Pajutote šiuos simptomus? Jūsų inkstams gresia pavojus

Dauguma inkstų ligų gali išsivystyti be jokių simptomų, dėl kurių gali būti diagnozuota lėtinė liga. Skirtingas sveikatos problemas susijusias su inkstais turi apie 14 procentų suaugusiųjų. Jos sukelia sunkių komplikacijų, tokių kaip širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai, kaulų lūžiai.

Inkstai (nuotr. 123rf.com)

Štai kodėl taip svarbu ligą atpažinti kuo anksčiau, todėl „Bright side“ surinko simptomų sąrašą, į kuriuos nereiktų numoti ranka.

Niežulys ir odos sausumas

Pasak Nacionalinio Inkstų Fondo, jūsų inkstai nuolat dirba – jie atsikrato kenksmingų elementų, dalyvauja kraujo gamyboje ir palaiko organizmo mineralinį balansą.

Odos sausumas ar niežėjimas, hiperpigmentacija, bėrimas gali rodyti, kad inkstai neveikia taip, kaip turėtų. Šie nemalonūs simptomai gali pasireikšti dėl per didelio fosforo kiekio, kuris neišeina iš kūno, ar apsinuodijimo nuo produktų.

Inkstų problemas paprastai sukelia papildomi skysčiai sistemoje. Ir jei turite per daug skysčio, jūsų odą išberia, nes inkstai negali pašalinti šlapimo toksinų iš jūsų sistemos. Pastebėjus išbėrimus, reikia kreiptis į gydytoją, kad būtų atliktas inkstų tyrimas.

Nepriklausomai nuo temperatūros jums visuomet atrodo vėsu

Drebulys, nuovargis, kvėpavimo sunkumai, nemiga ir silpnumas yra visi anemijos požymiai, kuriuos daugelis žmonių žino. Inkstų problemos gali sulėtinti eritropoetino hormono gamybą, rašo Nacionalinis diabeto, virškinimo ir inkstų ligų institutas.

Šis hormonas stimuliuoja raudonųjų kraujo kūnelių gamybą kaulų čiulpuose. Lėtinė anemija gali būti ženklas, kad inkstai tinkamai neveikia. Tais atvejais, kai anemiją sukelia inkstų sutrikimai ir eritropoetino stoka, gydytojai paskiria hormonus.

Patinimas

Patinimas atsiranda dėl per didelio vandens kiekio ląstelių erdvėse. Iš pradžių formuojasi šalia kojų, veido ir akių vokų, bet vėliau išplinta po visą kūną, parodė Mayo klinikos tyrimai.

Kiti simptomai gali būti neurologiniai, pavyzdžiui, mieguistumas, migrena ir kaulų bei raumenų skausmai. Gydytojai mano, kad patinimas atsiranda, kai yra per daug natrio jonų, kurie pritraukia didelį kiekį skysčio.

REKLAMA

Didelis karščiavimas ir nugaros skausmai

Ūminis nugaros skausmas bei didelis karščiavimas, dažnas šlapinimasis ir kartais vėmimas, yra rimti požymiai, rodantys, kad jums sutrikusi inkstų veikla. Jei jaučiate tokius simptomus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, patarė Amerikos inkstų fondo asociacija.

Gydytojas greičiausiai jums paskirs antibiotikus su skausmą malšinančiais vaistais.

Mėšlungis

Kaip rašo „WebMd“, dažnas mėšlungis gali rodyti elektrolitų disbalansą organizme. Magnis ir kalis itin svarbus raumenims funkcionuoti, todėl nukrypimas nuo normos sukelia raumenų spazmus.

Tačiau dėl raumenų mėšlungio kalti ne tik mikroelementai, juos taip pat gali sukelti skysčio perteklius. Prasidėjęs inkstų uždegimas spaudžia supančių raumenų nervus ir gali sukelti skausmingą pojūtį.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų