• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Valstybės pažinimo centre atidarė parodą, skirtą paminėti Lietuvos narystės NATO dvidešimtmečiui „NATO20: protas išlaisvėja diskusijoje“.

15

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį Valstybės pažinimo centre atidarė parodą, skirtą paminėti Lietuvos narystės NATO dvidešimtmečiui „NATO20: protas išlaisvėja diskusijoje“.

REKLAMA

Parodos atidaryme kartu su Prezidentu dalyvavo ir pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, pasipuošusi šviesia suknele ir nauju, dar nematytu papuošalu. 

Prie šviesios spalvos suknelės D. Nausėdienė priderino šviesų pakabuką. Tai – pakabukas, pavadinimu „Būsena“, kainuojantis 280 eurų, kaip nurodoma Baltic Jewellery Art Gallery svetainėje.

Čia nurodoma, kad pakabukas pagamintas iš briedžio rago, gintaro ir sidabro. Apytikslis jo dydis – 10–12 cm.

Atidaryta išskirtinė paroda

„Lietuvos narystės NATO 20-metis – ypatinga šventė. Prieš 20 metų Lietuva  susiejo savo saugumą su Aljansu – kolektyvinės gynybos šeima, kurioje vienas stoja už visus, ir visi  – už vieną.

REKLAMA
REKLAMA

Šis pasirinkimas garantavo mums Lietuvos laisvę, ir galimybę kurti ir auginti savo valstybę. Tai buvo geriausias sprendimas, protingiausia investicija, praturtinusi mus gausiu sąjungininkų ir draugų ratu“, – atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Prezidentas.

REKLAMA

Pasak šalies vadovo, šiandien Lietuva – atspari, stipri ir visuotinei gynybai besirengianti valstybė.

„Nors šiandien 20-ąsias narystės NATO metines sutinkame sudėtingu metu, galime džiaugtis ir švęsti dėl sprendimų, kuriuos priėmėme Nepriklausomybės laikotarpio pradžioje. Tik visi kartu galime atlaikyti istorijos audras“, – kalbėjo Prezidentas.

Sveikindamas susirinkusius šalies vadovas prisiminė praėjusių metų Vilniaus NATO viršūnių susitikimą ir jo metu priimtus istorinius sprendimus. Parodoje eksponuojamos autentiškos renginio detalės: krėslai, kėdės, tribūna, taip pat pristatomas specialiai apie Vilniaus NATO viršūnių susitikimą sukurtas filmukas.

REKLAMA
REKLAMA

Parodos ašis – stalas, simbolizuojantis Šiaurės Atlanto Tarybos (NAC, ang. North Atlantic Council) darbą,  priimant Aljanso sprendimus. Lankytojai kviečiami prie jo prisėsti – savarankiškai priimti sprendimus ir reaguoti į saugumo grėsmes ir iššūkius, sužinoti, kaip Lietuva prisideda prie kolektyvinio saugumo stiprinimo.

Kol vieni lankytojai priima iššūkį prie sprendimų priėmimo stalo, kiti turi galimybę patirti Vilniaus NATO viršūnių susitikimo dvasią, sužinoti, kaip sąjungininkai prisideda prie Lietuvos saugumo stiprinimo, ir pamatyti Lietuvoje kuriamus ir gaminamus karinių technologijų pavyzdžius.

„Tikiuosi, kad ši paroda bus dar vienas būdas jos lankytojams geriau pažinti Aljanso istoriją ir Lietuvos kelią į jį“, –  sakė Prezidentas.

O tas pakabukas prie ko,negi reikia kokio Lietuvos gyventojų leidimo,juk ne milijoną kainavo?
Pakabkas taip sau,o va stanikas tai visai šūdinas.
Pakabukas nei grozio nei proto neprides
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų