Lietuvių įnoriai iki šiol stebina net visko mačiusią kapų dizainerę

Prieš artėjančią Visų Šventųjų dieną ir Vėlines daugelis skuba tvarkyti bei puošti artimųjų kapų, tačiau ir čia dažnai gali pritrūkti žinių ar idėjų. Kapų tvarkymo ir priežiūros paslaugas teikiančios įmonės „Memorus“ direktorė Eglė Balčiūnienė su skaitytojais dalinasi patarimais, kokias gėles ir žvakes rinktis bei kokie sprendimai tvarkant kapavietes praktiškiausi.

Kapinės
13

„Parenkamas kapavietės dizainas priklauso nuo klientų poreikio, kurių yra net keli. Būna, kreipiasi ir tokie, kuriems nesvarbu, kaip atrodys kapas, svarbiausia, jog būtų pigiai ir nereikalautų priežiūros, pavyzdžiui, neaugtų žolės ar būtų lengva nušluoti lapus. Tokie klientai dažniausiai kapą pageidauja užkloti trinkelėmis, virtuvinėmis akmens masės plytelėmis ar tiesiog paprastu betonu.

REKLAMA

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: bohemiškosios Novodevičės kapinės Maskvoje

(14 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gėdos stulpai kapinėse Druskininkuose

Taip pat būna ir tokių klientų, kurie visko nori daug ir kartais net atvirai pasako, jog reikia kapavietės, į kurią pažvelgus matytųsi, jog tam išleista nemažai pinigų. Dažnai tokiais atvejais pageidaujama, kad būtų naudojama kuo daugiau akmens, ryškūs ir išraiškingi dekoro elementai, piešiniai, kitos išskirtinės detalės ir nesvarbu, jog tarpusavyje niekas nederės.

Na ir paskutinis, bet dažniausiai jau priėmęs sprendimą į mus kreiptis yra klientų tipas, kurie nori, kad kapavietės sutvarkymas būtų paprastas, praktiškas, bet tuo pačiu ir modernus, turėtų vieną akcentą ar idėją. Taip pat tokiais atvejais atsižvelgiama ir į racionalų finansų panaudojimą. Būtent pastarasis variantas ir yra mūsų klientai, kadangi pritariame tokiai kapų tvarkymo idėjai“, – sako Eglė Balčiūnienė.

(30 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kapinės

Gėlės ir kiti augalai

Pastebima, kad šiomis dienomis rengiant kapavietę žmonės vis dažniau ieško įdomesnių ir išskirtinių sprendimų, tačiau nepriklausomai nuo pasirinkimų, visus vienija pagrindinis lūkestis – galimybė kaip įmanoma rečiau lankyti ir tvarkyti kapus.

„Kalbant apie gėlių pasirinkimus, šiandien merkiamų gėlių poreikis itin mažėja, kas anksčiau būdavo labai populiaru. Dirbtines gėles taip pat mažai kas renkasi. Tvarkant ir prižiūrint kapus dažniausiai sodinami daugiamečiai augalai ar daugiametės nereiklios gėlės. Jei norisi rinktis sezonines gėles, taip pat sodinamos tos, kurioms nereikės nuolatinės priežiūros, pavyzdžiui, saulės gėlės – gazanijos, kaulenės, jurginai.

Taip pat tinkama rinktis ir tradicines kapų gėles, pavyzdžiui, serenčius, kurios nereiklios ir ilgai žydi. Jas galima pateikti įdomiau, draugijoje su kitais augalais ir gausime šiuolaikišką, įdomų bei nestandartinį sprendimą“, – pataria pašnekovė.

REKLAMA

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kapaviečių tvarkymo idėjos

Žvakių pasirinkimas

Renkantis žvakes, E. Balčiūnienė skatina ant kapo uždegti vieną, ilgiau degančią žvakelę, nei stengtis sudaryti įspūdį ir pridegti jų kuo daugiau.


Rašyti komentarą...
O
Olialia
2017-10-20 10:20:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai kuriose nuotraukose kur uzdeta lentele " kapaviete nepriziurima " tikrai neteiseta . Yra pasodintu geliu . Kiekvienas tvarkom pagal isgales . Ko jus norit is pencininku gal ten palaidotas jos vyras ar jo zmona o gal vaikas. Slykstu .
Atsakyti
-4

v
vida
2017-10-22 12:33:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikra tiesa, kad yra kapavieciu, kuriu jau nera kam priziuret , gimines ismire ir net gele gal kas is mandagumo pasodina, tai cia skelbti, kad geda kad nesutvarkyta?? Tai tegul sutvarko tas kam ji trukdo ta kapaviete. O be to ne viena savivaldybe nesugeba net zoles apsienaut, nors pasalpiniu tai pilnos pakampes, tai tegu tuos nepriziuretus kapelius ir sutvarko - juk ne veltui gauna pasalpa.
Atsakyti
-1

O
Odeta
2017-10-28 09:49:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuvoje sitiek bedarbiu gaunanciu pasalpas vien uz tai,kad laiku ateina atsizymeti,kiek siaip visokiu pasalpu gaunanciu uz nieka,kodel nesusitarus,kad bent viena kapa priziuretu.Niekas nesako,kad paminklus pastatytu,bent zoles apravetu laikas nuo laiko,
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų