Alytuje užfiksavo tikrą dangaus monstrą: vaizdas pribloškė lietuvius

Joninių išvakarėse, po Lietuvą kamavusių karščių, prasidėjo audros, kurios nors ir baugina, bet kiekvieną vasarą pribloškia stulbinančiais vaizdais. Įspūdingą kadrą Alytuje pasisekė užfiksuoti fotografui Mantui Žiličiui, kuriam pavyko sėkmingai pabėgti nuo viską griaunančio audros debesies.

„Monstras virš Alytaus...Su savim besinešantis didžiulius vėjus, lietų, krušą ir šimtus žaibų per minutę. Jį pasitikome su Luku, o susitikom netikėtai laukuose fotografuodami tešmenis (papus), t.y mammatus clouds. Na, pasitikę šitą gigantą tiesiog po to bėgom nuo jo ir bėglių kolonoje atsirado dar vienas čeiseris – Algirdas. Tada drąsiai jau bėgom trise.

Reginys buvo tikrai įspūdingas ir momentais bauginantis, matant kaip skraido šakos, linksta medžiai ir be perstojo kyla dulkių debesys. Panašu, kad vakarykštės audros buvo tik įžanga į šiandienos monstrų medžioklę“, – taip apie debesį atsiliepia fotografas.

Kartu su audromis į Lietuvą sugrįžo vėsesni ir leidžiantys lengviau atsikvėpti orai.

Kai kurie gyventojai vis dar neturi elektros

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad dėl pastarąją parą per Lietuvą praūžusios audros apie 3 tūkst. šalies namų ūkių dar neturi elektros. 

„Ryte buvo dar 3 tūkst., naktį neturinčių elektros žmonių buvo šiek tiek padaugėję“, – BNS sakė Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) atstovas Paulius Kalmantas. 

Pasak jo, daugiausia žmonių kol kas be elektros yra Utenos regione, Alytaus ir Kauno apylinkėse.  

Iš viso elektros dėl audros neturėjo apie 10 tūkst. vartotojų.  

Ugniagesiai per 200 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių 

Nuo trečiadienio ugniagesiai 206 kartus visoje Lietuvoje vyko šalinti nuvirtusių medžių. Tiek gelbėjimo darbų atlikta nuo trečiadienio 6 val. ryto iki penktadienio 6 val. ryto, BNS informavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė.

REKLAMA

Medžiai virto ant važiuojamosios kelio dalies, automobilių, pastatų. Žmonės, pirminiais duomenimis, nenukentėjo.

Lietuvoje pastarosiomis dienomis siautė škvalas, stiprūs vėjo gūsiai buvo jaučiami daugelyje šalies vietovių.

Sinoptikai perspėja

Savaitės pradžioje prasidėję procesai, kai link Lietuvos pajudėjo vėsesni orai, tęsiasi, tačiau gaiviau bus šeštadienį, o penktadienį kaitra dar tęsis, praneša sinoptikai. 

Penktadienį numatomi trumpi lietūs su perkūnija. Kai kur lis smarkiai, galima kruša, škvalas iki 15–18 m/s. Tebebus karšta – rytiniame Lietuvos pakraštyje vietomis iki 31 laipsnio.

Tiesa, pajūryje orai gerokai skirsis. Naktis bus laipsniu kitu šiltenė, užtat dieną gaiviau – 24 laipsniai. 

Šeštadienį kaitra jau trauksis, o lietus – ne.  Naktį daug kur, dieną vietomis trumpi lietūs, perkūnija. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Termometrai naktį rodys 18–20, dieną iki 25 šilumos.

Daug kur trumpai su perkūnija palis ir sekmadienį. Naktį bus 19, dieną 25 laipsniai šilumos. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų