Apie ką gali papasakoti mūsų rankos

Pasirodo, labai daug įdomaus apie rankos savininko fizinį ir protinį išsivystymą – pradedant individualiais pomėgiais ir baigiant sveikatos problemomis.

Tai, ką mokslininkai vadina santykiu 2L:4L, iš tiesų yra dviejų pirštų – smiliaus ir bevardžio – ilgių santykis.

„Stebuklingasis“ santykis

Vyrų bevardis pirštas paprastai būna ilgesnis už smilių (vidutinė proporcija 0,96–0,98). Moterų šis santykis apie 1,0, o dažnai ir didesnis nei vienetas. Arba, kalbant žmonių kalba, dailiosios lyties atstovių bevardis pirštas ir smilius yra daugmaž apylygiai.

Prieš porą metų amerikiečiai biologai iš Floridos universiteto išsiaiškino, kad tokie skirtumai tarp lyčių yra lytinių hormonų poveikio rezultatas, visi mes tai patiriame dar gimdoje: vyriškasis hormonas testosteronas stimuliuoja bevardžio piršto augimą, moteriškasis hormonas estrogenas – smiliaus.

Tačiau ką 2L:4L santykis gali pasakyti apie konkretaus žmogaus sveikatos būklę? Atsakymas į šį klausimą neseniai buvo rastas iškart dviejuose Didžiosios Britanijos universitetuose. Tiesa, jis vis dar laikomas ginčytinu, bet jį vis tiek palaiko daugybė specialistų.

Bato universitete 2010-aisiais atliktas tyrimas parodė, jog regbio žaidėjai, pelnantys daugiau įvarčių nei jų komandos draugai, turi itin menką 2L:4L. O Tisaido universiteto antropologai savo ruožtu nustatė, kad žmonės, kurių 2L:4L reikšmė maža, dažniau išsiskiria blaiviu protu, optimizmu ir agresyvumu – trumpai tariant, turi vienas svarbiausių savybių, reikalingų norint pasiekti sėkmę sporte. Juolab kad kitais tyrimais buvo įrodyta, jog žmonės, kurių 2L:4L mažas, gali pakelti didesnį svorį, greičiau bėgioti.

REKLAMA

Dauguma genialių muzikantų vyrų, palyginti su jų vidutinių gabumų kolegomis, taip pat turi mažą smiliaus ir bevardžio piršto ilgių santykį.

Yra didelė tikimybė, jog pirštų ilgis taip pat susijęs su mūsų sugebėjimu užjausti bei pomėgiu išgerti. Pernai Olandijos Utrechto universitetas bei Kembridžo universitetas Didžiojoje Britanijoje paprašė 16 moterų įvertinti žmonių emocijas žvelgiant tik į jų fotografijas. Paaiškėjo, kad kuo mažesnis buvo eksperimento dalyvės 2L:4L santykis, tuo tiksliau ji atspėdavo nuotraukose pavaizduotų žmonių nuotaikas.

Na, o Erlangeno-Niurnbergo universitete Vokietijoje 2011-ųjų pavasarį atlikti antropologiniai eksperimentai padėjo išsiaiškinti, kad nuo alkoholio priklausomi žmonės pasižymi mažesniu smiliaus ir bevardžio piršto ilgių santykiu nei blaivininkai.

Bevardis pirštas

2009-aisiais Kembridžo universitete nepatingėta išanalizuoti kelių prekybininkų pelno per pastaruosius dvejus metus, norint išsiaiškinti, ar rankų pirštų ilgis turi tam įtakos. Paaiškėjo, turi: komersantai, turintys ilgus bevardžius pirštus, uždirba iki vienuolikos kartų daugiau.

Pirštų atspaudai

Kadangi visų mūsų pirštų atspaudai yra genetiškai unikalūs, naudoti juos kažkokiems tipiniams asmenybės bruožams nustatyti nepaprastai sunku. Tačiau jie vis tiek gali labai daug apie mus papasakoti.

2010 metais Rytų Anglijos universiteto mokslininkai sukūrė metodiką, galinčią padėti diagnozuoti vėžį ir širdies ligas. Į geležies oksido miltelius, skirtus pirštų atspaudams imti, jie pridėjo antikūnų ir padarė jų tirpalą. Jeigu žmogaus organizme yra cheminės medžiagos, į kurią orientuotas tirpalas, ant pirštų atspaudų lieka švytinčių molekulių.

Beje, iš pradžių ši metodika buvo kuriama visiškai ne vėžio, o narkotikų – medžiagų, esančių marihuanoje, kokaine ir heroine, – taip pat sprogstamųjų mišinių ir parako likučių paieškoms.

Nagai

Jie, pasirodo, labai veiksminga priemonė mūsų sveikatos analizei atlikti.

Trapūs, greitai lūžtantys nagai įspėja apie vitaminų trūkumą arba konkrečią ligą – tokią, kaip anemija. Kai kada lūžinėjantys nagai gali rodyti daug rimtesnį negalavimą: pavyzdžiui, pernelyg aktyvią skydliaukės funkciją arba kepenų ligas.

REKLAMA

Jeigu nagas baltas ir dar laikosi savo guolyje, tai gali rodyti diabetą, kepenų cirozę ir gyvenimą pusbadžiu.

Maždaug 40 procentų atvejų lėtinį inkstų nepakankamumą galima nustatyti iš nago, pusė kurio būna ruda, pusė – balta.

Juodos dėmės ant nago gali byloti apie odos vėžį.

Sąnariai

Jeigu pirštų sąnariai sukaulėjo arba nenormaliai padidėjo, būtina apsilankyti pas gydytoją. Tai gali būti ankstyvieji osteoartrozės požymiai.

Tik nemanykite, jog tokios ligos išsivysto dėl to, kad žmogus pernelyg dažnai trekši pirštais.

Rankų sąnariai, kaip ir visi kiti, yra apsupti skysčio – sąnarinio tepalo. Sulenkite pirštą ir pajusite, kaip kaulai jame atsiskiria, o jungiamasis audinys išsitempia mažindamas spaudimą. Tuo metu skystyje susidaro dujų burbuliukai. Ir jeigu nesiliausite piršto lenkę, tie burbuliukai ims sproginėti. Traškesį, girdimą judinant sąnarius, sukelia ne kaulai, o tie sproginėjantys dujų burbulai.


Rašyti komentarą...
M
Monika
2012-06-24 18:40:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daug žinių apie pirštus ir linijas, bet ne viskas tikra tiesa.Bevardžio piršto ilgis tikrai parodys verslininko gyslelę turintį asmenį, o jei bevardis lygus didžiajam pirštui, tai jau aiškus azartininko avantiūristo ženklas. Apie linijų reikšmes nedaug tiesos tepasakyta. Pasiskaitykit M.Gailienės knygoje "Likimo vingiai Marso slėnyje"apie linijas. Ten rasit atsakymus apie genetiką, ligas ir kitus gal mažiau svarbius dalykus, bet ten jau daugiau tikslios informacijos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų