Vargina knarkimas naktimis? Štai, kas gali jį sukelti

Mokslininkai išsiaiškino, kad garsų knarkimą sąlygoja storas liežuvis. Toks sąryšis rastas pacientams, turintiems lengvą ar sunkią obstrukcinės miego apnėjos formą. Tai – rimtas sutrikimas, dėl kurio miegant atsipalaiduoja gerklės raumenys ir žmogus kuriam laikui nustoja kvėpuoti.

Knarkimas (nuotr. Shutterstock.com)

Šių pacientų kūno masės indeksas buvo daugiau nei 30. Tokį kūno masės indeksą turintys žmonės laikomi nutukusiais. Svorio numetę tyrimo dalyviai pastebėjo, kad jų miegas pagerėjo maždaug trečdaliu, o jiems atlikti magnetinio rezonanso tyrimai parodė, kad taip nutiko dėl to, kad sumažėjo jų liežuvio riebalinio audinio kiekis.

Mokslininkas prof. Richardas Schwabas sakė: „Dauguma ekspertų paprastai nekreipia dėmesio į riebalus liežuvyje. Dabar žinome, kad tai – labai svarbus faktorius.“ Amerikiečiai mokslininkai tyrė 67 žmonės, kuriuos vargino knarkimas ir kurie per pastaruosius 6 mėnesius numetė 10 procentų savo kūno svorio. Buvo pastebėta, kad pterigoidas – už kramtymą atsakingas raumuo – susitraukia kartu su abiejose kvėpavimo takų pusėse esančiais raumenimis, vadinamais faringalinėmis šoninėmis sienelėmis. Tokiu atveju knarkimo simptomų sumažėja, bet ne taip ženkliai, kaip atsikračius liežuvio riebalų.

Miego apnėja pasireiškia keturiems procentams vidutinio amžiaus vyrų Didžiojoje Britanijoje ir dviem procentams tos pačios amžiaus grupės moterų. Miego apnėja sukelia aukštą kraujospūdį, širdies ligas, antrojo tipo diabetą ir insultą. Rugpjūčio mėnesio duomenimis Didžiojoje Britanijoje 67,2 procentai vyrų ir 61,5 procentai moterų turi viršsvorio arba yra nutukę, rašoma dailystar.co.uk.

 


Rašyti komentarą...
A
A
2020-09-20 21:30:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vejai,mano vyras jokio riebalo neturi o knarkia kaip traktorius.Tiesa,knarkia kai guli ant nugaros,kai pasisuka ant sono nebeknarkia.Tai mokslininkeliai,tyrinekit is naujo,taip ir darbelio turesit.
Atsakyti
-1

N
Nk
2020-10-04 20:35:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei aš nei draugas neturime viršsvorio, bet abu pastebėjome kad knarkiame. O tas būna arba kai pervarge esame, taip pat užlenkus galvą žemyn arba dar mano atveju jei peršalu. Todėl tyrimas gal ir tiesa, bet tada nepaaiškina kodėl knarkia visiškai viršsvorio neturintys žmonės. Nebent tai aiškintų tais pačiais per silpnais raumenimis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų