• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokybiški ir sveiki daržovių daigai – vienas svarbiausių dalykų, kad derlius būtų gausus. Jei norite užsiauginti būtent tokių daigų, pasirūpinkite tinkamu substratu, pagalvokite apie reikiamą apšvietimą, temperatūros ir drėgmės palaikymą. Taip pat reikėtų tinkamai pasirinkti veislę ar hibridą, įsitikinti, kad įsigyjamos sėklos yra kokybiškos.

Kokybiški ir sveiki daržovių daigai – vienas svarbiausių dalykų, kad derlius būtų gausus. Jei norite užsiauginti būtent tokių daigų, pasirūpinkite tinkamu substratu, pagalvokite apie reikiamą apšvietimą, temperatūros ir drėgmės palaikymą. Taip pat reikėtų tinkamai pasirinkti veislę ar hibridą, įsitikinti, kad įsigyjamos sėklos yra kokybiškos.

REKLAMA

Nuo pasirinktų sėklų priklauso, kokiu tankumu reikės sėti sėklas, kokiais atstumais auginti daigus, kaip juos formuoti.Tačiau net labiausiai patyrę augintojai retkarčiais susiduria su daigų augimo sutrikimais. Pateikiame keletą patarimų, kaip galite padėti daigams sustiprėti ir gražiai stiebtis.

Silpnai auga

Dažniausios to priežastys – šviesos trūkumas, per žema temperatūra ar maisto medžiagų trūkumas. Padėti daigams ir išvengti šios problemos galite pasirinkę tinkamą sėjos laiką. Skubėti tikrai neverta. Palaikykite tinkamą temperatūrą ir nelaikykite daigų ant vėsių palangių. Palaistykite daigų augimo aktyvatoriumi, skirtu daigams, tą reikėtų daryti 1–2 kartus.

REKLAMA
REKLAMA

Vysta

Paprastai daigai vysta dėl drėgmės trūkumo arba dėl prastai išsivysčiusių šaknų. Kartais tai gali būti ir mechaninio pažeidimo pasekmė, todėl atsargiai liekite augalus, nepažeiskite šaknų pikuodami.

REKLAMA

Tysta

Kad augalai neištįstų, jiems reikia suteikti užtektinai vietos ir šviesos. Taip pat patikrinkite, ar patalpoje ne per aukšta temperatūra, svarbu ir nepertręšti, nesėti sėklų į kompostinę trąšią žemę. Geriausia rinktis specialiai daigams skirtą substratą.

Prastai šaknijasi

Taip nutinka dėl substrato. Jis gali būti per daug maistingas, per drėgnas, jo temperatūra gali būti per žema, netinkamas rūgštingumas. Todėl itin svarbu įsigyti kokybišką daigams skirtą substratą ar sėti į durpines tabletes.

REKLAMA
REKLAMA

Šaknies kaklelis plonėja, juosta

Tai liga, vadinama juodąja kojele, arba diegavirte. Ji dažniau plinta šiltnamiuose, kurie blogai vėdinami, kuriuose prastai reguliuojama temperatūra, gausiai laistoma vandeniu, sėklos susėtos per tankiai. Kad jūsų daigai nesusirgtų juodąja kojele, dezinfekuokite ar švariai išplaukite daigyklas, nesėkite į tą patį substratą kelis metus iš eilės, sėdami laikykitės rekomenduojamų atstumų tarp sėklų, neperlaistykyte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lapeliai šviesiai žali

Jei daigų lapeliai neįprastai šviesiai žalios spalvos, jiems gali trūkti šviesos ar azoto, kalio. Daigams padėti galite papildomai juos apšviesdami, išretindami, jei suaugo per tankiai. Palaikykite tinkamas mikroklimato sąlygas ir nepamirškite patręšti augimo aktyvatoriumi, skirtu daigams.

Lapeliai melsta

Tai fosforo trūkumo požymis. Augalai jo negali įsisavinti dėl per žemos temperatūros ar netinkamo žemės rūgštingumo. Patręškite fosforo turinčiomis trąšomis ir palaikykite tinkamą substrato ir aplinkos temperatūrą.

REKLAMA

Lapeliai gelsta

Kai pradeda gelsti apatiniai, o vėliau ir aukščiau esantys lapai, tai reiškia, kad augalams trūksta azoto. Palaistykite juos amonio salietros tirpalu. Tačiau lapeliai gali gelsti ir dėl prasto apšvietimo – parinkite daigams geriau apšviestą vietą arba naudokite dirbtinį apšvietimą. Gali gelsti ir kenkėjų pažeisti daigų lapai. Todėl atidžiai apžiūrėkite augalus ir, jei reikia, nupurkškite insekticidu

Lapelių kraštai gelsta

Tai dažna problema, kai daigams trūksta kalio. Tereikia daigus patręšti kalio turinčiomis trąšomis.

REKLAMA

Lapelių kraštai ruduoja

Daigai galėjo būti pertręšti arba nudegti nuo tiesioginių saulės spindulių. Taip pat kraštai gali ruduoti ir tada, jei substratas per sausas. Reikėtų laistyti reguliariai, nepilant vandens tiesiai ant daigų, ypač kai saulė labai ryški.

Lapeliai dėmėti: dėmių atsiranda dėl kenkėjų arba maisto medžiagų pasisavinimo sutrikimų, todėl labai svarbu reguliariai stebėti daigus, ar neatsiranda kenkėjų. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad būtų palaikoma tinkama substrato ir aplinkos temperatūra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lapeliai papartiški

Tai virusinės ligos požymis, todėl tokius daigus teks išmesti. Nenukrenta sėklos luobelė: taip nutikti gali dėl per sekliai pasėtų sėklų arba per anksti nuimtos dangos nuo dygstančių augalų – tuomet sėklų luobelė gali padžiūti ir neatsiskirti nuo jaunų lapelių.

Kelias dienas daigelius apipurkškite kambario temperatūros vandeniu ir sėklų luobelė nukris. Jei lapelis smarkiai nesideformavo dėl prikibusios luobelės, galima bandyti atsargiai ją nuimti patiems.

Daugiau naudingos informacijos rasite apsilankę https://sodininkokalendorius.lt/

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų