Kaunietė Brigita (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi) jau kuris laikas planavo su savo dviem mažametėmis dukromis persikraustyti gyventi į Airiją pas savo vyrą. Deja, šeima net negalėjo numatyti, kad lemtingą skrydžio dieną visoje šalyje bus paskelbtas karantinas, o pati Brigita nebus įleista net į lėktuvą.

Pakilus temperatūrai, moterį nedelsiant išvežė su greitąja pagalba  (tv3.lt fotomontažas)

Pakilus temperatūrai, moterį nedelsiant išvežė su greitąja pagalba (tv3.lt fotomontažas)

Brigita su savo 2-ejų ir 3-ejų metų dukrytėmis pas vyrą, dirbantį Airijoje, turėjo išvykti antradienio popietę. Šeimos kelionė buvo planuota ilgai, todėl visi daiktai jau prieš kurį laiką buvo išsiųsti į Airiją, nutraukta Kaune nuomoto buto sutartis.

Naujienų portalui tv3.lt dviejų dukrų mama pasakoja, kad, deja, dėl Lietuvoje paskelbtos ekstremalios situacijos, ji į Airiją negalėjo išvykti. Pradėjusi domėtis, moteris sužinojo, kad galimybė išvykti būtų, jeigu ji su dukromis deklaruotų savo gyvenamą vietą ne Lietuvoje.

„Kreipiausi į pasienio vadą bei pristačiau visus reikiamus dokumentus. Gavau atsakymą, kad jeigu išsideklaruosiu save ir dukras iš Lietuvos, tuomet galėsiu išvykti – taip ir padariau.

REKLAMA

Kodėl neišvykome prieš karantiną? Todėl, kad nesitikėjome jo, atvirai pasakius. Paskelbė karantiną, pradėjome ieškoti išeičių ir radome skrydį į Airiją antradienio popietę“, – sako Brigita.

Oro uostė priėjo moteris

Kaip ir buvo suplanuota, antradienio popietę Brigita su savo mažametėmis dukromis atvyko į Vilniaus oro uostą. Čia jas atvežė Brigitos vyresnėlė dukra.

Vos tik įžengus į Vilniaus oro uosto patalpas, buvo iš karto patikrinti moters ir mergaičių bilietai, o belikus maždaug dvidešimčiai metrų iki bagažo atidavimo zonos, prie Brigitos priėjo moteris.

„Ji pradėjo šaukti „Šita, šita“. Apsižvalgiau, nesupratau, ar čia man skirta. Ji priėjo prie apsauginio, parodė į mane pirštų ir tuomet man liepė stovėti ir laukti. Visi žmonės į mane pradėjo kreivai žiūrėti“, – priduria pašnekovė.

Minėta moteris Brigitos pradėjo klausinėti, iš kur ši bus parvykusi ir į kokią užsienio šalį skrendanti dabar. Brigita moterį patikino, kad ji visą laiką buvo Lietuvoje:

„Nebuvau niekur išvykusi, vienintelį savo gyvenime skrydį turėjau pernai metais vasario mėnesį. Tada pradėjo sakyti, kad aš lankiausi gydymo įstaigoje, bet patikinau, kad paskutinį kartą ligoninėje buvau spalio mėnesį, kai buvo atlikti kraujo tyrimai ir skiepai mano mergaitėms“.

Tuomet Brigita su dviem sunkiais lagaminais ir mažametėmis dukrelėmis buvo nusiųsta į antrą aukštą pasitikrinti temperatūros. Moteris pasakoja, kad užnešti lagaminus laiptais ji turėjo viena.

„Niekas nepadėjo užnešti daiktų, nei paklausė ar reikia kokios pagalbos. Tai jūs įsivaizduokite, kuprinė ant nugaros, kompiuteris, du lagaminai po 20 kilogramų ir dar dviejų metų dukra ant rankų. Tai faktas, kad aš sušilau ir jaučiau didžiulį stresą“, – sako ji.

REKLAMA

Termometras rodė pakilusią temperatūrą

Užlipus į antrą aukštą, čia moterį pasitiko medicinos darbuotoja ir karininkas. Brigitai ir jos dukroms buvo matuojama temperatūra. Moteris pasakoja, kad matuotis temperatūrą ji turėjo vos tik užlipusi, būdama visa sušilusi ir uždususi.

„Pasimatavus, mano temperatūra iš pradžių buvo 37,4. Medicinos darbuotojai sakiau, kad aš nesergu, man karšta ir kad vertėtų palaukti, kol aš bent striukę nusirengsiu.

Pamatavo dar kartą – jau rodė 37,2. Temperatūra buvo matuojama iš karto ir dukroms skirtingais termometrais, bet jos neturėjo temperatūros, dabar tikslių skaičių tikrai neprisimenu.

Galiausiai kažkas iš apačios paklausė, ar aš skrisiu ir medicinos darbuotoja tik atsakė, kad tikrai ne“, – viską kaip iš filmo scenarijaus dabar prisimena Brigita.

Kaltino, kad moteris meluoja

Brigita medicinos darbuotojos paprašė temperatūrą jai pamatuoti su kitu termometru, mat ji matė, kad dukroms temperatūros buvo matuojamos su ką tik iš dėžučių ištrauktais termometrais.

Pamatavus Brigitai temperatūrą dar kartą, termometras rodė vos 36,8, tačiau medicinos darbuotoja vis tiek nedelsiant iškvietė greitąją medicinos pagalbą.

„Ji pradėjo sakyti, kad aš iki galo nepalaikau termometro ir todėl jis rodo mažiau, bet aš stovėjau šalia karininko ir termometras pipsėjo. Kaip aš galėjau sumeluoti?

Atėjus greitosios medicinos darbuotojams, jie klausė, ar aš sutinku su jais važiuoti, o kokį pasirinkimą kitą turėjau? Nenorėjau bėdų“, – aiškina iki šiol susijaudinusi dviejų mergaičių mama.

REKLAMA

Neigiamas koronaviruso testas

Brigita iki šiol jaučiasi dėkinga greitosios medicinos pagalbos automobilio vairuotojui, kuris patarė dukrelėms nekelti streso ir geriau jas palikti su vyresne moters dukra. Brigita taip ir padarė, o pati ji buvo išvežta į ligoninę.

„Palaukiau aš ligoninėje, ten daug žmonių buvo. Priėmę kabinete, gydytojai man pamatavo temperatūrą, jos neturėjau. Pažiūrėjo, ar mano gerklė raudona – buvo neraudona, patikrino plaučius, viską, ką reikia. Klausia manęs, ar man nosis bėga? Atsakiau, kad ji bėga nebent dėl to, kad visą laiką aš praverkiau“, – pasakoja moteris.

Brigita sako, kad gydytojai nematė jokio pagrindo jai atlikti COVID-19 testą, tačiau jie tai turėjo padaryti dėl to, kad moteris buvo pristatyta iš Vilniaus oro uosto ir to reikalavo numatytos taisyklės.

„Dar gydytojas patikino, kad tikrai testas bus neigiamas. Trečią valandą nakties atėjo rezultatas, kad mano koronaviruso testas yra neigiamas“, – priduria pašnekovė.

Brigita savo medicininius išrašus taip pat pateikė ir naujienų portalui tv3.lt Jose matyti, kad moteriai tikrai buvo atliktas koronaviruso nustatymo testas ir jis buvo neigiamas.

„Ištampo sveiką žmogų“

Pasak moters, ją labiausiai šioje situacijoje piktina tai, kad šalyje ir taip yra ribojamas testų skaičius, jie atliekami tik skubiais atvejais, o štai moteriai jis buvo atliekamas be jokio pagrindo:

„Sako žmogus, kuris įtaria sau koronavirusą, ir tai negali lengvai gauti to testo, o čia sveiką žmogų ištampo ir viskas“.

Iš ligoninės moteris grįžo į savo vyresnėlės dukros namus. Tačiau kaip sako pati Brigita, šiai minutei ji yra be savo namų su dviem mažamečiais vaikais ir išsideklaravusi iš Lietuvos. Moteris taip pat neturi ir jokių pajamų.

REKLAMA

Siūlo naują skrydį į Londoną

Iš karto po įvykio, moteris visą trečiadienio rytą bandė susisiekti su įvairiomis ministerijomis, skambino karštąja 1808 linija.

„Jie nukreipė mane į Vidaus reikalų ministeriją, o ši nukreipė į Valstybės sienos apsaugą, tuomet į Sveikatos apsaugos ministeriją, o ši ministerija – į Vilniaus oro uostą. Visi užjaučia ir apgailestauja, kad papuoliau į tokią situaciją.

Galiausiai visai neseniai paskambino iš Susisiekimo ministerijos ir pranešė, kad rytoj yra skrydis į Londoną. Tačiau už bilietus aš turiu susimokėti pati, o kiek jie kainuos – nežinia.

Nežinau, ką man daryti. Neturiu aš pinigų, o ir deklaruota Lietuvoje nesu. Oro uostas dėl nuostolių atlyginimo siūlo kreiptis į skrydžių kompaniją, bet ji juk nekalta, kad aš neišskridau, kas tokį fiasko sukūrė, tai tie žmonės ir yra kalti. Kažkoks siaubo filmas“, – ašarų nesulaiko moteris.

Išlaidas teks apmokėti pačiai

Iki šiol, Brigita iš Darbo biržos gaudavo bedarbės pašalpą, o taip pat  ir valstybės skiriamus vaiko pinigus. Dabar moteris turi su savimi vos du lagaminus drabužių.

„Suprasčiau, jeigu aš būčiau serganti, tokiu atveju tikrai nebūčiau nei skridusi, nei vaikų vežusi, o dabar – viskas iš oro.

Gyvenime tikrai nesiruošiau niekur kreiptis, bet nerandu išeities, taip išeina, kad aš turiu ieškotis pinigų ir viską apmokėti iš savo lėšų, bet juk aš tų pinigų tai neturiu“, – prisipažįsta Brigita.

Tikrina visus, išvykti galima tam tikrais atvejais 

Naujienų portalo tv3.lt skaitytojams primename, kad Vilniaus oro uoste visiems išvykstantiems ir atvykstantiems yra matuojama temperatūra. Jeigu Valstybės sienos apsaugos tarnyba dar iki skrydžio sulaukia skambučių dėl įtartinų keleivių, tokie keleiviai yra nedelsiant patikrinami, juos identifikavus. Visi karščiuojantys keleiviai nedelsiant yra išvežami greitosios medicinos pagalbos specialistų.

REKLAMA

Pasak Vidaus reikalų ministerijos informacijos, Lietuvoje paskelbus karantiną, apribota asmenų teisė išvykti ir atvykti į Lietuvos Respubliką. Lietuvos piliečiams, dirbantiems užsienio valstybėse, išvykti bus galima pateikus tam tinkamus dokumentus.

Dokumentai, kurie galėtų būti pakankami sprendimui priimti, ar išleisti piliečius iš šalies, yra nurodyti Dokumentų, patvirtinančių, kad asmuo dirba gretimoje užsienio valstybėje, sąraše, patvirtintame Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado. Užsienio valstybėje dirbančių Lietuvos piliečių darbo santykius patvirtina deklaruota gyvenamoji vieta užsienyje (darbų atlikimo valstybėje) arba jų pateikti išsamūs ir visapusiški įrodymai apie egzistuojančius darbo santykius valstybėje, į kurią vykstama.

Išimtinais atvejais VSAT vadas gali išduoti leidimą asmeniui išvykti. Norint tokį leidimą gauti, reikėtų kreiptis el. paštu [email protected] su argumentuotu prašymu ir pateikti visus pagrindžiančius dokumentus. Vadas, ar jo įgaliotas asmuo, informuos pareiškėją apie priimtą sprendimą tuo pačiu arba kitu nurodytu adresu. Šį atsakymą rekomenduojama išsisaugoti ir pateikti Pasienio kontrolės punktų pareigūnams.

***

Ar Lietuvos medikai pasiruošę kovoti su koronavirusu?

REKLAMA

 

Juozas
2020-03-25 23:25:42
Kas į kokį glėbį čia puola, ko čia nesupranti. Pirma trida paskaityk tada komentuok. Dar viena patriotė atsirado.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Viktorija 2020-03-26 17:45:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu bet kažkokia nesąmonė... Šitiek triukšmo sukelt dėl kažkokios bobos, kuri apšaukė nekaltai žmogų. Kiek streso mažylės patyrė tai išvis košmaras...
Kažin ar pavyko visdėlto mamai su dukrytėm išskristi pas vyrą ir tėtį???   ATSAKYTI
Nuomonė 2020-03-26 12:09:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nežinau, būčiau sudraskiusi į skutelius tokias turbūt. Čia tikrai tylėti negalima, nes sukeltas chaosas ir žmonės sukiršinti!!! O TOKIAS ATSAKINGAS PAREIGAS DIRBA VISIŠKAI NEKOMPETETINGI , NEKOREKTIŠKI, NEKULTURI , NEŽINIA IŠ KUR SURINTI ŽMONĖS!!!!!!! Tokiems padėjėjams gatvės šluotos patikėti negalima, jau nekalbant apie tokias atsakingas pareigas. Tegu dabar kompensuoja kelionės išlaidas tie, kurie nutraukė skrydį!!!!    ATSAKYTI
Oi 2020-03-26 08:16:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Meluoja cia abi bobos. O lakstyt po airijas londonus nereikejo tuo metu, sikna namie reikejo laikyt.   ATSAKYTI
Arturas 2020-03-26 03:38:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
I teisma paduodi tuos zmones per kurios gavosi visa si nesamone. Kad padenktu islaidas nuostolius ir t.t.   ATSAKYTI
Kamile 2020-03-26 09:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu grynas asilas tu,daugiau nieko nepasakysi  
Idomu 2020-03-26 00:42:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Protu nesuvokema jai ne sie skridinejimai nebutu tokios padeties kai jau nesaugot savo gyvybiu vertinkit kitu zmoniu jau mire keturi zmones atsekt saltini ir sodint pagal nuzudima kiek galima aiskit veryga tris kartus per diena sako nesiburiuokit izoliuokites bet toks jausmas kad lietuvei lietuviskai nesupranta asilu tauta cia jau nejuokas zmones susiimkit   ATSAKYTI
Gintaras 2020-03-25 20:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jei būtum grįžusi iš Airijos, tai viską padengtų. Kadangi esi iš Lietuvos, tai ne tik skrydį sutrukdė, bet dar ir pinigų išmelš. Bet pasaulyje jau senokai buvo viruso plitimas, tai galėjote ir numatyti, kad GALIMAI BUS KEBLUMŲ. Ne laikas išvykoms.   ATSAKYTI
Elena 2020-03-25 20:22:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kiek dar puls į Lietuvos glėbį gal sustokite    ATSAKYTI
Romas. 2020-03-25 20:36:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jūs ponia kaip suprantu straipsnio neskaitėte, tai ir nerašinėkite nesąmonių.  
Romas. 2020-03-25 20:38:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Jūs ponia kaip suprantu straipsnio neskaitėte, tai ir nerašinėkite nesąmonių.  
Juozas 2020-03-25 23:25:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kas į kokį glėbį čia puola, ko čia nesupranti. Pirma trida paskaityk tada komentuok. Dar viena patriotė atsirado.   
Lora 2020-03-26 10:51:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Daune.  

Top Video

Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Kosinčia keleive pasiskundęs autobuso vairuotojas po savaitės mirė nuo koronaviruso
DABAR RODOMA
Farai. Tokio veikėjo „Farai“ jau seniai nefiksavo: epizodas virto tikra tragikomedija
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Profesorius Kasiulevičius įvardijo Lietuvos ir pasaulio galimus scenarijus dėl koronaviruso
DABAR RODOMA
Nepaprasta prieglaudoje gyvenančio keturkojo istorija: visus pasitinka su šypsena
DABAR RODOMA
Sunku patikėti: išsitraukė kamerą pamačius, kaip moteris pilasi kurą
DABAR RODOMA
Farai. „Farų“ operatorius tapo neblaivaus taksisto įniršio taikiniu: tokio protrūkio nesitikėjo
DABAR RODOMA
Moterys parduotuvėje susimušė dėl tualetinio popieriaus: pamatykite vaizdo įrašą
DABAR RODOMA
Užfiksuotas smurto protrūkis vienoje Lietuvos mokykloje
DABAR RODOMA
Farai. Pamatę, kas po avarijos liko iš BMW, pareigūnai liko priblokšti: išgirdo fantastinę istoriją
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Vaikų teisės su tarnybomis laužėsi į butą: mama ir dukra laukė susigūžusios
REKLAMA
Trynukės sesės per pirmuosius savo gyvenimo metus spėjo ne tik patirti karantiną, bet netrukus sulauks ir savo pirmųjų Šv. Velykų (nuotr. asm. archyvo)
Prieš kiek daugiau nei vienuolika mėnesių vilniečius Vaidą ir Edmundą Petravičius likimas apdovanojo net triguba laime – porai gimė trys nuostabios mergytės. Trynukių pirmieji ...
Koronavirusas pasiglemžė slaugytojos Rebekos gyvybę (nuotr. facebook.com)
Išgelbėjusi daugiau žmonių, nei daugeliui tenka per visą gyvenimą, nuo koronaviruso mirė 29 metų slaugytoja, rašoma mirror.co.uk. Rebecca Mack, kuriai daugybė žmonių skyrė ...
Paulius Morkūnas (nuotr. asm. archyvo)
Prieš pat gražiausias pavasario šventes „TV pagalbos“ veterinaro Pauliaus Morkūno klinikoje apsilankė vagys ir pavogė aukų dėžutę, kurioje buvo pinigai skirti tiems, kurie ...
Linas Vaitkevičius (nuotr. asm. archyvo)
Daugeliui Velykos asocijuojasi su laiku, kuomet prie gausaus šventinio stalo susirenka visa šeima ir namus pripildo artimųjų balsai ir juokas. Tačiau šiemet jos bus kitokios. ...
Ilka Adams (nuotr. asm. archyvo)
Asmeninė trenerė ir mitybos specialistė Ilka Adams su vadinamu Lietuvos tarzanu Andriumi Pauliukevičiumi jau skaičiuoja paskutines dienas, kuomet galės pamatyti savo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų