Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš visų egzistuojančių sporto šakų, miegamojo linksmybės yra pats smagiausias būdas paprakaituoti. Bet ar seksas iš tiesų sudegina daug kalorijų? Pasirodo, ne taip daug, kaip daugelis mano, bet norint jų sudeginti daugiau, yra įvairių metodų.

Iš visų egzistuojančių sporto šakų, miegamojo linksmybės yra pats smagiausias būdas paprakaituoti. Bet ar seksas iš tiesų sudegina daug kalorijų? Pasirodo, ne taip daug, kaip daugelis mano, bet norint jų sudeginti daugiau, yra įvairių metodų.

REKLAMA

Naujas tyrimas parodė, kad bent jau vyrai sekso metu sudegina mažiausiai 100 kalorijų. Monrealio universiteto komanda palygino bėgimo ir sekso metu sudeginamas kalorijas – paaiškėjo, kad bėgiojant jų sudeginama daug daugiau, ir turbūt nenuostabu.

Moterys per 30 minučių lengvo bėgiojimo sudegina vidutiniškai 213 kalorijų, o vyrai – 276. Tuo tarpu seksas iš vyrų pareikalauja 101 kalorijos, o iš moterų – tik 69. Tai prilygsta vos 3,6 kalorijoms per minutę, rašoma time.com

Kodėl seksas vyrams yra intensyvesnis sportas?

„Vyrai sveria daugiau nei moterys, todėl energijos sąnaudos atliekant tuos pačius judesius vyrams bus didesnės“, – sako tyrimo autorius Antony Karelis, žmogaus kinetikos dėstytojas iš Monrealio universiteto. Jis taip pat sako, kad vyrai sekso metu taip gali būti aktyvesni.

REKLAMA

Nors seksas ir nėra naudingiausia sporto šaka, vis tiek pravartu žinoti, kad šio malonaus užsiėmimo metu sudega nuo 70 iki 100 kalorijų. Tačiau taip būna ne visada. Tyrimo metu buvo skaičiuojama, kad seksas, įskaitant preliudiją, trunka 25 minutes, o tai – daug daugiau už vidurkį.

Vienas „New England Journal of Medicine“ publikuotas tyrimas atskleidė, kad vidutiniškai lytinis aktas trunka vos šešias minutes (nors į šią trukmę nebuvo įskaičiuota preliudija).

Reikalauja vos daugiau energijos, nei paprastas pasivaikščiojimas

Tyrimo dalyviai, kurių amžiaus vidurkis buvo 23 metai, taip pat sekso metu galėjo būti aktyvesni, nei didžioji dalis kitų žmonių. Kitas „American Journal of Cardiology“ publikuotas tyrimas parodė, kad ikiorgazminė sekso fazė (tai yra, didžioji lytinio akto dalis) reikalauja vos daugiau energijos, nei paprastas pasivaikščiojimas.

Tai ypač aktualu vyresnėms poroms ilgalaikiuose santykiuose – seksas retai beužkelia pulsą ar reikalauja itin daug energijos.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi, čia galima pasitelkti kelias gudrybes. A. Karelio teigimu, sekso metu sudeginamos kalorijos labai varijuoja ir priklauso nuo konkretaus akto, todėl jei lytinio akto pabaigoje prakaituojate, greičiausiai kalorijų sudeginote daugiau.

Daugiau kalorijų sudeginama būnant viršuje

Daug ką nulemia ir pozos – tyrimai rodo, kad viršuje esančiam partneriui reikia daugiau energijos, nei esančiam apačioje.

Bet net jei jūsų lytinis gyvenimas daug kalorijų jums nesudegina, tai vis tiek sveika. Reguliarus seksas siejamas su mažesne tam tikrų vėžio rūšių rizika, o taip pat su geresne psichologine sveikata ir nuotaika.

Seksas atpalaiduoja, išleidžia geros savijautos hormonų, o taip pat pagerina miegą. Jau vien šių kelių priežasčių verta tuo užsiimti dažniau, o pabėgioti galima eiti po to.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų