REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laikas nenumaldomai bėga, tačiau nuo vasario 4 dienos Vilniuje dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio vis dar nepavyksta rasti nei gausioms savanorių, nei priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgoms. Nors nežinomųjų – daugybė, šeima, savanoriai ir tarnybos rankų, paieškos tęsiamos toliau.

Laikas nenumaldomai bėga, tačiau nuo vasario 4 dienos Vilniuje dingusio 15-mečio Mykolo Davidonio vis dar nepavyksta rasti nei gausioms savanorių, nei priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgoms. Nors nežinomųjų – daugybė, šeima, savanoriai ir tarnybos rankų, paieškos tęsiamos toliau.

REKLAMA

Dingusio paauglio tėtis Mindaugas Davidonis naujienų portalui tv3.lt teigė, kad viską apsunkina greitai besikeičiančios oro sąlygos, bet paieškų nutraukti neketinama.

„Paieškos vis dar vyksta ir vyks, kol rasime“, – sakė M. Davidonis.

Koją kiša permainingi orai

Toliau koncentruojamasi į upę – daugiausiai dėmesio paieškoje skiriama Neriai ir jos pakrantėms, čia Mykolo ieškoma nuo pat pirmųjų jo dingimo dienų.

Jau apieškota atkarpa nuo Vilniaus iki Jonavos, šiandieną dar kartą ieškoma atkarpoje nuo Vievio iki Kernavės. Tačiau koją kiša permainingi orai.

REKLAMA
REKLAMA

„Matomumas sudėtingesnis, bet paieškos vis tiek vykdomos. Sudėtinga su orais, nes plaukiant per sniegą nieko nesimato, kai sninga, labai suprastėja matomumas. Žiūrime į orus, šiltesni orai geresni ir plaukti, ir eiti“, – kalbėjo pašnekovas.

REKLAMA

Paieškos nelengvina ir tai, kad upė ilga ir plati, taip pat – srauni. Nuo vasario 4-osios vandens lygis nukrito maždaug 40-čia centimetrų, savo daro ir iškrentantys krituliai:

„Gylis upėje įvairus, vidutiniškai – apie 2 metrus, yra vietų, kur sekliau ir kur giliau, bet per mėnesį apie 40 centimetrų vandens lygis yra nukritęs. Dabar sulaukėme kritulių, gal vėl kilstels, bet principe turi kristi.

Keičiantis vandens lygiui, atsiveria vėl nauji dalykai, kurie pasimato, išlenda visokie sėkliai ir panašiai, dėl to išlieka prasmė peržiūrėti vėl tiek nuo kranto, tiek valtyje.“

REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę planuojama apieškoti atkarpą nuo Jonavos iki Kauno, atsižvelgiant į oro sąlygas. Kadangi orai permainingi, planuose yra ir pakartotinė kai kurių vietų aplink Vilnių apžiūra.

„Koordinuojamės su priešgaisrine gelbėjimo tarnyba, kadangi jie taip pat vykdo paiešką, vis pasisakome, ką darome, jie mums pasako, kad nesidubliuotume.

Jie ir praeitą savaitę ieškojo aplink Vilnių, ir šią savaitę, kaip šiandien kalbėjome, ieškos vietose aplink Vilnių“, – pasakojo dingusio Mykolo tėtis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Koncentruojamasi į vandenį ir pakrantes

Prieš savaitgalį naujienų portalui tv3.lt jis pasakojo, kad paieškai pasitelkiami echolotai ir sonarai.

„Tik nėra taip, kad viskas iš jų matytųsi, bet tai leidžia problemines vietas patyrinėti labiau. Tačiau nėra taip paprasta su technologijomis.

Technologijos duoda bendrą vaizdą, matai, ar yra daug užstrigę nešmenų, ar mažiau, bet jeigu jų yra daug, juos matai, galima tyrinėti vietą“, – sakė jis.

Vietų, kurias verta patikrinti nuodugniau – daugybė, nes teritorija, kurioje vykdoma paieška, itin didelė. Dėl oro sąlygų ir upės ypatumų kol kas pavyksta panaudoti ir ne visą techniką.

REKLAMA

„Upėje vandens dronus galime panaudoti tik ramesniuose užutėkiuose, kurių nėra daug. Gan sudėtinga juos panaudoti, narams nelabai galima upėje dirbti, kol vandens lygis pakilęs“, – aiškino M. Davidonis ir pridūrė, kad galinčių padėti yra daug ir su jais palaiko ryšį.

Naujų technologijų žvalgomasi ir į užsienį, išsiųsta keletas užklausų dėl technologijų, kurių Lietuvoje dar nėra, tačiau vis dar laukiama atsakymo.

Toliau dėliojamas ilgalaikis paieškos planas, prioritetas – efektyviai panaudoti turimus resursus. Kol leidžia sąlygos, ieškoma pasitelkiant motorines valtis, tačiau vandeniui nuslūgus prireiks daugiau baidarininkų, nes plaukti valtimi taps nesaugu dėl upės dugno ypatumų ir kitų sąlygų.

REKLAMA

Dingo vasario 4-ąją

Primename, kad Mykolas Davidonis dingo vasario 4 d., grįždamas iš draugo gimtadienio. Tądien, kiek po 16 val., jis išlipo Vilniaus centre, netoli Lukiškių aikštės esančioje Kražių stoelėje. Vėliau ėjo palei upę Operos ir baleto teatro link.

Po 18 val. dingęs vaikinas į skambučius neatsiliepė, o apie 21 val. jo telefonas jau buvo išjungtas. Tikėtina, kad išsikrovė telefono akumuliatorius.

Po kurio laiko prie Žirmūnų tilto buvo aptikti vaikinui priklausę daiktai. Rasta jo striukė ir kuprinė, vėliau rastas ausinių dėklas, ausinės, banko kortelė ir telefonas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau naujienų portalui tv3.lt jaunuolio mama Ieva Davidonienė yra sakiusi, kad šioje vietoje jis galėjo būti apie keturias valandas – nuo 16 iki 20 val.

Dingimo dieną vaikinas vilkėjo žalios ir juodos / tamsiai mėlynos spalvos dryžuotą megztinį, juodas kelnes, mėlynus batus.

Visi, turintys naudingos informacijos, raginami skambinti numeriais +37061216174 arba 112 ir pasidalinti žinia socialiniuose tinkluose.

Prisidėti prie pagalbos ieškant dingusio 15-mečio galite „Facebook“ grupėje „Mykolo paieška“ paspaudę čia.​​

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų