• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

54 metų vyras iš Misūrio, JAV, mirė užsikrėtęs mirtina mėsą ėdančia bakterija. Ji į vyro organizmą pateko, kai šis suvalgė žalių austrių, įsigytų iš lauko prekyvietės.

54 metų vyras iš Misūrio, JAV, mirė užsikrėtęs mirtina mėsą ėdančia bakterija. Ji į vyro organizmą pateko, kai šis suvalgė žalių austrių, įsigytų iš lauko prekyvietės.

REKLAMA

Vyras užsikrėtė suvalgęs populiaraus produkto, įsigyto „Fruit Stand & Seafood“ prekyvietėje Sent Luise, Mančesterio priemiestyje, pranešė Sent Luiso apygardos visuomenės sveikatos departamentas.

Manoma, kad austrės buvo užkrėstos dar prieš parduodant jas lauko priekyvietėje esančiame kioske, rašo mirror.co.uk.

Mirtina bakterija

Mirtina bakterija – Vibrio vulnificus – žmogus gali užsikrėsti valgydamas žalias arba nepakankamai termiškai apdorotas austres ir kitus vėžiagyvius.

Ši bakterija sukelia vibriozę, kuri pasireiškia pykinimu, vėmimu, pilvo skausmais, karščiavimu ir šaltkrėčiu.

Nuo vibriozės mirštama retai, dažniausiai miršta žmonės, kurių imuninė sistema nusilpusi, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Departamentas sustabdė leidimą lauko prekyvietėje prekiauti austrėmis ir ragina žmones, kurie jau nusipirko austrių, jas išmesti ir nevartoti. Mirusio vyro tapatybė dar nenustatyta.

REKLAMA

„Nėra jokių įrodymų, kad įmonė būtų kažką dariusi neteisingai, kad į austres patektų užkratas, greičiausiai jos jau buvo užkrėstos, kai įmonė jas gavo“, – teigiama Sveikatos departamento pranešime spaudai.

Sveikatos priežiūros atstovai siekia išsiaiškinti, iš kur atkeliavo pavojingos, užkrėstos austrės.

Užkratas gali patekti į organizmą per atviras žaizdas

Sveikatos departmento duomenimis, šios bakterijos „aptinkamos šiltuose pakrančių vandenyse, dažniausiai vasaros mėnesiais“.

REKLAMA
REKLAMA

Yra žinoma, kad užkratas gali patekti į organizmą per atviras žaizdas. Net 95 proc. mirčių JAV, susijusių su jūros gėrybių vartojimu, yra sukeliamos šios bakterijos.

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, kasmet JAV vibrioze suserga 80 tūkst. žmonių, o 100 žmonių nuo šios infekcijos miršta.

Baiminamasi, kad kylant jūros lygiui infekcijos išplitimo mastas gali padidėti – prognozuojama, kad bakterijas ilgainiui bus galima aptikti visose rytinėse JAV pakrantės valstijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujame moksliniame tyrime teigiama: „Kartu su didėjančiu vyresnio amžiaus gyventojų skaičiumi, metinis susirgimų skaičius gali padvigubėti.

Iki 2081-2100 m. V. vulnificus infekcijos nešiotojai gali būti aptinkami kiekvienoje rytinėje JAV valstijoje, to priežastis – vidutinis arba didelis išmetamų teršalų kiekis ir globalinis atšilimas.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų