REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) skelbia, kad Lietuvoje ketvirtadienis buvo debesuotas su pragiedruliais, šiaurės rytiniame šalies pakraštyje beveik visa diena buvo saulėta. Dieną daug kur pasnigo, daugiausia – Vakarų Lietuvoje. Ten pat fiksuoti pavieniai žaibų išlydžiai. Penktadienio rytas vilniečius ir kauniečius pasitiko įspūdingu saulės patekėjimo vaizdu, žmonės skubėjo fiksuoti ir dalintis vaizdais orų entuziastų grupėje.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) skelbia, kad Lietuvoje ketvirtadienis buvo debesuotas su pragiedruliais, šiaurės rytiniame šalies pakraštyje beveik visa diena buvo saulėta. Dieną daug kur pasnigo, daugiausia – Vakarų Lietuvoje. Ten pat fiksuoti pavieniai žaibų išlydžiai. Penktadienio rytas vilniečius ir kauniečius pasitiko įspūdingu saulės patekėjimo vaizdu, žmonės skubėjo fiksuoti ir dalintis vaizdais orų entuziastų grupėje.

REKLAMA

Naktį ir ketvirtadienio į penktadienį aukščiausia oro temperatūra -1...+3 °C. Naktį daugiausia snigo vakariniuose ir šiaurės vakariniuose rajonuose. Žemiausia nakties oro temperatūra 2–8 laipsniai šalčio. Šilčiausia naktis buvo Ventėje, iki -1 °C.

Penktadienio dieną mūsų šalies orus lems žemo slėgio srities pakraštys. Dangumi plauks tai tankesni, tai retesni debesys, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė.

REKLAMA
REKLAMA

Iš storesnių debesų kai kur trumpai ir negausiai pasnigs. Didesnėje šalies dalyje pasitaikys slidžių kelių ir šaligatvių ruožų. Vėjas pūs iš pietryčių, rytų, 5-10 m/s greičiu. Temperatūra įdienojus pasiskirstys nuo 2 laipsnių šalčio šalies šiaurės rytuose iki 3 šilumos pietvakariniuose rajonuose.

REKLAMA

Kokie orai savaitgalį?

Šeštadienio naktį iš pietų artės atmosferos frontas. Dangų uždengs tankūs debesys, į pietinę šalies pusę plis negausus sniegas, tik pietiniame šalies pakraštyje snigs gausiau. Rytą pietiniame šalies pakraštyje sniegą kai kur gali pakeisti lietus ar dulksna, formuosis lijundra. Pūs rytų vėjas, 6-11 m/s greičiu. Temperatūra pažemės iki 1-6, šiaurės rytiniuose rajonuose kai kur 7-9 laipsnių šalčio.

Šeštadienio dieną per mūsų šalį tįs atmosferos frontas. Dangus bus apniukęs, daugelyje rajonų numatomi krituliai, bet daugiausia silpni – sniegą ir šlapdribą keis lietus ar dulksna. Per visą dieną į daugelį rajonų išplis lijundra, bus slidu. Pūs palyginti stiprus rytų vėjas, 8-13 m/s greičiu. Temperatūra pasiskirstys nuo 4 laipsnių šalčio šiaurės rytiniuose rajonuose iki 1 šilumos pietvakariniame šalies pakraštyje.

REKLAMA
REKLAMA

Sekmadienį orus lems ciklonas, todėl dangų dengs tankūs debesys, tiek naktį, tiek dieną daugelyje rajonų numatomi krituliai, daugiausia nedideli, vyraus lietus. Kai kur susidarys rūkas. Naktį rytų vėjas aprims iki 5-10 m/s, dieną vėl sustiprės iki 7-12 m/s. Naktį temperatūra nukris iki 0-5 laipsnių šalčio, dieną bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 šilumos. Dėl dar daug kur besilaikančios neigiamos oro temperatūros, ir toliau formuosis lijundra, bus slidu.

Kas laukia kitą savaitę?

Pirmadienį iš pietų atkeliaus nauja kritulių zona. Bus debesuota, daug kur numatomi krituliai, daugiausia tai bus lietus. Didesnėje šalies dalyje formuosis lijundra, bus slidu, kai kur matomumą mažins rūkas. Vėjas pūs iš rytų, 7-12 m/s greičiu. Naktį bus nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 šilumos, dieną nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį didesnių orų permainų nenumatoma. Orai išliks debesuoti, daug kur numatomi krituliai, bet daugiausia nedideli, vyraus lietus. Didesnėje šalies dalyje išliks lijundros pavojus, bus slidu. Rytų vėjas sustiprės iki 8-13 m/s. Naktį bus nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 šilumos, dieną – nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 šilumos.

Tokio šilto sausio nebuvo 8 metus: pasiektas naujas rekordas

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) skelbia, kad Lietuvoje sausis buvo 1,2 laipsnio šaltesnis už 1991–2020 metų temperatūros vidurkį. Vis dėlto užfiksuoti duomenys nereiškia, kad klimato kaita pasaulyje nevyksta, pabrėžia LHMT komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo vyriausiasis specialistas Gytis Valaika.

REKLAMA

Ketvirtadienį Europos Sąjungos klimato kaitos tarnyba „Copernicus“ pranešė, kad temperatūra pasaulyje 2024 metų sausį buvo aukštesnė nei kada nors anksčiau šį mėnesį nuo stebėjimų pradžios. Vis dėlto Lietuvoje situacija kitokia. „Žvelgiant į pasaulinę perspektyvą, sausis jau aštuntus metus iš eilės būna vis šiltesnis. Pažymima, kad Lietuva – vienas iš nedaugelio regionų, kuriame minėtą mėnesį buvo šalčiau nei 1991–2020 metais užfiksuota vidutinė temperatūra”, – Eltai pažymėjo G.Valaika.

2 Ketvirtadienį Europos Sąjungos klimato kaitos tarnyba „Copernicus“ pranešė, kad temperatūra pasaulyje 2024 metų sausį buvo aukštesnė nei kada nors anksčiau šį mėnesį nuo stebėjimų pradžios. Vis dėlto Lietuvoje situacija kitokia. „Žvelgiant į pasaulinę perspektyvą, sausis jau aštuntus metus iš eilės būna vis šiltesnis. Pažymima, kad Lietuva – vienas iš nedaugelio regionų, kuriame minėtą mėnesį buvo šalčiau nei 1991–2020 metais užfiksuota vidutinė temperatūra”, – Eltai pažymėjo G.Valaika.

REKLAMA

Praėjęs sausis Žemėje buvo šilčiausias nuo stebėjimų pradžios Žiema dar parodys dantis: netrukus stingdys dviženklis minusas Orai dar labiau subjurs: įspėja dėl pavojingų reiškinių „Įdomu tai, kad Lietuvoje 2024 metų sausis buvo šalčiausias nuo 2016 metų“, – pridūrė specialistas. LHMT duomenimis, panaši situacija sausio mėnesį fiksuota ir visoje Šiaurės Europoje. „Copernicus“ pažymi, kad vidutinė 2024 metų sausio temperatūra buvo 1,66 laipsnio aukštesnė už spėjamą vidutinę šio mėnesio temperatūrą 1850–1900 metais, o globali vidutinė praėjusių 12 mėnesių temperatūra nuo 2023 metų vasario iki 2024 metų sausio buvo aukštesnė nei kada nors anksčiau. Ji 0,64 laipsnio viršijo 1991–2020 metų laikotarpį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svyravimų buvo visada – šaltesni orai tikrai nereiškia, kad klimato kaitos nėra ar kad atšilimas baigėsi. Derėtų žvelgti plačiau. Vienas šaltesnis mėnuo per 30 metų, per kuriuos stebima klimato kaita, nieko nereiškia – bet kokiu atveju, vidutinė oro temperatūra kyla“, – sakė LHMT specialistas.

„Vis tik dominuoja teigiamos anomalijos – šiltesni už normą orai. Pavyzdžiui, 2023-ieji buvo vieni iš šilčiausių Lietuvoje, tad bendros situacijos tai nekeičia“, – pridūrė pašnekovas.

„Copernicus“ vadovo pavaduotoja Samantha Burgess įspėja, kad greitas šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo mažinimas yra vienintelis kelias sustabdyti visuotinės temperatūros kilimą. ELTA primena, kad „Copernicus“ klimato kaitos tarnyba reguliariai skelbia duomenis apie Žemės paviršiaus temperatūrą ir kritulius. Duomenys grindžiami kompiuterine analize, į kurią įtraukti matavimai, atlikti iš palydovų, laivų, lėktuvų ir meteorologijos stočių visame pasaulyje.

durniu saika , sila sala
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų