Šio aliejaus nauda – nepamatuojama: verta išbandyti

Kokosų aliejų daugelis naudoja patiems įvairiausiems dalykams – plaukų ir odos priežiūrai, maisto gaminimui, masažams ar žaizdelių gydymui. Neabejotinai tai yra vienas naudingiausių aliejų, kuris puikiai pasitarnauti gali ir namų ruošos darbuose bei dalykuose, apie kuriuos galbūt net nesusimąstėte.

Kokosų aliejus (nuotr. shutterstock.com)

Specialistai rekomenduoja naudoti nerafinuotą kokosų aliejų, kuris turi antibakterinių savybių ir sočiųjų riebalų, rašoma bobvila.com.

Panaikina lipnumą

Jei ant naujai įsigytų daiktų liko sunkiai nuimamų etikečių lipnumas, kokosų aliejus jį pašalinti gali iš bet kokių paviršių – nuo linoleumo iki metalo. Tiesiog užtepkite šiek tiek kokosų aliejaus ant lipnios vietos ir leiskite jam pabūti nuo vienos iki penkių minučių. Tada nuvalykite popieriniu rankšluosčiu ir įkyraus lipnumo neliks.

Atnaujina medinius paviršius

Stebuklus darantį aliejų galima naudoti ir norint atnaujinti medienos paviršius. Kokosų aliejus padeda paviršių išlaikyti elastingą, apsaugo nuo deformacijos ir sumažina kasdienio naudojimo poveikį. Pirmiausia nuvalykite medinį paviršių drėgnu rankšluosčiu arba dulkių šluoste, tada sukamaisiais judesiais ir švaria šluoste į paviršių įtrinkite nedidelį kiekį aliejaus.

REKLAMA

Prieš švariai nušluostydami, leiskite aliejui įsigerti 15 minučių. Jei mediena neatsišviečia tiek, kiek norėtumėte, išbandykite šį valiklį: sumaišykite pusės citrinos sultis su ketvirtadaliu puodelio kokosų aliejumi, įtrinkite į medieną ir po dviejų minučių nuvalykite.

Nuvalo paviršius

Pavargote nuo pirštų atspaudų ir dryžių žymių ant jūsų nerūdijančio plieno šaldytuvo ir indaplovės? Tiesiog sukamaisiais judesiais įtrinkite šaukštelį kokosų aliejaus į paviršių naudodami minkštą sausą skudurėlį. Ta pati technika padės pašalinti ir negražias vandens žymes ant nerūdijančio plieno kriauklių ir čiaupų.

Sustabdo triukšmą ir užkerta kelią rūdims

Arbatinis šaukštelis kokosų aliejaus per kelias sekundes nutildys duslius durų vyrius. Įtrinkite aliejų švaria šluoste, tada keletą kartų atidarykite ir uždarykite dureles, kad jos nebekeltų nemalonaus triukšmo.

Tą patį galite padaryti ir lauke ant vartų vyrių, taip pat mažesnių vyrių ant virtuvės spintelių. Kokosų aliejus taip pat padeda išvengti rūdžių ir dulkių kaupimosi, todėl galbūt norėsite šiek tiek patepti jo ant vyrių, prieš jiems pradedant girgždėti.

Padeda kovoti su užstrigusiu užtrauktuku

Jūs skubate, nusimetate megztinį ar švarkelį su užtrauktuku ir jis užstringa. Užuot pašėlusiai bandę pataisyti situaciją ir galbūt viską tik dar labiau apsunkinę, pašlakstykite šiek tiek kokosų aliejaus ant užstrigusios vietos, įspausdami ją į užtrauktuko „dantis“ (kiek įmanoma, venkite audinio). Švelniai judinkite užtrauktuką pirmyn ir atgal, kol jis nusitrauks.


Rašyti komentarą...
R
Rima
2020-07-19 15:25:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir valo klijus, ir triukšmą mažina, ir užtrauktuką sutaiso, ir medį naujiną, tai ką jis daro mūsų organizmę? Čia kaip coca cola ir tualetus šveičia, ir rūdis valo....
Atsakyti
-6

R
Rūta
2020-07-20 10:49:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ddėkoju,tikrai gera informacija...
Atsakyti
0

N
Nijolė
2020-07-20 11:00:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išbandžiau pasiteisino ant stiklinių dugno buvo priklijuota etiketė,su aprašymu nulupau ir niekaip nenusivalė klijai peiliu grandžiau,markinau karštam vandenį vistiek toks lipnumas pasiliko perskaičiusi straipsnį pabandžiau ir iš tikro nusivalė liuks.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų