Mokytoja Jovita mokinių laukė su neeiline staigmena: jos idėja sužavėjo šimtus

Šiandien, rugsėjo 1-ąją, Lietuvos vaikai džiaugsmingai sugrįžo į mokyklas. Nešini gėlių puokštėmis moksleiviai pradėjo naujuosius mokslo metus. O štai vienos Kaišiadorių miesto mokyklos mokinių laukė anglų kalbos mokytojos parengta staigmena, kurią moteris kūrė savo pačios rankomis. 

Mokytoja Jovita savo mokinių laukė su staigmena  (nuotr. asm. archyvo)
9

Kol moksleiviai visą vasarą džiaugsmingai žymėjo įsimintinus nuotykius ir poilsiavo, štai Žaslių miestelyje gyvenanti Jovita Baubonienė sugalvojo sugrįžtančius mokinius pasitikti su staigmena – atnaujinta anglų kalbos klase. Šie jos pokyčiai liko nepastebėti ir internete, kur mokytoja sulaukė iš tiesų gausybės pagyrų. 

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Mokytoja Jovita savo mokinių laukė su staigmena

Norėjo jaukios darbo vietos

Anglų kalbos mokytoja Vaclovo Giržado progimnazijoje antrus metus dirbanti moteris pasakoja, kad mokyti vaikus ji norėjo jau nuo pat mažumės.

„Baigusi mokyklą nusprendžiau studijuoti būtent anglų filologiją Lietuvos edukologijos universitete todėl, kad norėjau pagilinti užsienio kalbos žinias, tapti savo srities profesionale“, – tv3.lt pasakoja J. Baubonienė.

Tikriausiai nieko keisto, kad taip savo darbui atsidavusi moteris šią vasarą savo mokiniams sugalvojo parengti staigmeną. Kartu su savo mama ji nutarė atnaujinti anglų kalbos klasę.

„Visuomet norėjau susikurti kuo jaukesnę darbo vietą. Idėją palaikė ir mokyklos direktorė bei administracija, suteikė būtiniausių priemonių. Būtent dėl šios priežasties nusprendžiau atnaujinti savo klasės interjerą“, – sako pašnekovė.

Štai, kaip anglų kalbos klasė atrodė prieš pokyčius: 

Mokytoja Jovita savo mokinių laukė su staigmena

Klasę dekoravo Londono vaizdais

Jovita neslepia, kad ji norėjo, jog sugrįžę į klasę vaikai jaustųsi joje kuo geriau. Dėl to ji nusprendė klasę dekoruoti Londono vaizdais.

REKLAMA

Moters kurtoje klasėje ant sienos galima rasti ir žymiausią Londono tiltą, apžvalgos bokštą, miesto pažiba tapusį dviaukštį autobusą. O šalia sienos – net ir anglišką telefono būdelę.

Tokiu būdu pagražinti klasę Jovitai padėjo mama, kuri naudodamasi ta pačią technika yra papuošusi jau ne vieną Žaslių pagrindinėje mokykloje esančią klasę.

Mokytoja dirbanti moteris atskleidžia, kad ji piešti mokėsi pati, o ant sienos matomus piešinius ji kūrė naudodamasi dažais ir markeriais.

Štai, kaip anglų kalbos klasė atrodo dabar po pokyčių:

Mokytoja Jovita savo mokinių laukė su staigmena

Per dieną – keturios valandos piešimui

Internete peržiūrėjus ne vieną dešimtį piešinių, moteris sugalvojo idėją, kuri klasę prikėlė naujam gyvenimui. Ties šiuo projektu Jovita su mama užtruko apie savaitę, per dieną skirdamos apie keturias valandas piešimui.

Jovita neslepia, kad rezultatu ji liko patenkinta ir dar prieš rugsėjo pirmąją tikėjosi, kad į mokyklą sugrįžę vaikai tikrai nustebs.

„Esu labai patenkinta rezultatu. Aplinkinių įvertinimo taip pat sulaukiau“, – šypteli moteris.

Įvertinti kartu su mama mokytojos Jovitos atnaujintą klasę galite mūsų nuotraukų galerijoje, o tuo metu naujienų portalas tv3.lt primena ir kitus lietuvaičių kurtus įsimintinus interjerus:

Kauniečiai balkone sukūrė jaukumo oazę

Kai kurie balkonai butuose būna tokie siauri, kad juose iš pirmo žvilgsnio sunku net apsisukti. Tačiau tinkamai įrengus net ir siaurutis, vos 76 centimetrų pločio balkonas gali tapti viena jaukiausių vietų visame bute. Tuo neabejoja ir kauniečiai Viktorija ir Giedrius Lauruškai, kurie sutiko pasidalinti savo balkono pokyčiais.

REKLAMA

„Apie tai, jog norėtumėm atnaujinti balkoną su vyru svarstėme tikriausiai nuo buto įsigijimo pradžios. Abiejų tėvai gyvena nuosavuose namuose, kur yra kiemas, sodas, sūpynės ir pavėsinė.

Tad, įsigijus šį būstą, iškart pajautėme ilgesį grynam orui ir panorome susikurti jaukią erdvę tarp kambarių sienų ir lauko. Galiausiai turėjo praeiti metai, jog pagaliau pasakytumėm, kad nėra ko ilgiau laukti – laikas pradėti veikti“, – pasakoja Viktorija.

Ji atskleidžia, kad prieš pradedant darbus, vienas pagrindinių norų buvo sukurti jaukią erdvę, kurioje būtų galima ramiai leisti laiką, vakarieniauti ir skaityti knygas. Tačiau galutinis rezultatas gerokai pranoko lūkesčius.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauniečiai balkone sukūrė jaukumo oazę: prie įgyvendinimo prisidėjo visa šeima

Pagalbos ir patarimų sulaukė iš senelio

„Įkurtuvių proga iš močiutės gavome lauko baldus, tik dėl balkono įstiklintos konstrukcijos, per metalinį horizontalų sutvirtinimą, sėdėdami negalėdavome patogiai matyti lauko ir jaukiai jaustis. Todėl sugalvojome grindis pakelti.

Be to, aš taip pat norėjau, jog būtų dėžė susidėti įvairiems daiktams, kuriems nėra vietos bute, pavyzdžiui, vazonams, tarai ir panašiai“, – turėtus pagrindinius reikalavimus balkono atnaujinimui vardija Viktorija.

Apie planuojamus pokyčius sutuoktiniai prasitarė savo tėvams bei seneliams ir pasidalijo savo pirmine idėja panaudoti paletes ir iš jų konstruoti grindis. Išgirdęs tokius planus gerokai nustebo Giedriaus senelis.

„Senelis Adolfas yra buvęs stalius, laisvalaikiu gaminantis įvairius dirbinius iš medžio ir apskritai auksarankis, tad jam buvo keista, jog mes šį projektą planuojame neįtraukdami jo.

REKLAMA

O mes likome nustebinti, kad senelis rodo tokį didelį norą įsitraukti ir iškart pradėjome jo teirautis, ką jis darytų kitaip. Jei ne jis, abejoju, jog mums būtų pavykę savarankiškai taip viską įgyvendinti“, – mano Viktorija.

Kauniečiai balkone sukūrė jaukumo oazę

Tapo visos šeimos projektu

Nenuostabu, kad balkono atnaujinimo darbai labiausiai į priekį pasistūmėjo būtent tada, kai prie planavimo prisijungė senelis Adolfas.

„Jis ir pasiūlė kelis būdus, kaip iškelti grindis, kokias lentas geriausia parinkti, pats padarė daiktadėžę ir lentynas.

Vyras paruošė balkoną pokyčiams: išėmė senas grindų plokštes, sulygino palangę, o senelis surinko grindis. Šis projektas tikrai tapo šeimynišku, net mūsų mamos prisidėjo! Jos aprūpino medžiagą ir pasiuvo čiužinuką bei pagalvėles daiktadėžei“, – dalijasi kaunietė.

Ji pasakoja, kad sunkiausia buvo pasirinkti tinkamiausią grindų iškėlimo būdą būtent jų balkonui. Tam buvo dėti balkeliai, tada plokštės ir galiausiai lentos. Visa kita vyko pakankamai sklandžiai, be didesnių iššūkių.

Daugelis daiktų senelio dėka balkone yra rankų gamybos, o sutuoktiniai gudriai išsprendė ir ribotos vietos klausimą: kėdes ir stalą jie suskleidžia, pakabina ant kabliukų ir nukelia tada, kai to reikia.

Už pagalbą, visas parūpintas medžiagas ir patarimus jie yra be galo dėkingi seneliui. Jo dėka šiandien balkonas yra viena mėgstamiausių Viktorijos ir Giedriaus vietų bute.

„Kiekvieną kartą, kai jame vakarieniaujame, jaučiuosi lyg su vyru susikurtumėme mini pasimatymą, o, lyjant lietui, balkonas tapo puikiausia vieta skaityti knygas“, – džiaugiasi Viktorija.

REKLAMA

Daivos atnaujinta sodyba Širvintose sužavėjo aplinkinius

Kone kiekvienas po darbų ar kitokių veiklų nori sugrįžti į jaukius ir išpuoselėtus namus. Šį troškimą įgyvendinti padeda Daiva Zuehlke, kuri namus atnaujina taip, kad kai kuriems būna net gaila į juos įžengti. Moteris turi išskirtinį braižą ir iki menkiausių smulkmenų apgalvoja kiekvieną detalę, todėl po jos prisilietimo namai tampa unikalia ir išskirtine vieta.

Daiva jau 28-erius metus gyvena Vokietijoje, o vasaromis kiek ilgiau nei mėnesiui sugrįžta pailsėti į Lietuvą. Būtent tėvynėje, Širvintose, stovi paskutinysis jos kūrybinis projektas – miestelėno stiliumi pertvarkomas namas. Tiesa, kol kas įrengtas tik jo vidus, o išorė vis dar laukia savo eilės, tačiau Daiva jau dabar yra labai patenkinta savo darbu, kuriam komplimentų negaili ir tūkstančiai žmonių.

(19 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Daiva sodybą Širvintose pakeitė neatpažįstamai

Ieško nešlifuotų deimantų

Moteris pasakoja, kad ją visą laiką domino menas – ji vaikystėje tapė, lankė meno mokyklą, tačiau būtent interjeras ją visada traukė labiausiai.

„Tai nuo mažens buvo didelis mano hobis. Jokių interjero studijų nesu baigusi, bet Vokietijoje lankiau kursus, labai daug domėjausi pati – ir laidas žiūrėjau, ir knygas skaičiau – visas mano laisvalaikis buvo surištas su interjeru.

Mano vyras diplomatas, jam dėl darbo tenka labai daug keliauti, todėl su juo keliaudavau ir aš. Buvau žmona, mama, tai anksčiau tam nelabai daug laiko turėjau. Bet dabar vaikai jau yra paaugę, tai aš tiesiog linkstu į tą savo hobį, labai džiaugiuosi ir gyvenu juo“, – sako D. Zuehlke.

REKLAMA

Ji pasakoja, kad Vokietijoje yra įrengusi ne vieną namą ir jį vėliau pardavusi, nes prie savo projektų moteris neprisiriša.

„Aš randu objektą, kuris man yra kaip nešlifuotas deimantas ir pradedu jį tvarkyti. Kai darbai jau eina į pabaigą, aš pradedu žvalgytis naujo objekto, esu tokia nerami siela. Kaip mano vyras sako – žinai, kiti žmonės pasidaro ir nori ramiai gyventi, o tu, dar iki galo nepabaigusi, jau nori kažko kito“, – juokiasi moteris.

Ji neslepia, kad išskirtiniu stiliumi iš vidaus ir iš išorės atnaujinti namai sulaukia didžiulio žmonių susidomėjimo, jie kartais net veržiasi prie jų fotografuotis:

„Yra buvę net taip, kad man vaikai sakė – mama, mums nejauku, nes žmonės vis skambina durų skambučiu ir nori fotografuotis. Tai, ką aš darau, stengiuosi daryti išskirtinai. Esu susikūrusi savo stilių, kuriame yra pamaišyta visko, bet aš darau tai, kas man patinka, ir kiek matau, susilaukiu nemažai susidomėjimo.“

Daiva sodybą Širvintose pakeitė neatpažįstamai

Tvarkymo darbai trunka jau metus

Daiva pasakoja, kad vieną nešlifuotą deimantą ji rado ir Širvintose.

„Namas yra prie vandens, ant Širvintos upės kranto, tai norėjosi tokio atostogų, vasarojimo stiliaus. Šitas namas buvo apmūrytas ir tarsi pats kalbėjo už save, ką aš su juo toliau turėčiau daryti. Jį ir pirkau su tikslu, kad įgyvendinsiu ir realizuosiu susikaupusias idėjas į to laikmečio miestelėno stiliaus namą“, – dalijasi moteris.

Ji sako, kad tokį stilių pasirinko neatsitiktinai – būtent jis Daivai padėjo name sukurti ypatingą jaukumą.

„Miestelėno stilius man labai primena, jei taip galima apibrėžti, „shabby chic“ stilių, kuris sukomponuoja skirtingas epochas. Juk miestelėnas taip ir gyvendavo senovėje – iš senelio gavo skrynią, iš tėvų spintą, o pats nusipirkdavo lovą ir visi tie komponentai sukurdavo jaukumą.

REKLAMA

Man labai svarbu, kad atmosfera nebūtų per daug sausa, kaip aš sakau, be charakterio. Visada norisi išsaugoti ypatingą namo dvasią. Tai ir stengiausi daryti viską maišydama ir kurdama šviesius, vasaroti kviečiančius namus“, – pasakoja Daiva.

Ji atskleidžia, kad šio namo tvarkymo darbai vyksta jau metus, todėl jai kas kelis mėnesius teko skraidyti į Lietuvą ir žiūrėti, ar viskas vyksta taip, kaip ji ir buvo suplanavusi. Moteris pasidžiaugia, kad turi nuostabią meistrų komandą, kurie realizuoja jos sumanymus ir norus:

„Aš turiu nuostabius meistrus, su kuriais kartu pasiekiame tai, kad svajonės tampa realybe. Visada nusipirkusi namą ir į jį pasižiūrėjusi, aš jau matau viziją – kokios turėtų būti spalvos ar papildomos detalės. Man visada norisi, kuo mažiau jį ardyti.

Tie visi seni namai turi savo istoriją, praeitį ir juos išardyti, iškloti laminatais, uždangstyti ir paslėpti, ką jie turi, yra labai lengva. Bet jie alsuoja ypatinga dvasia ir aš norėjau kuo daugiau to išlaikyti.“

Ne visus norus pavyksta įgyvendinti

Daiva pasakoja, kad nors didžiąją dalį laiko buvo gana toli nuo Širvintose vykstančių darbų, ji visada žinojo, kas yra daroma.

„Man atsiųsdavo nuotraukas, nes aš turėjau tolimesnį planą ir žinojau viską – pradedant elektros pravedimu, baigiant apšildymu. Nežinojau tik koks bus jausmas, kai įeisiu į namą, bet kai tai įvyko, tikrai buvau labai patenkinta.

Aš bijojau, kad nebūtų tokio kaip daugiabučio projekto ir šiuolaikiškumo, nors viskas buvo remontuojama, bet to tikrai nesijaučia. Kai visi sėdim prie stalo, atrodo, kad sugrįžtam į praeitį ir nusikeliam keturiasdešimčia metų atgal į kokią trobą“, – džiaugiasi Daiva.

REKLAMA

Ji neslepia, kad teko susidurti ir su tam tikrais iššūkiais. Štai, pavyzdžiui, vieno daikto paieškos truko pusmetį, tačiau galiausiai reikėjo ieškoti kompromiso, nes konkretaus noro įgyvendinti nepavyko.

„Labai norėjau gėlėtų tapetų, kurie būtų būtent su žydromis rožytėmis ir žydrais lapeliais – tokie tikri senoviniai tapetai, kuriuos pas senelius dar buvo galima matyti. Ir aš, ir mano visa šeima jų labai ieškojo – sesuo Airijoje, mama Lietuvoje, dukterėčia Maltoje, bet niekur jų negavome.

Tada teko ieškoti kompromiso ir rinktis tokius, kuriuos pavyko rasti – su mėlynomis gėlytėmis ir žaliais lapeliais, apgalvoti kitokias detales, kurios derėtų prie šių tapetų. Vieną vakarą gulėjau ir supratau, kad galiu imti dryžuotą žalią patalynę, paradines pagalves su mėlynai dryžuotu linu ir viskas gražiai atrodys. Taip ir buvo, šiandien labai mylim tą kambarį, nes į jį įėjus tikrai yra labai gera ir jauku“, – sako pašnekovė.

Ne vienas, užmetęs akį į atnaujintus kambarius, jais susižavi, o kartu ir pradeda galvoti – kiek gi tai galėtų kainuoti? Pati Daiva patikina, kad suma tikrai nėra kosminė ir primena bet kurio remontuojamo namo išlaidas.

„Aš pasakysiu taip – žinoma, tai kainuoja nemažai, bet jokiu būdu nepasakyčiau, kad daugiau nei tie standartiniai atremontuojami namai. Net jei žmonės ir neturi gyslelės ir tiesiog nori atnaujinti, pasidaryti truputį moderniau, jie vis tiek investuoja.

Vokietijoje aš esu keletą objektų pardavusi, tai pastebėjau, kad parduodu už žymiai didesnę kainą negu suremontuoti standartiškai, nors žmonės lėšų įdeda tiek pat. Atnaujinti šildymo ar elektros sistemą, apšildyti namą ar pakeisti stogą – tai visiems kainuoja tiek pat“, – patikina moteris.

REKLAMA

Planuoja tęsti darbus Lietuvoje

Ji sako, kad yra girdėjusi mintį, jog išskirtiniu stiliumi sutvarkytuose namuose būtų gaila gyventi. Juose kiekviena detalė padeda sukurti bendrą tobulą vaizdą, todėl kartais nekyla noras ką nors sugadinti. Tačiau pati Daiva užtikrintai sako, kad namo gailėti nereikėtų.

„Iš savo mamytės esu girdėjusi mintį, kad čia ir baisu prie ko nors prisiliesti – taip gražu viskas. Bet aš visada sakau, kad viską galima perdaryti ir sutvarkyti, jei kas nors atsitiks, tai yra normalu. Žinoma, kad kitiems gali būti gaila, bet man taip nėra, aš tik noriu įgyvendinti savo viziją“, – tikina Daiva.

Daiva sodybą Širvintose pakeitė neatpažįstamai

Moteris sako, kad jai labai svarbu ir tai, kad name būtų patogu gyventi, ne tik juo grožėtis:

„Tai yra vienas iš svarbiausių dalykų, kad net jeigu namas įrengtas šitaip, jis turi būti funkcionalus ir jame turi būti galima gyventi. Žinoma, šitame name, pavyzdžiui, yra labai daug šviesių spalvų ir gali būti taip, kad kas kokius penkerius metus reikės remontuoti, nes daug kur bus patamsėję.

Galbūt baltomis sienomis dažytą miegamąjį reikės ir po dviejų metų perdažyti, bet tai ir viskas, daugiau jokios ypatingos priežiūros nėra.“

Nors Daivos atostogos Lietuvoje jau baigiasi ir ji kurį laiką atnaujintu namu pasidžiaugti negalės, moteris sako, kad dėl to neliūdi ir jau planuoja naujus darbus. Dabar ji vėl kelia sparnus į Vokietiją, tačiau prasitaria, kad dirbti savo gimtinėje jai labai patiko, todėl ji planuoja tai tęsti ir ateityje.

„Dabar aš planuoju daugiau dirbti Lietuvoje. Čia yra labai daug senovinių namų, kurie ir traukia mano širdį. Apleistos sodybos ir namai man yra nenušlifuoti deimantai ir norisi jiems įpūsti gyvybės“, – šypsodamasi sako Daiva.


Rašyti komentarą...
V
Vardas
2020-09-01 20:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai - kūrybiški ir gerus dalykus darantys žmonės!
Atsakyti
0

D
Daiva
2020-09-01 21:49:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Super!!!
Atsakyti
0

K
Klausimėlis
2020-09-01 20:43:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai daug veiklos turiu ir pelningos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų