Agresyvų vėžį gali išduoti plaukuotumas: medikai perspėja

Patinka mums tai ar ne, visi turime kūno plaukus. Tai labai normalu ir dėl to nederėtų jaudintis. Tačiau jei kūno plaukų augimo vietos ar jų struktūra pasikeitė, tai gali būti sveikatos problemos požymis ir šiame straipsnyje paaiškinama, kas gali sukelti kūno plaukų augimo pokyčius ir kada gali tekti apsilankyti pas specialistą, rašoma brightside.me.

Kūno plaukai būna dviejų rūšių:

• Maži, labai ploni plaukai, kurie iš esmės dengia visą kūną, jie yra praktiškai nepastebimi. • Ilgesni, stipresni, storesni ir paprastai yra daug tamsesni plaukai, kurie pradeda augti brendimo metu. Tai yra plaukų tipas, kuris pradeda formuotis, kai mūsų kūnas patiria rimtus hormoninius pokyčius, ir tai yra tai, ko jums reikia nepamiršti.

Genetika

Jei staiga pradeda augti stori, tamsūs plaukai, panašūs, kaip pas vyrus, peržiūrėkite savo močiutės nuotraukas. Nesvarbu, ką mes pasiekėme naudodamiesi šiuolaikinėmis technologijomis, mes negalime apgauti genetikos.

Etninis fonas

Šis tyrimas rodo, kad skirtingos etninės grupės daugiau ar mažiau linkusios į plaukuotumą. Viduržemio jūros ir Vidurio Rytų šaknis turinčioms moterims didesnė tikimybė, kad joms pasireikš padidėjęs kūno plaukuotumas.

Sutrikusi hormonų pusiausvyra

Staigų plaukų augimą gali sukelti vyriškų hormonų pusiausvyros sutrikimas. Tiek vyrai, tiek moterys turi šiuos hormonus, o moterys jų turi santykinai žemą lygį ir tam tikrą santykį, palyginti su moteriškais hormonais.

Jei jūsų testosterono lygis padidėja, jūsų kūne yra per daug vyriškų hormonų ir jie pradeda pasireikšti. Kita situacija, lemianti tą patį rezultatą, yra estrogeno lygio sumažėjimas, kuris gali būti, pavyzdžiui, menopauzės rezultatas. Bet kuriuo atveju vyriškojo/moteriškojo hormono lygis iškrypsta iš normalios pusiausvyros.

Antinksčių sutrikimai

Antinksčiai yra virš inkstų ir jei antinksčiai veikia ne taip, kaip turėtų, pasikeičia hormonų pusiausvyra ir per didelis kūno plaukų augimas yra vienas iš pagrindinių simptomų. Kiti antinksčių problemų simptomai:

REKLAMA

• aukštas kraujo spaudimas • kūno svorio padidėjimas • per mažas arba per aukštas cukraus kiekis kraujyje • galvos skausmai • raumenų silpnumas

Policistinių kiaušidžių sindromas

Policistinių kiaušidžių sindromas yra dar viena dažna per didelio kūno plaukuotumo priežastis, todėl, jei jūs taip pat patiriate nereguliarias menstruacijas, labai tikėtina, kad tai turėsite. Šią būklę sukelia išsiplėtusios kiaušidės, kuriose yra susikaupusių skysčių, vadinamų folikulais, kuriems pašalinti reikia medicininės pagalbos. Kiti šios būklės simptomai:


Rašyti komentarą...
N
Nu
2019-08-06 12:33:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nekelkit panikos
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų