Fotosesijoje Kaune negalią turintys jaunuoliai pasijuto aktoriais

Skaityk lengvai

Ryškiaspalviai 7-o dešimtmečio drabužiai, aksesuarai, buities detalės, skambanti to meto muzika... Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro lankytojai turėjo progos visa tai pasimatuoti ir patirti neįprastoje fotosesijoje.

17

Kaune įsikūrusi bendruomeninė fotostudija „No Name Studio“ Tarptautinės teatro dienos proga kauniečius ir miesto svečius kvietė į nemokamą 7-o dešimtmečio fotosesiją. Fotostudijoje apsilankė ir Kaune įsikūrusio centro lankytojai. Šios idėjos autorius, studijos įkūrėjas ir fotografas Jonas Danielevičius kartu su kitais profesionaliais fotografais ir savanoriais jaunuoliams leido pasijausti tikrais aktoriais. Pūstos šukuosenos, papuoštos įrištomis skaromis, margaspalvės suknelės, papuošalai ir aksesuarai šiai akcijai suteikė teatrališkumo.

Jaunuolius atlydėjusios socialinė darbuotoja Dainė Rinkevičiūtė ir užimtumo specialistė Kristina Nargėlaitė sako, kad jiems skirtas dėmesys leido atsipalaiduoti ir jaustis ypatingiems.

Dainė pasakoja, kad fotografas Jonas bendradarbiauja su šio centro lankytojais daugiau nei penkerius metus, dažnai kviečia juos į organizuojamas fotosesijas.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Fotosesijoje Kaune neįgalią turintys jaunuoliai pasijuto aktoriais

Ilgam įsimenantys įspūdžiai

Po vieną, poromis ar grupelėmis jaunuoliai skirtingose tą laikotarpį reprezentuojančiose fotostudijos erdvėse galėjo įkūnyti skirtingus tipažus.

Neringa negalėjo atsistebėti jos močiutės laikų suknele, kuri puikiai derėjo prie naujosios šukuosenos. Mergina juokėsi – draugai jos net nepažino.

Cerebrinį paralyžių turinti, savarankiškai nevaikštanti Giedrė, pamiršusi negalią, pozavo fotografams.

Rūta prisipažino – buvo labai smagu. Ji išgirdo daug komplimentų, kad yra labai stilinga ir kad jai labai tinka disko stilius. Mergina visą laiką šypsojosi.

Socialinės darbuotojos, matydamos centro klientų džiaugsmą, sakė, kad tokios patirtys jaunuoliams įsimins ilgam. Tokia patirtis leidžia jiems labiau integruotis į visuomenę per viešą kultūrinę veiklą, tenkinti socialines ir kultūrines reikmes.

Socialinės iniciatyvos – naudingos visiems

Jonas Danielevičius pasakoja ne pirmą kartą organizuojantis panašias iniciatyvas, skirtas labiausiai socialiai pažeidžiamoms asmenų grupėms. Tokios iniciatyvos naudingos abiems pusėms. Negalią turintiesiems tai puiki proga pakeisti aplinką, paįvairinti savo kasdienybę. Jauniems fotografams – galimybė pabendrauti su kitokiu klientu, pažinti jautriausią ir pažeidžiamiausią visuomenės dalį.


Rašyti komentarą...
s
skaitytojas
2019-04-02 11:09:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo daugiau tokių gražių iniciatyvų. Tai kur kas prasmingiau, nei žinomų žmonių suvaidintos emocijos.
Atsakyti
0

S
Stukė
2019-04-02 20:29:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinotumėt kokios gražios tame centre įniciatyvos.........
Atsakyti
0

:
:)
2019-04-03 18:10:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suaugusiu lopšelis darželis, kažkada buvęs tikrai nerealus jaunimo centras. Ačiū už darželio užderėjimą, Kristinai Nargelaitei. :D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų