10 įspūdingiausių turistinių skrydžių sraigtasparniu

Skrydžio sraigtasparniu metu įspūdžių mėgėjams ne tik atsiveria nepakartojami miestų ar gamtos vaizdai, bet tai kartu ir jaudinanti patirtis. Kartais tai ir vienintelis būdas apžiūrėti atokiau esančias vietoves. Pavyzdžiui, 70 % Havajų salynui priklausančios salos Kauai teritorijos nėra prieinama ir tik iš oro galima apžiūrėti šį rojaus kampelį. Touropia.com pateikia 10 įspūdingiausių skrydžių sraigtasparniu, kuriuos galite patirti ir jūs.

10. Sidnėjus

Didžiausias pagal gyventojų skaičių Australijos miestas ypač gražus, kai apžiūrimas iš oro. Skrydžio sraigtasparniu metu turistai gali pasigrožėti įspūdingais Sidnėjaus uosto ir jo tilto, Tarongos zoologijos sodo, žymiųjų Sidnėjaus operos rūmų vaizdais. Taip pat skrydžiai organizuojami ir virš kvapą gniaužiančių pakrančių, įskaitant ir žymųjį Bondi paplūdimį, Mėlynųjų kalnų.

REKLAMA

Sidnėjus (nuotr. SCANPIX)

9. Fokso ledynas

Naujoji Zelandija garsėja pasaulyje keletu įspūdingų vaizdų, tarp kurių ir Fokso ledynas, esantis Tai Poutini nacionaliniame parke. Tai net 13 km. ilgio ledynas. Pasirinkę skrydį sraigtasparniu turistai turės progą iš paukščio skrydžio apžiūrėti smailias ledyno viršūnes ir prarajas, didingą Kuko kalną.

Fokso ledynas (nuotr. flickr/thinboyfatter)

 

8. Everesto papėdės stovykla

Daugumai turistų, apsilankiusių Everesto papėdės stovykloje, čia patirti įspūdžiai įstringa visam gyvenimui. Net jei jie ir nesiryžta kopti į beveik 9 tūkst. metrų siekiantį kalną. Pasirinkę skrydį sraigtasparniu galės pasigrožėti didingais Himalajų kalnais, o skrydis pasibaigs Everesto papėdės stovykloje, kur keleiviai bus išlaipinti. 5364 metrų aukštyje esanti stovykla – išties svaiginanti vieta, dar vienos tokios tikrai nerasime.

Everestas (nuotr. SCANPIX)

7. Viktorijos kriokliai

Šie įspūdingi kriokliai laikomi didžiausiais pasaulyje. Kriokliai jungia dvi Afrikos valstybes – Zambiją ir Zimbabvę. Viktorijos kriokliai yra apie 1708 m. ilgio ir 108 m. aukščio, taigi pamatyti visą krioklių grožį įmanoma tik iš oro. Jeigu jums pasiseks, pamatysite ir Afrikos laukinę gyvūniją: begemotus ar dramblius.

Viktorijos krioklys (nuotr.wikimedia.org) (nuotr. Balsas.lt)

6. Keiptaunas

Tai galėtų būti vienas iš dalykų, kuriuos turėtumėte padaryti iki mirties. Keiptauno apžvalginio skrydžio sraigtasparniu metu keleiviai gali iš karto pamatyti du vandenynus: Indijos ir Atlanto. Taip pat turima išskirtinė galimybė pasigrožėti Dvylikos apaštalų bei Stalo kalnais. Jeigu skrisite virš Keiptauno Muizenbergo paplūdimio – tikriausiai pamatysite ir didžiuosius baltuosius ryklius.

REKLAMA

Keiptaunas (southafrica.to nuotr.) (nuotr. Gamintojo)

5. Iguazu kriokliai

Pasaulyje yra tik keletas tokių įspūdingų vietų kaip Iguazu kriokliai, susidarę ant Brazilijos ir Argentinos sienos. Juos sudaro apie 275 smulkesni kriokliukai, išsidėstę daugiau nei per 2,5 km. Tai neabejotinai vienas iš didžiausių pasaulyje gamtos stebuklų. Geriausias būdas apžiūrėti šiuos didžiulius ir galingus krioklius, be abejo, skrydis sraigtasparniu. Keleiviai gali apžiūrėti ne tik Velnio gerklę, bet ir krioklius supančias džiungles.

Iguazu kriokliai (nuotr.J. Jucikaitės) (nuotr. Gamintojo)

4. Havajai

Apsilankiusieji Havajuose gali pasirinkti iš keletos skirtingų skrydžių sraigtasparniu. Pavyzdžiui, virš lavos ar ugnimi besispjaudančių vulkanų, svaiginančių krioklių. Iš paukščio skrydžio žmonės pamatys tą salos pusę, kuri paprastai turisto akiai dažnai yra neprieinama.

Kilauea, Havajai (nuotr.environmentalgraffiti.com) (nuotr. Gamintojo)
3. Rio de Žaneiras

Apsilankę antrame pagal dydį Brazilijos mieste būtinai turėtume apžvelgti jį iš oro. Iš aukštai keleiviai gali pažvelgti į Cukraus galvos kalną, Kopakabanos ir Ipanemos paplūdimius, praskristi pro žymiąją Kristaus Atpirkėjo statulą ant Korkovado kalno. Jie taip pat pamatys įspūdingą Marakanos stadioną, kuriame vyks 2014-ųjų pasaulio futbolo čempionato ir 2016-ųjų Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos.

 

 

2. Niujorkas

Vaikščiodami Niujorko gatvėmis jaustumėmės tarsi būtume patekę į savotiškus betono tunelius. Geriausias būdas pamatyti miestą – iš aukštai žvelgti į žymiausius jo objektus: Laisvės statulą, Elio salą, Džordžo Vašingtono tiltą, Centrinį parką.


Rašyti komentarą...
M
Marija
2014-01-06 19:04:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, skrydis virs Didziojo kanjono daro neisdildoma ispudi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų