Apklausos dalyviai spėjo, kuris JAV prezidentas valdė šalį judėdamas neįgaliojo vežimėliu

Skaitytojų klausėme, kuris Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas judėjo neįgaliojo vežimėliu. Apklausoje dalyvavo 283 žmonės. 

Teisingą atsakymą pasirinko beveik pusė apklausos dalyvių – neįgaliojo vežimėliu judėjo JAV prezidentas Franklinas Rooseveltas. 

Likusieji apklausos dalyviai pasiskirstė po lygiai: 26 proc. manė, kad tai prezidentas Herbertas Hooveris, likusieji 26 proc. – kad prezidentas Harry Trumanas. 

Franklinas Delanas Rooseveltas šalį valdė 1933–1945 m. būdamas paralyžiuotas dėl persirgto poliomielito. Ši liga jam diagnozuota 1921 m. Nuo to laiko jis daugiau nebegalėjo vaikščioti ir visą gyvenimą praleido judėdamas su ortopediniais įtaisais ant kojų, ramentais ir neįgaliojo vežimėliu. Jis retai fotografuotas neįgaliojo vežimėlyje – tai nebuvo pageidautina, mat galėjo būti traktuojama kaip silpnumo ženklas. 

1982 m. Vašingtone buvo atidarytas tris hektarus užimantis F. D. Roosevelto memorialas, kuriame pastatytas buvusio prezidento paminklas slėpė jo luošimą. Tai sukėlė milžiniškus negalią turinčių ir juos palaikančių žmonių protestus. 1998 m. buvo nuspręsta pastatyti dar vieną bronzinį paminklą. Neįgaliųjų draugijos tam surinko per 1,6 mln. dolerių. 2001 m. memoriale atidengtas JAV prezidento F. D. Roosevelto paminklas, kuriame jis vaizduojamas sėdintis neįgaliojo vežimėlyje. 

REKLAMA

Dėkojame už dalyvavimą viktorinoje ir siūlome naują apklausą.

Kiek žmonių Lietuvoje serga Alzheimerio liga?
Prašome pasirinkti atsakymą!
Apie 10 000
Apie 25 000
Apie 40 000
BALSUOTI
REZULTATAI
Kiek žmonių Lietuvoje serga Alzheimerio liga?
Apie 10 000
16,5%
Apie 25 000
42,4%
Apie 40 000
41,1%


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų