Pagerbiant tarnybos metu nužudytą policijos pareigūną Saulių Žymantą, pirmadienį visoje šalyje policijos pareigūnai vidurdienį vienai minutei išlipo iš tarnybinių automobilių, įjungė švyturėlius ir atidavė pagarbą, taip palydint ir pagerbiant žuvusį kolegą. Tuo metu vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė sako, kad visos išvados paaiškės po atlikto tyrimo, o patys policijos pareigūnai pagerbimo ceremonijoje sunkiai sulaiko ašaras dėl žuvusio kolegos.

Vilniaus policijos pareigūnai pagerbė nužudytą policininką  (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vilniaus policijos pareigūnai pagerbė nužudytą policininką (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kol Mažeikių rajone vyksta atsisveikinimas su praėjusį penktadienį nužudytu pareigūnu Sauliumi Žymantu, visoje šalyje taip pat vyksta jo pagerbimas. Vidurdienį Vilniaus Katedros aikštėje susirinko sostinės policijos pareigūnai ir čia pagerbė tarnybos metu žuvusį kolegą.

Suėjus lygiai dvyliktai valandai, Katedros aikštėje pasigirdo gausūs policijos švyturėliai, o šalia tarnybinių automobilių pagarbą atidavė policijos pareigūnai. Akimirka buvo iš tiesų jautri, policijos pareigūnai sunkiai tramdė ašaras.

Reikia stiprinti instruktažą 

Po pagerbimo ceremonijos kalbinta Lietuvos vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė dar kartą patikino, kad ši pareigūno žūtis – didžiulė netektis visai Lietuvai.

REKLAMA

„Manau, kad ji sutelks mus, sudės visus taškus tam, kad pabrėžtume dar kartą saugumą ir tam, kad visi suprastume jį vienodai. Kiekvienas jį turi suprasti vienodai – ir tas, kuris vykdo pareigas ir tas, kuris jas organizuoja, aprūpina priemonėmis ir maksimaliai stengiasi, kad į kiekvieną pamainą ir patruliavimą būtų išeinama saugiai“, – sako R. Tamašunienė.

Vidaus reikalų ministrės teigimu, ji rytoj iš ryto susitinka su Lietuvos policijos generaliniu komisaru, su kuriuo aptars esamą padėtį, spręs, ką galima padaryti, kad tokių situacijų būtų išvengta.  

„Pirmiausia reikia stiprinti instruktažą, jis dabar vyksta, bet prieš išeinant į kiekvieną iškvietimą, vadovybė turi priminti, kad yra privalu dėvėti liemenę, turėti reikalingas priemones, ginklus. Šį etapą ir momentą reiktų pastiprinti, pasidomėti, ar tai nevykdoma atsainiai, nes tai yra kasdienybė.

Visi mes puikiai žinome ir matome, kad instruktavimas yra labai svarbus. Jeigu vadovas jį atsakingai praves, pareigūnui nekils alternatyvų, kad galima vykti į įvykį ir nedėvėti liemenės“, – patikina vidaus reikalų ministrė.

Detales atskleis tyrimas

Ant kieno pečių krenta atsakomybė, kad penktadienį į iškvietimą policijos pareigūnas vyko, nedėvint liemenės, paaiškės po tyrimo. Pasak R. Tamašunienės, apie tai kalbėti dar yra per anksti:

„Bus atliktas tyrimas, bandysime išsiaiškinti, ar tai instruktavimo klaida, ar pareigūno buvo toks apsisprendimas. Tai taip pat parodo, kad yra spragų ir mes stengsimės jų ieškoti, kad ateityje taip nebūtų“.

REKLAMA

R. Tamašunienė dar kartą patikina, kad į kiekvieną iškvietimą policijos pareigūnai privalo vykti su apsauginėmis priemonėmis ir dėvėti apsaugines liemenes:

„Žinoma rezonansinį įvykį, kuris pasibaigė pareigūno žūtimi Telšiuose ir būtent po to buvo susirūpinta, ar visi pareigūnai turi liemenes. Tada buvo didieji pirkimai ir tas aprūpinimas vyksta nuolat ir dabar. Dabar mane patikino, kad Telšių apskrityje visi pareigūnai turi liemenes, tačiau įvyko taip, kad ji dėvėta nebuvo. Tyrimas atskleis, kas yra tie trūkumai ir kieno tai atsakomybė, imsimės priemonių“, –komentuoja ministrė.

Ar pareigūnas liemenės nedėvėjo savo noru, parodys tyrimas, o tuo metu Lietuvoje apsauginėmis liemenėmis, anot ministrės, yra aprūpinti 95 proc. pareigūnų.

„Ši statistika susijusi su atliekamomis pareigomis ir būtinybe turėti liemenę. Komisariatai ir komisarai, vadovai apskrityse privalo užtikrinti, kad į iškvietimus, o ypač reaguojant į smurtą artimoje aplinkoje, grasinimus, pareigūnai be apsauginių priemonių vykti vienareikšmiškai negali“, – priduria R. Tamašunienė.

Vilniaus policijos pareigūnai pagerbė nužudytą policininką

Vilniaus policijos pareigūnai pagerbė nužudytą policininką

Policijos pareigūnai – sukrėsti

Vienas iš gausybės pareigūnų, kurie pirmadienį Katedros aikštėje susirinko pagerbti žuvusio kolegos, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas susirinkusiems žurnalistams patikino, kad šis įvykis sukrėtė visus policijos pareigūnus.

„Visa Lietuva sukrėsta šio įvykio, tačiau pareigūnai ypač. Pareigūnai tie patys žmonės“, – vos tramdydamas ašaras sunkiai žodžius rinko policijos pareigūnas.

REKLAMA

D. Daukantas prisimena, kad apie kolegos žūtį jis sužinojo eilinę darbo dieną iš žiniasklaidos. Ši žinią vyrą ypač sukrėtė, nors kolegos asmeniškai pažinoti jam ir neteko. Pasiteiravus, ar Vilniuje tarnybos metu yra žuvę pareigūnų, vyras tokio atvejo neprisiminė:

„Kad žuvo Vilniuje darbo metu, kiek darbuojuosi, neteko girdėti. Paskutiniai atvejai buvo ne Vilniuje. Nelabai svarbu kur ir kokiame mieste. Kai taikos metu žūsta žmonės...“, – sako jis.

Ar tokio įvykio buvo galima išvengti, pasak D. Daukanto, parodys tyrimas.

„Pačiam vertinti nebuvus, nemačius pačios situacijos ne tai, kad sudėtinga, bet yra neįmanoma. Komentarai, kurie yra viešoje erdvėje apie tai, kad kažkas yra netinkamai padaryta, manau, kad per anksti apie tai kalbėti. Reikėtų pakliūti patiems į tokią situaciją ir tada vertinti“, – patikina policijos pareigūnas ir priduria:

„Jeigu buvo klaidos padarytos, tikiuosi, kad visiems bus didelė pamoka, tačiau nereikia skubėti ir vertinti to kaip klaidos“.

„Kažkas tą darbą turi dirbti“

Tarnybos metu žuvus policijos pareigūnui, apie savo darbą susimąstė tikriausiai bene visi policijos pareigūnai. D. Daukantas sako, kad šis įvykis privertė apgalvoti ir savo pačio mintis:

„Be abejo visi susimąstė, visi galvojo. O ką daryti? Išeiti iš darbo? Kažkas tą darbą turi daryti. Žmonės priėmė sprendimą, davė priesaiką ir atlieka savo pareigą“.

Po nelaimingo įvykio viešoje erdvėje pasirodė kalbos, kad tokių apsauginių liemenių policininkai neretai nedėvi dėl nepatogumo. Pasiteiravus, ar policijos pareigūnai po patirto įvykio jaučiasi saugūs, D. Daukantas sako, kad reikia suprasti, kad ši tarnyba yra pavojinga.

„Kaip jaučiasi kiekvienas pareigūnas, reiktų klausti kiekvieno asmeniškai, bet aš manau taip, jaučiasi saugiai. Visos priemonės pareigūnams yra išduotos. Negaliu pasakyti tai patogu, ar nepatogu. Tai yra tarnyba, pavojinga tarnyba ir pirmiausia yra saugumas, o ne patogumas“, – patikina policijos pareigūnas.

Aurelijus
2020-06-01 15:56:42
Čia visai pašaliniam žmogui neina sulaikyti ašarų.O ką kalbėti apie artimuosius ir kolegas.Visiems tvirtybės ir stiprybės.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Javol 2020-06-04 12:35:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek ašarų išliejo pareigūnai kai jų kolega girtas nužudė tris vaikus    ATSAKYTI
Uzpiso 2020-06-01 22:13:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaskiap px yra didesniu problemų nei viena mirtis    ATSAKYTI
Wsio 2020-06-01 22:04:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Policijos jau nėra..    ATSAKYTI
hmmm 2020-06-01 21:11:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
....kai pagalvoji kiek nekaltu zmoniu yra nukenteje nuo policijos ir kiek nusikalteliu yra isteisinta tai .....patylesiu   ATSAKYTI
Nu jo 2020-06-01 20:50:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kai pareigūnas nušautas tai sureagavo stribai ble...   ATSAKYTI
Vilija 2020-06-01 20:48:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kiek jie žmonių nekaltai nubaudė ??   ATSAKYTI
Richard 2020-06-01 20:47:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Reiks daugiau mentus išsaudyt   ATSAKYTI
Stasys 2020-06-01 20:32:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikalingi rusiški istatimai
   ATSAKYTI
Lt 2020-06-01 20:19:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodėl taip negarsinama kaip žūva darbe koks statybininkas, jie irgi žmonės.    ATSAKYTI
Prr 2020-06-01 18:45:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Issiprausk burna, gal dar ir galva- suvok, kad tai nepades, smirdi   ATSAKYTI
Stasys 2020-06-01 20:48:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Labi dauk duota laisvės pareigūnai bejėgis

  
Brr 2020-06-01 18:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ka tą zeetva tamasuniene gal padaryt,sako Blonde pasirodys ir visi iš baimės islakstys, kaip boba gal būt ministrė,kažin ar zin už katro galo pistalueta paimt   ATSAKYTI
Rj 2020-06-01 18:07:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pareigunas nera tas pats zmogus,kazkodel jie jauciasi virsesni uz paprastus be reikalo dazniausei   ATSAKYTI
Minde 2020-06-01 17:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ne ygimtadieni ejo.ko lemenes neusidejo.versis buvo pac kaltas as jiu nepalaikau.baudon gyvena.źmones apvage.del niekų.man asmeniškai gyliai dzin.man gaila paprastu žmoniu kur jiu ystatymai nesaugo.o mentas yra mentas.   ATSAKYTI
Dim 2020-06-01 18:49:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pagal minciu deliojima dar jaunas, nepatyres.su laiku pakeisi nuomone,neabejoju.  
Aurelijus 2020-06-01 15:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Čia visai pašaliniam žmogui neina sulaikyti ašarų.O ką kalbėti apie artimuosius ir kolegas.Visiems tvirtybės ir stiprybės.   ATSAKYTI
Remis 2020-06-01 15:29:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tikrai ne tokie. Kuomet jiems per karantino buma davė laisvę ir tyčiojosi iš žmonių. Iškyla klausimas, gal baudė dėl premijų. Atsiras kuris man pasakys, jie vykdė jiems duotus nurodymus. Gaudė, baudė ant kiekvieno kampo. Ir dar nesuprantu, kaip kinologą galimą siūsti į nusikaltimo vietą? Aš užjaučiu visus artimuosius tikrai beprasmė žmogaus žūtis. Bet ne uniforma, kurie dar sugeba ją piktnaudžiauti ir žeminti kitus.    ATSAKYTI
Vilma 2020-06-01 15:37:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nusisnekejai   
Vilma 2020-06-01 15:37:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nusisnekejai   
Rita 2020-06-02 22:27:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikrai artimiesiems,uzuojauta...Kalbant apie LT pareigunus,esu nusivylusi...Gal ne i tema,bet negaliu tylet.Pries2m.izoliatoriuje nusizude mano sunus,taciau atsakomybes visi atsikrate,zinau,kad buvo daromas spaudimas is paciu pareigunu,nors sunus sulaikytas uz smulku nusikaltima,bet tiek prieziuros darbuotojai,tiek soc.darbuotoja neigia tiesa...Ir nieko pries tokia sistema nepakovosi..jie leido,net gal priverte numirti mano sunui...Niekada nesuzinosiu priezasties,tai baisu...Nepasitikiu ne 1LT pareigunu...Artimuosius uzjauciu  
Rita 2020-06-02 22:27:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikrai artimiesiems,uzuojauta...Kalbant apie LT pareigunus,esu nusivylusi...Gal ne i tema,bet negaliu tylet.Pries2m.izoliatoriuje nusizude mano sunus,taciau atsakomybes visi atsikrate,zinau,kad buvo daromas spaudimas is paciu pareigunu,nors sunus sulaikytas uz smulku nusikaltima,bet tiek prieziuros darbuotojai,tiek soc.darbuotoja neigia tiesa...Ir nieko pries tokia sistema nepakovosi..jie leido,net gal priverte numirti mano sunui...Niekada nesuzinosiu priezasties,tai baisu...Nepasitikiu ne 1LT pareigunu...Artimuosius uzjauciu  
assa 2020-06-01 14:16:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
„Visa Lietuva sukrėsta šio įvykio, tačiau pareigūnai ypač. Pareigūnai tie patys žmonės“, – vos tramdydamas ašaras sunkiai žodžius rinko policijos pareigūnas.Kaip ten bebutu,bet uniforma uzsivilkes zmogus nebera toks pats kaip kiti,nes jis turi yvairius igaliojimus leidziamus istatymu kuriu neturi kiti paprasti zmones
   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Kaunietis prieš 4 metus išsižadėjo alkoholio: gyvenimą pakeitė vienas įvykis (nuotr. asm. archyvo)
Kaunietis renginių vedėjas ir atlikėjas Donatas Medzevičius (36) kai kuriems yra geriau pažįstamas slapyvardžiu Medonas. Vos prieš penkerius metus vyro gyvenimas priminė ...
Edita atsikratė 100 kilogramų ir dabar savo pavyzdžiu įkvepia kitas (nuotr. asm. archyvo)
Žiežmariuose gyvenančios Editos svorio metimo kelionė primena amerikietiškus kalnelius. Nuo mažumės buvusi apkūnaus kūno sudėjimo, vienu metu ji svėrė net 180 kilogramų, svorio ...
Pasišokinėjimas ant batuto paauglei baigėsi amputuota ranka (nuotr. facebook.com)
Po nelaimingo atsitikimo namie ant batuto mergaitei teko amputuoti ranką. Drąsioji Vienna Hayers kalbinama šypsojosi ir sakė, kad būtinai ir vėl šoks. 12 metų mergaitę ištiko ...
GMP medikas A. Kišonas: „Visuomenės dėkingumas tik dar labiau motyvuoja tapti geru ateities specialistu“
Praėjusių metų „Misija Sibiras ‘19“ dalyvis, Greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilio vairuotojas ir medicinos studentas iš Akademijos kilęs Augustas Kišonas (21) ...
Diana Nausėdienė. (nuotr. Elvio Žaldario)
Penktadienį iš Zoknių į Armėnijos sostinės Jerevano oro uostą išskrido Karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „Spartan“, kuriuo į Lietuvą sugrįš medikai, prieš dvi savaites ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų