Kiti pamiršta šiuos darbus sode – suspėkite juos atlikti laiku

Rudenį labai svarbu paruošti žemę pavasariniam sodinimui. Laiku patręšta žemė pavasarį atsidėkoja gausiu derliumi. Per augimo sezoną nualintas dirvožemis turi būti atgaivintas ir atnaujintas. Kiekvienam augalui reikia skirtingų trąšų, todėl suplanavus, kur kokias daržoves sodinsite, žemę galima paruošti pagal augalo poreikius.

Rudenį patręštoje lysvėje geriau ištirpsta visos medžiagos Asociatyvi nuotr.

Jeigu dirvožemis per rūgštus, rudenį reikėtų nukalkinti klintmilčiais, gesintomis kalkėmis, kreida, pelenais, maltais kiaušinių lukštais ir pan. Tokiu būdu neutralizuojama dirvos reakcija, pagerinama struktūra, biologinis aktyvumas, padaugėja maisto medžiagų.Jeigu dirvožemis per daug šarmingas, įterpkite pušų spyglių, smulkintos žievės ar durpių. Į 1 m2 žemės įterpkite 5–6 kg perpuvusio mėšlo arba 3–4 kg komposto, apie 300 g pelenų.

Rudenį svarbus kalis irfosforas. Kalis skatina mikroelementų pasisavinimą, paspartina augimą ir didina augalų atsparumą šalčiui. Kalio trąšomis patartina tręšti rudenį (200–300 g/m2). Kalio trąšos tinka visiems augalams ir bet kokiam dirvožemiui. Fosforo junginiai skatina šaknų vystymąsi, didina augalų atsparumą grybinėms ligoms, pagreitina žaizdų gijimą. Dažniausiai naudojamas paprastas superfosfatas. Šios trąšos tinka visų tipų dirvožemiams. Į ruošiamas lysves galima įterpti ir azoto, tačiau jo reikia labai nedaug.

Rudenį patręštoje lysvėje geriau ištirpsta visos medžiagos, o tai skatina geresnį augalų įsišaknijimą pavasarį. Tuomet pavasarį augalas yra atsparesnis ligoms, paankstėja vegetacija. Patręštą lysvę reikėtų supurenti ar lengvai perkasti, kad gautų oro ir drėgmės, suaktyvėtų mikroorganizmai. Kenkėjai, kurie ruošiasi žiemoti dirvoje, purenant „išmetami“ į viršų, nespėja prisitaikyti ir žūsta. Jeigu lysvės paruošiamos prieš žiemą, pavasarį reikės tik supurenti jau paruoštas lysves, iškasti duobutes ir susodinti daigus ar pasėti sėklas.

Elena Matiukaitė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų