naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saulės trūksta labiau, nei bet kada – vakar buvo tamsiausia diena metuose. Kai negauname pakankamai saulės spindulių, reikėtų vartoti vitamino D papildus, bet kaip atpažinti šio vitamino stoką?

Saulės trūksta labiau, nei bet kada – vakar buvo tamsiausia diena metuose. Kai negauname pakankamai saulės spindulių, reikėtų vartoti vitamino D papildus, bet kaip atpažinti šio vitamino stoką?

REKLAMA

Gruodžio 21 dieną žymima simbolinė saulės mirtis, dar vadinama žiemos saulėgrįža – šią dieną saulės šviesos gauname mažiausiai per visus metus. Jei dar nevartojate vitamino D, dabar pats laikas pradėti, rašoma express.co.uk.

Šis sveikatai itin svarbus vitaminas padeda išlaikyti sveikus kaulus, pakelia nuotaiką ir stiprina imuninę sistemą, bet kokie požymiai rodo, kad saulės vitaminu vadinamos medžiagos organizme trūksta?

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba rekomenduoja vitamino D papildus vartoti tamsiausiais metų mėnesiais, nes organizmas natūraliai jo pasigamina šviečiant saulei, tačiau rudenį ir žiemą saulės šviesa nėra pakankamai stipri, todėl vitamino D nepasigamina pakankamai. Vakarykštė žiemos saulėgrįža reiškia, kad saulės šviesos šiuo laiku mažiausia, todėl būtina vitamino D šaltinių ieškoti kitur.

REKLAMA

Vitamino D turi kai kurie maisto produktai, bet reikiamą jo kiekį gauti su maistu yra labai sudėtinga, todėl geresnė išeitis gali būti pradėti kasdien vartoti maisto papildus su vitaminu D – taip žinosite, kiek tiksliai jo gaunate. Tuo tarpu nuo kovo pabaigos iki rugsėjo pabaigos visą reikiamą vitaminą D žmogaus organizmas turėtų gauti iš natūralios saulės šviesos.

REKLAMA

Kodėl mums reikalingas vitaminas D?

Vitaminas D prisideda prie bendros geros sveikatos būklės, stiprindamas imuninę sistemą, o taip pat reikalingas kai kurių konkrečių organizmo sistemų sveikatai.

Vitaminas D pagerina:

  • Kaulų sveikatą;
  • Nuotaiką;
  • Padeda suvaldyti cukraus kiekį kraujyje;
  • Mažina širdies ligų riziką;
  • Padeda lieknėti.

Vitamino D trūkumo simptomai

Vitamino D trūksta tikrai daug kam – skaičiuojama, kad šio saulės vitamino pakankamai negauna maždaug vienas iš penkių suaugusių žmonių. Štai trys požymiai, kad negaunate pakankamai vitamino D:

REKLAMA

Dažnai sergate. Vitaminas D palaiko imuninės sistemos sveikatą, todėl jei vis peršąlate ir užsikrečiate virusais, taip gali būti dėl vitamino D stokos.

Nuolat jaučiatės pavargę. Jei visą laiką jaučiatės išsekę, taip gali būti dėl vitamino D trūkumo. Tyrimai rodo, kad vitamino D nepakankamumas sąlygoja išsekimo jausmą ir trukdo naktį gerai pailsėti.

Skauda kaulus ir nugarą. Viena iš esminių vitamino D funkcijų yra palaikyti kaulus stiprius ir sveikus, todėl jei šio vitamino negaunate pakankamai, gali atrodyti, kad skauda kaulus, ypač nugarą. Vitamino D trūkumas taip pat gali sąlygoti kaulų tankio sumažėjimą, todėl kaulai ir lūžta lengviau.

Dėl vitamino D trūkumo gali pasireikšti šie simptomai:

  • Depresija ir nerimas;
  • Plaukų slinkimas;
  • Raumenų skausmas;
  • Lėtas žaizdų gijimas;
  • Padidėjęs svoris.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų