• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasidėjus daržovių sezonui, dažnas žmogus savo šiltnamyje nori sulaukti kuo gausesnio gėrybių derliaus. Neretai daržovių augintojai nežino, kad daro augalams mirtinas klaidas, kurių pasekmės – nudžiūvę augalai bei menkas derlius.

Prasidėjus daržovių sezonui, dažnas žmogus savo šiltnamyje nori sulaukti kuo gausesnio gėrybių derliaus. Neretai daržovių augintojai nežino, kad daro augalams mirtinas klaidas, kurių pasekmės – nudžiūvę augalai bei menkas derlius.

REKLAMA

TV3 laidoje „Svajonių ūkis“ šis klausimas buvo aptartas kartu su VDU Žemės ūkio agronomijos docente Audrone Žebrauskiene, kuri atskleidė agurkų bei pomidorų auginimo patarimus ir geriausias daržovių veisles. 

A. Žebrauskienė pasakojo, kad Lietuvos sąlygos yra tinkamos įvairių daržovių auginimui, nes jų asortimentas yra labai didelis.

„Dėl veislių įvairovės ūkininkui ar mažesniam augintojui gali būti sunku išsirinkti patį geriausią variantą. Geriausias sprendimas norint sužinoti, kas labiausiai tinka ūkiui – eksperimentuoti. 

REKLAMA
REKLAMA

Nesvarbu, kokias daržoves augintum, reikia pasisėti bent kelias veisles, kad suprastum, kas auga geriausiai, paragautum įvairių skonių. Kai klientai sako, kad „jūsų agurkai skaniausi“, tai reiškia, kad jiems pavyko pasirinkti tinkamą agurkų veislę“, – apie daržovių veislių pasirinkimus pasakoja agronomijos docentė. 

REKLAMA

Skaniausios agurkų ir pomidorų veislės

„Kučinskų ūkio“ savininkė Irma Kučinskienė atskleidžia, kad jos šiltnamyje auga „Teslin“ agurkų veislė, kuri nė kiek nenuvylė:

„Audronė rekomendavo išbandyti šią veislę. Net klientai sakė, kad tokio skonio agurkų dar neteko ragauti.“ 

Irma sako, kad jos šiltnamyje taip pat auga „Gourmansun“, „Belle“ veislės pomidorai. Audronė juokauja, kad apie pomidorų veisles kiekvieną savaitę būtų galima daryti vis kitą vaizdo reportažą, nes jų yra be galo daug.  

REKLAMA
REKLAMA

„Yra daug spalvų, formų, dydžių pomidorų. Štai ankstyva pomidorų veislė „Aurėja“. Šis jaučio širdies tipo pomidoras yra mėsingas, nesaldus, nerūgštus, o žievelė susikramto lengvai“, – pasakoja A. Žebrauskienė.

Šiltnamio padėtis – labai svarbi

Visgi, auginant daug pomidorų veislių išryškėja ne tik jų skonis, bet ir trūkumai – vienos jautresnės kalcio trūkumui, kitos temperatūrų skirtumui, o dar kitoms reikia daugiau maisto medžiagų – visa tai labai svarbu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Irma pasakoja, kad specialiai pomidorams bei agurkams stato atskirą šiltnamį. Audronė akcentuoja, kad šiltnamio statymo taisyklės yra labai svarbios.

„Labai svarbu, kaip pastatysite šiltnamį. Jį reikia statyti šiaurės-pietų kryptimi, kad augalai gautų vienodą saulės kaitrą.

Jei šiltnamis bus pastatytas rytų-vakarų kryptimi, viena pusė visą laiką „keps“. Kad augalai nenudegtų, reikėtų juos nuolat kalkinti ir dengti. Ši taisyklė svarbi net ir mažam šiltnamiui.

REKLAMA

Žinoma, būna atvejų, kai taip pastatytas šiltnamis nedera prie kraštovaizdžio, tačiau apie tai derėtų pagalvoti“, – rekomenduoja VDU Žemės ūkio agronomijos docentė. 

Auksiniai daržovių priežiūros patarimai

A. Žebrauskienė sako, kad auginant daržoves šiltnamyje labai svarbu, jog augalams būtų parinkta tinkama temperatūra.

„Kad pomidorai geriau apsidulkintų, rekomenduojama padaužyti per vielą – jie susijudins. Kai karšta, pomidorų žiedai gali neapsidulkinti ir paruduoti bei nudžiūti – tai kaitros pasekmė“, – sako pašnekovė. 

REKLAMA

Kai pomidorai užauga iki viršaus, kai kurie bijo juos nuskinti ir galvoja, kad „dar užderės“. VDU Žemės ūkio agronomijos docentė sako, kad jei pomidoras remiasi į šiltnamio stogą, nėra jokio tikslo jį auginti – derėtų augalą nutrumpinti.  

„Labai svarbu jį nutrumpinti teisingai: virš paskutinės žiedinės kekės palikti bent tris lapus. Trys lapai reikalingi tam, kad saulė nenudegintų žiedo. 

Taip pat derėtų nuskinti apačioje augančius pomidorų lapus iki derančios kekės. Žmonės mėgsta „nudepiliuoti“ visą augalą ir nuskinti visus lapus. Tai didelė klaida. Augalo lapai reikalingi maisto medžiagų kaupimui, kvėpavimu, tad pomidorams bei agurkams visų lapų nuskinti nereikia“, – pataria Audronė.

„Svajonių ūkį“ per TV3 stebėkite kiekvieną sekmadienį, 8.30 val., o „Svajonių sodus“ – nuo 11 val.!

..jei viskas butu,paprasta...agurku,pomidoru kainos butu 3 centai..Ponia meluoja,darau tokia isvada,mokesi prastai...Lietuvoj z u produkcijabrangesne,nei Lenkijoje...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų