Pasakė, kaip gerai išsimiegoti: pagaliau pabusite žvalūs

Miego ekspertas Neilas Stanley‘is atskleidė savo paslaptis, kaip geriau miegoti, rašoma mirror.co.uk.

Nemiga

Kaip neprarasti pusiausvyros ir sugebėti kasnakt gerai išsimiegoti – regis, šis iššūkis su amžiumi darosi vis labiau nepasiekiamas. Kai buvome maži, visi norėjome dar nors valandą neiti miegoti, o suaugę džiaugiasi kiekviena proga pamiegoti nors kiek ilgiau.

Miegą apsunkina paprasti dalykai – stresas, košmarai ar šalia knarkiantis partneris, o taip pat yra žmonių, kenčiančių nuo nemigos ir miego apnėjos. Naktį gerai neišsimiegojus gali kilti įvairiausių problemų, ne tik nekokia savijauta kitą dieną. Miego kiekis veikia svorį ir mūsų pažeidžiamumą susidūrus su rimtomis problemomis, pavyzdžiui, širdies ligomis ar insultu. Miegos ekspertas Neilas Stanley‘is, knygos „How To Sleep Well“ autorius, atsako į visus mūsų klausimus apie miegą.

Kiek iš tiesų reikėtų miegoti?

Neilas aiškina, kad tai – individualus dalykas, todėl konkretus miego valandų skaičius priklauso nuo atskiro žmogaus. Skirtingiems žmonėms gali būti normalu miegoti 4 ar 11 valandų per parą, o šį laiką sutrumpinus bent valanda gali būti jaučiamos drastiškos pasekmės.

Suaugusiems paprastai rekomenduojama miegoti nuo 7 iki 9 valandų – tiek daugeliu atvejų turėtų užtekti. Neilas pataria miego valandų skaičių reguliuoti pagal tai, kaip jaučiamės. Jei dažnai jaučiatės pavargę, reiškia, kad gerai neišsimiegate.

REKLAMA

Kaip užmigti

Visi norėtume žinoti stebuklingą atsakymą į šį klausimą. Idealios sąlygos užmigimui yra tamsus ir tylus kambarys, kuriame yra kuo mažiau dėmesį blaškančių dalykų.

Taip pat svarbu turėti rutiną, kuri padėtų paruošti kūną miegui – tai reiškia, jokių mėlynųjų šviesų iš telefono ar kitų įrenginių, o taip pat ėjimas miegoti visuomet tuo pačiu metu. Taip pat gali padėti kofeino nevartojimas ir tinkama kūno temperatūra. Jei visa nepadeda, Neilas rekomenduoja išbandyti užmigti padedančias programėles ar net pasitarti su gydytoju, jei problema iš tiesų rimta.


Rašyti komentarą...
H
Hm.
2019-10-21 17:48:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ją jis čia pasakė naujo? Nieko
Atsakyti
-3

S
Sapets
2019-10-20 21:57:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš tai skaočiuoju iki 3 ir užmìegu o jei neužmiegu tai sksičiuoju iki pusės keturių ir miegu
Atsakyti
-2

+
++++
2019-10-20 20:14:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
o aš užmiegu taip, kad niekas nepatikės - prieš miegą pasižiūriu yuo-tube bet kokių raminančių vaizdelių - ir ate - pramiegu net 6h be atsibudimo taip giliai, kad nustembi, pasižiūrėjęs į laikrodį
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų