tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sportiškas tėvas papasakojo, kaip liko suparalyžiuotas ir vos nemirė po to, kai suvalgius kario jam pasireiškė retas sutrikimas.

Sportiškas tėvas papasakojo, kaip liko suparalyžiuotas ir vos nemirė po to, kai suvalgius kario jam pasireiškė retas sutrikimas.

REKLAMA

43 metų Davidą Millerį mirtis ištiko po to, kai jis Londone užsisakė savo mėgstamo vištienos kario iš pamėgtos indiško maisto užkandinės, rašo dailymail.co.uk.

Dviejų vaikų tėvas smarkiai apsinuodijo maistu, dėl ko jam išsivystė reta autoimuninė ligaGuillain-Barre sindromas.

Davidas, aistringas dviratininkas, buvo paguldytas į reanimaciją, nes negalėjo normaliai kvėpuoti ir vaikščioti. Ligoninėje jis gydėsi kelis mėnesius.

Viskas prasidėjo nuo apsinuodijimo maistu

Jis susirgo 2016 m., tačiau dabar nusprendė papasakoti apie savo stebuklingą šešerius metus trukusį sveikimą. Po košmariškos ligos jis ruošiasi nubėgti pirmąjį savo maratoną.

„Buvo baisu. Aišku, daugiau toje užkandinėje nesilankėme. Viskas įvyko staiga – prasidėjo dilgčiojimas ir tirpimas rankose ir kojose, po savaitės man jau reikėjo vežimėlio, kad nuvažiuočiau į ligoninę.

REKLAMA

Kai kurie žmonės nuo šio sindromo miršta. Jis iš galūnių pereina į šerdį ir gali sustabdyti kvėpavimą.

Įsivaizduokite, kad bandote priversti savo kūną judėti, bet jis nejuda“, – pasakojo jis.

Davidas, kuris dabar gyvena Velburne, Linkolnšyre, įtaria, kad visa tai susiję su apsinuodijimu maistu, kuris įvyko suvalgius vištienos kario.

REKLAMA

Apsinuodijimas kankino savaitę, dėl jo Davidą du mėnesius kankino skausmingas gastroenteritas.

Apsinuodijimas maistu ir po to sekusi skausminga skrandžio liga lėmė, kad jo imuninė sistema buvo pažeista, teigė Davidas.

Gruodį jis sugrįžo į darbą, prieš tai persikraustė iš Londono į Linkolną, bet per Kalėdas jam pradėjo tirpti ir dilgčioti galūnės.

Po savaitės jam buvo diagnozuotas Guillain-Barre sindromas – reta ir sunki liga, dėl kurios sveikatos problemos gali kankinti visą gyvenimą.

REKLAMA

Ji pasireiškia, kai nusilpus imuninei sistemai ji pradeda atakuoti nervų ląsteles ir jas pažeidžia.

Per plauką išvengė mirties

2017 m. sausio pradžioje Davidas buvo paguldytas į ligoninę, vėliau perkeltas į reanimaciją, nes sutriko jo kvėpavimas.

43-ejų metų vyras, dviejų dukrų – septynerių Elise ir trejų Evos – tėtis, sakė: „Buvau susirūpinęs dėl savo kvėpavimo, jaučiau, kad man sunku kvėpuoti.

Niekada nebuvau visiškai paralyžiuotas, vis dar galėjau pajudinti klubus, bet nepakankamai, kad galėčiau apsiversti lovoje.“

REKLAMA
REKLAMA

Jis prisimena, kad net negalėjo žiūrėti futbolo, nes nervų pažeidimas pakenkė jo akims ir gebėjimą sufokusuoti vaizdą.

Jo žmona Kirsty buvo namuose su dukra Elise, kuriai tuo metu buvo 18 mėnesių, o atvykusi į ligoninę neatpažino savo vyro.

Davidas pasakojo: „Prisimenu, kaip žmona paguldė dukrą man ant krūtinės, kai gulėjau ligoninės lovoje. Elise labai aiškiai parodė, kad nenorėjo ten būti. Tai buvo nemalonu, labai keista.“

Kai po dviejų su puse mėnesio Davidas buvo išleistas iš ligoninės, jis galėjo vaikščioti tik pasiremdamas lazdomis.

REKLAMA

Jis sakė: „Tai priverčia susimąstyti apie maistą ir ką jis gali mums padaryti. Nors mano mitybos įpročiai nepasikeitė, bet tai tikrai privertė susimąstyti.“

Šiandien jis džiaugiasi, kad visiškai pasveiko, jokių ilgalaikių šalutinių poveikių nepastebėta. Jis planuoja pasinaudoti savo atsistačiusia sveikata ir balandį įveikti Londono maratoną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų