Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ateinantį šeštadienį Kauno mieste startuoja donorystės dienai skirtas renginys „Donorystei TAIP”. Rugsėjo 21-ąją, Nemuno saloje, greta Žalgirio arenos, nuo 12.00 iki 14.00 val. yra organizuojamas švietėjiškas renginys, kurio metu žmonėms bus pademonstruota, kokios gausios pajėgos dalyvauja organų donorystės ir transplantacijos procese. Renginio teritorijoje leisis Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Karinių oro pajėgų sraigtasparniai, kurie kviečiami į pagalbą, kai reikia organus pergabenti iš toliau esančių ligoninių į transplantacijos centrus Vilniuje ir Kaune. Kasmet sraigtasparnių pagalbos prašoma apie 10 kartų. Renginio svečiai galės apžiūrėti sraigtasparnių įrangą, pasiklausyti, kaip vyksta donorinių organų gabenimas, kaip vyksta žmonių gelbėjimo darbai.

REKLAMA

Kiekvienais metais Organų donorystės ir transplantacijos diena minima antrąjį spalio šeštadienį. Šiemet Europoje ši diena minima jau 15 – ąjį, o pasaulyje 9 – ąjį kartą.

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos kartu su Nacionaliniu kraujo centru, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Karinėmis oro pajėgomis kviečia šią dieną minėti kartu.

Žmonėms bus suteikta galimybė praplėsti žinias apie organų donorystę ir transplantaciją, kadangi renginio metu bus garsiai kalbama apie šią medicinos sritį. Šventėje dalyvaus ir bus kalbinami asociacijos „Kauno gyvastis“ pacientai, gyvenantys po organų transplantacijos. Apsisprendę dėl donorystės, galės pasirašyti sutikimą donoro kortelei gauti. Nacionalinio kraujo centro atstovai skleis kraujo donorystės idėją, paaiškins, kodėl žmonės kviečiami būti neatlygintinais kraujo donorais.

REKLAMA
REKLAMA

Renginiui einant į pabaigą, visuomenei bus pristatyta parodomoji procedūra, kaip donoriniai organai specialiuose konteineriuose sraigtasparniais skraidinami iš ligoninės į transplantacijos centrą. Biuras, siekdamas donorystės ir transplantacijos proceso efektyvumo, bendradarbiauja ir su policija. Policijos ekipažai greitosios pagalbos automobilius, kuriais pervežami donoriniai organai, lydi nuolat. Šių tarnybų pagalba yra neatsiejama nuo greito ir kokybiško donorinių organų pergabenimo ir transplantacijų operacijų sėkmės. Juk kalbame apie žmogaus sveikatą ir gyvybę, kai kiekviena minutė turi sėkmę nešančios galios.

Visuomenės požiūris

„2013-ieji Lietuvoje paskelbti Sveikatingumo metais. Skatindama sveiką gyvenseną, „Žalgirio“ arena savo dvejų metų gimtadienio proga kvietė į sporto ir sveikatingumo šventę. Džiugu, jog galime prisidėti ir prie šio organų donorystės dienai skirto renginio bei informuoti visuomenę tokia aktualia tema“, – renginyje apsilankyti ragina „Žalgirio“ arenos rinkodaros vadovė Vilija Bulanavičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Transplantacijos negali vykti be visuomenės pritarimo – jei visuomenė nepritars donorystei, jei nebus donorinių organų – nebus ir transplantacijų. Sėkmingos operacijos visada nuteikia optimistiškai, ligoniams suteikia vilties ir tikėjimo, kad ir jie sulauks likimo dovanos. Organų donorystės tema yra aktuali kiekvienam žmogui, nes niekas nesame apsaugotas nuo ligos, todėl visuomenę būtina šviesti, skatinti organų donorystę, kad ligą galima būtų įveikti, transplantuojant po mirties dovanotą organą. Pritarti organų donorystei – reiškia išeinant dovanoti viltį gyventi kitiems.

Statistika

Šiuo metu Lietuvoje organo ar audinio transplantacijos laukia 463 recipientai. Kauno apskrityje šis skaičius siekia 97. Gyvybę gelbstinčių persodinimo operacijų (širdies, kepenų ir plaučių) laukia: širdies – 4 (3 gyventojai iš Kauno ir 1 pacientas iš Prienų), kepenų – 13 (10 žmonių iš Kauno ir po 1 Kėdainių, Kaišiadorių ir Raseinių miesto gyventoją), plaučių – 1 pacientas iš Kauno. Gyvenimo kokybę gerinančios transplantacijos (inksto, ragenos) laukia: ragenos – 43 (32 Kauno, 7 Kaišiadorių, 3 Raseinių ir 1 Prienų miesto gyventojas), inksto – 36 (22 Kauno, 7 Kėdainių, 3 Raseinių, 2 Jonavos, po 1 Kaišiadorių ir Prienų gyventoją).

REKLAMA
REKLAMA

Šiais metais dviejuose transplantacijos centruose Vilniuje ir Kaune yra atlikta 117 organų ir audinių transplantacijų. Kauno apskrities gyventojams buvo persodinti 22 organai ir audiniai (10 inkstų, 9 ragenos, 2 kepenų ir 1 širdies transplantacija). Kauno gyventojams transplantuotos 2 kepenys ir 1 širdis. Ragena persodinta 4 Kauno miesto ir jo rajono gyventojams, 2 žmonėms iš Kėdainių, 2 pacientams iš Prienų ir 1 Kaišiadorių gyventojui. Inksto persodinino operacija atlikta 7 pacientams iš Kauno, 2 žmonėms iš Kaišiadorių ir 1 Raseinių gyventojui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų