Baldų išdėstymas svetainėje: ką verta žinoti?

Nuo baldų išdėstymo priklauso ne tik kambario estetika, bet ir funkcionalumas. Abi šios savybės itin svarbios šiuolaikiniam žmogui, kuris namuose dažniausiai ieško ramybės ir harmonijos. Svetainės įrengimas ir dekoras gali priklausyti nuo daugelio faktorių: kambario matmenų ir ploto, individualių poreikių ar pomėgių. Taigi, kokie galimi baldų išdėstymo pasirinkimai? 

Pagal svetainės matmenis 

Kad ir koks kambarys bebūtų, svarbiausia jo neperkrauti. Svetainėje reikėtų palikti pakankamai laisvos vietos – tuomet joje bus galima laisvai ir patogiai judėti. 

Ilga ir siaura 

Siekiant užpildyti pakankamai ilgo ir siauro kambario erdvę, rekomenduojama ją tarsi padalinti į dvi dalis. Prie laisvos sienos, kurioje nėra durų, gali stovėti sofa lova, priešais ją – apvalus arba keturkampis kavos staliukas ir keletas fotelių. Pastaruosius galima naudoti ir iš šonų. Taip sukuriama tobulai bendravimui su šeima ir draugais tinkanti vieta. Jei norisi daugiau vietos daiktams pasidėti, šalia sofos lovos galima pastatyti nedidelę spintelę. 

REKLAMA

Likusią svetainės dalį, kuri yra kitame kambario gale, galima paversti knygų skaitymo kampeliu. Viskas, ko jums reikia – nedidelis fotelis arba pufas ir lentyna. Šie baldai neužima daug vietos, tačiau kuo puikiausiai atlieka savo funkciją. 

Kvadratinė 

Jei kambario plotis ir ilgis yra labai panašus arba vienodas, patariama rinktis centrinį baldų išdėstymą. Šiuo atveju kavos staliukas gali stovėti svetainės viduryje, viename jo šone būti sofa lova, o kitame – keletas fotelių. Pastaruosius rekomenduojama statyti kampu, taip tarsi apgaubiant staliuką. Šoninė siena šiuo atveju labai tinka televizoriui, o esanti priešais – nedidelei komodai ar vitrinai. 

Pagal poreikius prie sienų, esančių už sofos lovos ir fotelių, galima pasatyti keletą nedidelių baldų: pufų, spintelę ar panašiai. Svarbu atsižvelgti, kad jie būti tik papildoma interjero detalė, o ne centrinis akcentas. Priešingu atveju kambarys gali atrodyti pernelyg perkrautas. 

Pagal šeimos poreikius 

Svetinės baldų išdėstymą galima rinktis atsižvelgiant ne tik į kambario matmenis, bet ir šeimos narių poreikius. Tokiu atveju dažniausiai formuojamos atskiros zonos, skirtos vaikams ir tėvams, taip pat paliekama nemažai erdvės judėjimui. Pavyzdžiui, suaugusiųjų zonoje akcentuojama tai, kad ji būtų maksimaliai pritaikyta poilsiui ir bendravimui. Joje ypač dera tokie baldai kaip sofa lova ar minkštas kampas. Be to, jie labai tinka žaidimų zonos atskyrimui. 

Vaikams skirtoje svetainės dalyje patariama panaudoti daugiau daiktų laikymui skirtų baldų, į kuriuos būtų patogu sudėti žaislus. Taip bus kur kas lengviau palaikyti tvarką kambaryje. 

Pagal svetainės plotą 

Renkantis baldus, itin svarbu įvertinti kambario plotą, nes tai, kas tinka didelėje erdvėje, nebūtinai tiks mažoje. 

Būtent pastarąją ir sudėtingiausia įrengti. Norint sukurti ne tik stilingą, bet ir patogią svetainę, joje rekomenduojama naudoti kuo daugiau daugiafunkcių baldų. Puikus pavyzdys yra sofa lova, kuri gali turėti ir patalynės dėžę, leidžiančią sutaupyti dar daugiau vietos. Tam, kad mažo ploto svetainė nebūtų pernelyg perkrauta, joje patariama naudoti atitinkamo dydžio baldus. Vietoj didelių fotelių galima rinktis pufus, vietoj pastatomos lentynos – pakabinamą. Apgalvotai parinktos interjero detalės leidžia džiaugtis maksimaliai komfortiška aplinka. Baldų išdėstymas svetainėje gali būti įvairus. Todėl prieš priimant galutinį sprendimą verta atidžiai įvertinti tiek kambario matmenis, tiek jo plotą, tiek šeimos poreikius. Pasirūpinkite, kad vienas pagrindinių namų kambarių būtų kuo patogesnis ir patrauklesnis. To įgyvendinimui puikiai tinka tiek minkšti, tiek korpusiniai svetainės baldai: sofos lovos, foteliai, pufai, staliukai, komodos ir dar daugiau.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų