REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien, sausio 6 dieną, į paskutinę kelionę išlydėtas grupės „2 Donatai“ lyderis Donatas Čižauskas. Su velioniu artimieji atsisveikino jo gimtojoje Plungėje. Amžinojo poilsio jis atgulė Plungės Jovaišiškės kaimo kapinėse.

Šiandien, sausio 6 dieną, į paskutinę kelionę išlydėtas grupės „2 Donatai“ lyderis Donatas Čižauskas. Su velioniu artimieji atsisveikino jo gimtojoje Plungėje. Amžinojo poilsio jis atgulė Plungės Jovaišiškės kaimo kapinėse.

REKLAMA

Iš gedulo namų „Žemaitijos gralis“ į Plungės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią urna buvo išnešama 13 val., 13.30 val. vyks Šv. Mišios. Urna buvo laidojama Plungės Jovaišiškės kaimo kapinėse.

Tarti paskutinį „sudie“ ir į paskutinę kelionę išlydėti atlikėją, grupės „2 Donatai“ lyderį susirinko šeimos nariai, artimieji, draugai ir kolegos.

Mirusiojo urna skendo baltuose gėlių žieduose, vieni pirmųjų atsisveikinti su velioniu šiandieną atvyko Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė, Inga ir Arūnas Valinskai, taip pat atlikėja Natalija Bunkė su vyru, Simona ir Jonas Nainiai, Liepa Norkevičienė su vyru, Vilius Tarasovas bei kiti. 

REKLAMA
REKLAMA

Vyrui tebuvo 33-eji

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad žinia apie D. Čižausko mirtį paskelbta sausio 2 d., pirmadienį. Žinia pasidalino velionio kolega ir bičiulis Karolis Akulavičius. Vyrui tebuvo 33-eji, vyras turėjo mažą dukrą, žmoną.

REKLAMA

„Noriu pranešti labai liūdną žinią. Mus paliko talentingas, nuostabus tėtis, vyras, mano kolega Donatas Čižauskas…

Išliksi mano atmintyje, kaip talentingas kūrėjas ir dainininkas. Tavo dainos išliks mūsų visų širdyse. Ilsėkis ramybėje, mano mielas Drauge“, – socialiniame tinkle rašė Karolis Akulavičius.

Naujienų portalo tv3.lt žurnalistams susisiekus su K. Akulavičiumi, jis sakė, kad su Donatu matėsi per Naujuosius metus.  Paprašytas pasidalinti paskutiniais prisiminimais, Karolis sunkiai rinko žodžius ir sakė, kad paskutinį kartą jiedu bendravo per Naujuosius metus. Abu koncertavo Biržų rajone, Suodeliškių dvare. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasiteiravus, ar yra žinomos mirties versijos, vyras susilaikė nuo vertinimų ir pasklidusių žinių apie savižudybę: „Bendravome su juo ir viskas buvo gerai. Daugiau nelabai ką galiu pasakyti.“

Žiniasklaidoje keliama versija, kad vyras nusižudė, tačiau tv3.lt ši informacija kol kas nėra patvirtinta.

D. Čižauskas buvo grupės „2 Donatai“ lyderis, dainininkas, dainų autorius. Anksčiau D. Čižauskas dalyvavo naujienų portalo tv3.lt laidoje „Pasikalbėkim“, kur su Renata Šakalyte kalbėjosi apie tai, kaip per pirmąjį karantiną iškeitė sceną į statybų aikštelę Vokietijoje. 2021 m. vyras atviravo – kai turi šeimą, esi priverstas galvoti, kaip suktis iš padėties, nes gyventi vien tik iš santaupų nebeišeina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visą pokalbį su D. Čižausku laidoje „Pasikalbėkim“ galite žiūrėti žemiau:

Bičiuliai dalinosi prisiminimais

Po dainininko mirties jo bičiuliai ir scenos kolegos neslėpė liūdesio, kad neteko ne tik draugo, bet ir puikaus dainininko. Anksčiau naujienų portalui tv3.lt D. Čižausko kolega Juozas Butnorius sakė, kad žinia apie draugo mirtį jį pakirto: 

„Šiandien ryte prabudau – pagalvojau, kad prasidėjo nauji metai, nauji siekiai, tačiau po šios žinios nieko nebegaliu nei galvoti, nei daryti. Sėdime su žmona, ašaros abiem bėga.

REKLAMA

Dabar bus viskas kitaip. Per daug visko susikrovė – išėjo Agnė, o dabar ir Donatas. Jo nuotaika visada buvo gera, mes turėjome planų. Jis turėjo man atiduoti dainą po Naujųjų metų. Deja, taip ir neatidavė.“

Artimas bičiulis atviras – ši netektis labiausiai palietė ne ką kitą, bet Donato žmoną bei vaiką: „Tai didžiulė tragedija ir netektis ne tik aplinkai, pramogų pasauliui, bet, svarbiausia, žmonai ir dukrytei. Jis tikrai paliko didžiulį pėdsaką.“

REKLAMA

D. Čižausko ir jo žmonos vestuvių liudininku kartu su Inga Valinskiene buvęs Arūnas Valinskas taip pat gražiai prisiminė velionį. Be to, dar prieš šventes kūrė ateities planus, kurie taip ir nebus įgyvendinti.

„Tuo metu kaip tik buvo daugybė naujametinių renginių, o „2 Donatai“ kaip tik planavo daryti savo grupės gimtadienio koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje. Jis skambino paklausti, ar galėsime jame dalyvauti, ar Inga galės su jais kartu dainuoti. <...>

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sutarėme, kai pasibaigs visas šitas švenčių maratonas, susitiksime ir aptarsime visas detales, ką, kaip ir kur daryti. Tai buvo paskutinis mudviejų pasikalbėjimas... Tik po to, dar per Kalėdas, gavau jo sveikinimą. Nelabai tikisi, kad tai, kas nutiko – tiesa“, – kalbėdamas telefonu sakė A. Valinskas.

 

Prisimindamas Donatą Čižauską, televizijos laidų vedėjas Arūnas Valinskas tikina, kad Donatas buvo įvairialypė asmenybė, turėjusi daugybę talentų, puikų polinkį į muzikalumą. „Jis buvo puikus kūrėjas. Kai kurie kiti Lietuvos atlikėjai į „2 Donatus“ žiūrėdavo net iš aukšto, tačiau tai tikrai buvo daroma tik iš savotiško pavydo. Donatas turėjo savo braižą, jo dainas galima lengvai atskirti. Taip pat jis buvo puikus tekstų autorius...

REKLAMA

Jis buvo ne tik muzikantas, tačiau ir labai mylintis gyvenimą, vitališkas žmogus – jo visur būdavo pilna. Jeigu jis jau kompanijoje yra, ta kompanija užsipildo, nes užtenka būtent vieno Donato. Būtent toks jis ir buvo. Kol kas sunku suprasti, kad kalbame apie jį kaip jau išėjusį žmogų“, – jautriai D. Čižauską prisiminė pašnekovas.

Gal dabar, Donatai, tavo siela plevena aukštai virš debesų, kur nėra nei pykčio, nei pavydo, nei išdavysčių ?.. Sėkmingo tau skrydžio, nuostabusis dainiau !
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame

Gamink išmaniai


TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų