Onutė pasidalijo gigantiškų orchidėjų žiedų paslaptimi: priemones rasite namuose

Prieš kurį laiką kartu su tv3.lt skaitytojais dalijomės Onutės įspūdingų orchidėjų nuotraukomis ir atskleidėme, kaip kaunietė jas prižiūri. Šį kartą Onutė sutiko pasidalinti ir dar keliomis orchidėjų auginimo gudrybėmis, kurias naudoja jos draugės.

Onutės auginamos orchidėjos  (nuotr. asm. archyvo)

Onutė sako, kad jos draugės yra pamėgusios dvi orchidėjų priežiūros gudrybes. Viena artima kaunietės bičiulė jau gerą dešimtmetį savo orchidėjas barsto cinamonu, o kita – palaisto jas burnos skalavimo skysčiu. Skamba neįtikėtinai?

Šį kartą paklausėme pačios Onutės, ką tokios priemonės suteikia orchidėjoms.

Cinamonas ne tik yra skanus ir gardžiai kvepia, bet jis puikiai tinka orchidėjoms saugoti nuo grybelio ir bakterijų. Apkarpę orchidėjos lapus, stiebą ar šaknis, ant apkarpytų vietų užberkite cinamono. Cinamoną reikiamose vietose galite barstyti, prireikus –  visą stiebelį ar lapelį merkti tiesiai į miltelius“, – sako Onutė.

Onutė sako, kad ne ką mažesnius stebuklus daro ir kita namuose randama priemonė – burnos skalavimo skystis.

„Jis gali padėti kovoti su bakterinėmis infekcijomis ir neleisti kenkėjams užpulti orchidėjos. Burnos skalavimo skystį reikėtų purkšti tiesiai ant infekcijos apimtų orchidėjos vietų ir palikti penkioms minutėms. Tuomet pakreipkite orchidėją, kad skysčio perteklius nuvarvėtų. Taip purkšti orchidėjas reiktų kartą į mėnesį“, – atskleidžia orchidėjų augintoja.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų