Kokios mintys užplūsta žmogų, pirmą kartą atsivertusį meniu kurioje nors Palangos J. Basanavičiaus gatvės kavinėje? Man žvelgiant į kainas susidaro įspūdis, kad Lietuvai atgavus nepriklausomybę visų J. Basanavičiaus gatvės kavinių savininkai buvo nuskraidinti į Majamį ir paleisti pagrindinėje gatvėje Ocean Drive, Miami Beach.

Vaizdas pajūrio kavinėje nustebino kaip reikiant (Nuotr. Riebus katinas)

Vaizdas pajūrio kavinėje nustebino kaip reikiant (Nuotr. Riebus katinas)

Tik viena bėda, kad pagrindinis dalykas, kurį jie tada įsiminė – didelės kainos. Neužfiksavo nei klientų srauto, nei prabangių automobilių, nei krantinių, nusėtų jachtomis, kurių kiekvienos kaina prasideda nuo kelių milijonų. Ir visą tą verslo modelį parsivežė į Lietuvą. Pas mus, kur pensininkai skursta, kur vidutinė alga tokio dydžio, jog vos galą su galu galima sudurti…

Užsukęs į vieno iš tokių restoranų vidinį kiemą su vaizdu į baigiantį išdžiūti Rąžės upelį, nusėstą kirų, žvelgdamas į meniu užduodu sau klausimą: kodėl reikia mokėti 11 eurų už žuvienę su jūros gėrybėmis? Negi tą žuvienę man virėjas virs prie stalo atsivežęs viryklę? O gal tiesiog pašildys iš anksto išvirtą sriubą ir panardins į ją kelias jūros gėrybes iš atšildyto mišinio?

REKLAMA

Šaltibarščiai – 6 eurai. Juos, matyt, gamino iš burokėlių ir agurkų, laistytų vandeniu, kuriame buvo ištirpintos aukso dulkės. O gardinti jie krapais, kuriuos atsakingas žmogus kas rytą šukuodavo, kad augtų nesusivėlę. Apie bulves net nekalbėsiu – jas auginant turbūt taip pat neapsieita be aukštųjų technologijų.

Ir taip visoje J. Basanavičiaus gatvėje. Kainos tokios, kad galima pagalvoti, jog čia vaikštinėja tik Aukso puodą laimėję laimingieji. Ir ne vieną kartą laimėję. Nes turint vieną Aukso puodą šioje gatvėje tik ledų suvalgysit ir valandėlę pralėksit su paspirtuku, ir tai ne prabangiąja gatve. Viskas, tuo jūsų prabangus vizitas ir pasibaigs.

Tad nusprendžiau paieškoti kažko, kas atitiktų protu suvokiamas kainas ir nebūtų iš fantastikos serijos.

Pasakysiu, kad eksperimentas būtų taip ir pasibaigęs vartant barų meniu ir vis eilinį kartą nusiviliant. Kaip tyčia – visur šaltibarščiai iš auksu blizgančių agurkų ir burokėlių. Porcijos kaina viršija 5 eurus. Bijočiau net paklausti, kokių dieviškų karvių kefyrą jie naudoja tiems šaltibarščiams…

Viltims blėstant pastebėjau iškabą, kuri turėtų byloti apie bulvinius patiekalus. O po ja pakabintas meniu tai tik patvirtino.

Vėl nusileidome prie Rąžės upelio. Aplinka prabanga nedvelkia: lauko baldai – mediniai, terasos stogas – plastikinis.

Bet mus pasitikusi padavėja ir mielas jos bendravimas mus aptarnaujant buvo vertas bet kurio prieš tai aplankyto prabangesnio restorano. Net jei ši miela padavėja būtų mums atnešusi apdegusius kepsnius, vargu, ar aš būčiau sugebėjęs išsakyti kritiką. Tas gerumas ir nesuvaidintas noras įtikti mus taip papirko, kad neišsakiau jokios kritikos maistui.

REKLAMA

Šaltibarščiai buvo kiek tirštesni už tuos, kuriuos mums pateikia valgykloje, bet drįsčiau ginčytis, ar jie buvo verti 3 eurų. Nors prisiminus dvigubai didesnes šaltibarščių kainas kitur, barti juos gaminusius neturiu teisės.

Kavinukės pavadinimas „Bulvinukė“ lyg ir sufleruotų mintį, jog visoje Žemaitijoje, o gal net Lietuvoje, čia gaminami geriausi bulviniai patiekalai. Toks pavadinimas ir patraukia žmones paskanauti bulvinių patiekalų, o ne atsigerti kavos ir suvalgyti pyragėlio.

Cepelinai, kuriuos valgėme, buvo tiesiog beskonis nesusipratimas. Gal jiems gaminti buvo naudojamos šviežios bulvės, todėl jie buvo sudribę į lėkštę lyg dvi negyvos medūzos, vos vos išlaikiusios formą? Jei tarkiams dar šiokį tokį paaiškinimą radau, tai beskonei mėsai nebesugalvojau. Ką jūs malate gamindami faršą, kad jis vos primena mėsos skonį? Ir kur dingo bent kokie prieskonių fragmentai?

Negaliu nepaminėti ir spirgučių. Manau, nesuklysiu teigdamas, kad jiems gaminti keptuvėje tirpdote pažandes – permatomi kvadratėliai nei skoniu, nei išvaizda nesulyginami su rūkytos šoninės spirgučiais. Žodžiu – vieni iš prastesnių cepelinų, kokius yra tekę valgyti ne tik Žemaitijoje, bet ir visoje Lietuvoje.

Stebėdamas, kaip liūdnai cepelinus valgo Katinienė, bandydama rasti kažkokį pateisinimą šiai tragedijai lėkštėje, aš dar liūdniau žvelgiau į savo lėkštę, kurioje turėjo puikuotis du bulviniai blynai. O joje gulėjo du plonyčiai ištįsę džiūsnos. Jie taip pat buvo be skonio.

Toks jausmas, kad ši maitinimo įstaiga tądien šventė maisto be prieskonių dieną. Gerai, kad ant stalo buvo druskos su pipirais – jie šiek tiek pagelbėjo.

REKLAMA

Man asmeniškai už tokius blynus būtų net gėda imti 4 eurus. Kas jums sakė, kad didelis blynas – tai „išmozoti“ keptuvėje tarkiai, kepant sulipę į vieną visumą?

„Bulvinukės“ savininkai, dėkokite padavėjai, kuri jus išgelbėjo nuo žemesnio vertinimo. Tik dėl jos jums skiriu 3/5. Daugiau jūs išties nesate verti. Turint tokį skambų pavadinimą reikia dar ir mokėti gaminti bulvinius patiekalus, ne tik tikėtis žemesnėmis kainomis prisivilioti poilsiautojus saulėje perkaitusiomis galvomis, kurie nebesupranta, nei kur valgo, nei ką, nei už ką moka tokius pinigus.

Tad mieli skaitytojai, jei smalsumas visgi jus atgins į garsiąją Palangos gatvę, siūlau paskanauti šaltibarščių už 6 eurus – o gal jums pasiseks, ir jūs atrasite aukso dulkėmis nuklotą lėkštės dugną…

Šaltinis: Riebus Katinas

Lietuvis
2019-08-16 17:22:43
Aš geriau Lenkijoje ilsesiuos negu Palangoje ir eurus paliksiu ten negu Palangos pimpalams
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Euras 2019-09-07 13:59:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Graikijoje Kretos saloje ilsėjomes MĖNESĮ!!!!!!! apartamentuose,valgyti darėmės patys.....dviems išleidome 800 eurų su ekskursijomis-turėjome jų-5....oro temp.-35,vandens-25....va taip...PALANGOS jūroje jau seniai,seniai nuskendo mano atostogos...jau 5 metai ilsimes kitose šalyse ir šilta,ir įdomu,ir pigiau,o svarbiausia niekas neapgaudinėja,žmonės malonūs ir nuoširdūs....ate palanga ir šventoji   ATSAKYTI
Dalia 2019-08-19 22:43:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
IŠ KUR TOKIAS KAINAS IR LAUŽIAT? DAR NETEKO MATYT 6 € ŠALTIBARŠČIAI...

   ATSAKYTI
Kaip ? 2019-08-19 14:59:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
jei per dieną būtų tiek valgytojų ir galima parduoti bent 3 000 - 5 000 porcijų per vienus pietus , kaip tuose majamiuse , tai ir mūsų tų ,,šaltbarčių,, kaina nebūtų didesnė nei 1 euras. Užtektų ir mokesčiams ir net geroms virėjų , padavėjų ir kt. algoms, bet kai per metus tiksliau tik per 50 -90 dienų apsilanko kasdien tik po 20 - 50 valgytojų tai ir kainos atitinkamos. Nes jei po 1 eurą parduosi tokiam valgytojų kiekiui tada ką mokesčiams atiduosi, o virėja, padavėja, indų plovėja ir lkt. tai visai nemokamai tada dirbs?    ATSAKYTI
Valgytojas 2019-08-19 17:21:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai norit pasakyti kad vienas patiekalas (nuspalvintas kefyras su buvėm) turi turėti neadekvačią kainą tam , kad išmokėtumėt algas :D   
Algis 2019-08-20 08:44:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Valgyrojas tai didzioji kainos dalis ir sudaro mokesciai ir sanaudos.  
Nijole 2019-08-25 01:12:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ar jei turetumet proto tai sabopelns pasiimtumet per apyvarta. Poilsiautoju Palangoj daug. Ir daugelis eitu pas jus skaniai pavalgyti. O dabar vireja rymo, vos ne uz prastova teikia moketi, staliukai pustusciai... Ir visi nelaimingi, ir visi keikia Palanga  
Micius 2019-08-19 12:41:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kroatijos paplūdimį kainos per pusę pigesnės nei Lt, bei jūros vanduo virš 20+ ir oras visada getas. Tai kur ilsėkis geriau :D   ATSAKYTI
Vakarų fronte nieko naujo 2019-08-18 16:59:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Debiloidų kurortas. I r tiek.    ATSAKYTI
mma 2019-08-18 11:29:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
nesuprantu ko verkti nepatinka nevalgyk.
Nusipirk lašinių sotus busi... kiekvienam
neitiksi čia lietuva...   ATSAKYTI
Juozas 2019-08-18 10:56:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ir ko jus verziates i ta pasmirdusia Palanga .Jug tentik prisiktas vanduo .o gal sude geriau maudytis.?   ATSAKYTI
Edma 2019-08-18 10:31:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nebemokat agurko susipjaustit tada mokekit eurus   ATSAKYTI
Raimonda 2019-08-18 10:30:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Dėkui už tokį išsamų straipsnį nes jau 25 metus nebuvau Palangoje ir net negalvoju važiuoti.Esu pati virėja kitų šalių virtuvese,bet gryzus į Lietuvą pabandžiau dirbti mūsų virtuvėje -tai beprotybė !!! Ir darbuotojų atžvilgiu ir klijantu apie atlyginimus nėra ką ir sakyti o įkainius nežino kas nustato ir kodėl taip brangu daug ką norėčiau dar pasakyti bet,nuo to juk niekas nepasikeis    ATSAKYTI
Požiūris 2019-08-18 02:25:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
6€ už budelį vandens mišinio. Šitame gyvenime lengviausia nusišauti.
   ATSAKYTI
Vitalijus 2019-08-18 01:41:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tai dar čia pigu, a-petit kavinėj steikas 17e kainuoja ir dar laukia eilėje pastovėti reikia.    ATSAKYTI
Audrius 2019-08-17 21:33:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-27
Jei neturit ir nesugebat uždirbt pinigų,tai ir nevažiuokit į Palangą.   ATSAKYTI
Miamis 2019-08-17 22:47:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Gaidose tu  
Mjamiss 2019-08-17 22:48:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Gaidose tu  
Būtent 2019-08-18 07:24:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Prie ko čia nesugebat užsidirbti, užsidirbam pakankamai. Esmė ta, kad mokesčiai užkrauti verslui, va taip reik paaiškinti, moki visiems, moki ir darbininkui, plius verslas sezoninis, ar tai jie vertina.Jie tik vasarą pasirodo, o verslą išlaikyti visus metus reikia, nesupranta mūsų tautiečiai, kad čia ne Majamis, kur visus metus kavinės dirba, kur visai kiti kiekiai žmonių praeina. Aš sakyčiau paprastai, vietoje pavalgyti patogu, tai taip. Bet jei brangu, apeik, nueik į paprastesnę valgyklą, pasidaryk pats, o čia tik kritikuot moka.  
VARNA 2019-08-17 11:31:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Eikite valgyti i valgyklas!!!!!! Ir nekelkite bangu!!!!   ATSAKYTI
Kaunas 2019-08-17 10:50:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jei yra perkančių,tai ko neprašyti tokios kainos.Juk kainos nereguliojamos.   ATSAKYTI
Ona 2019-08-17 03:35:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
O kai kiekvieną dieną degalinėse , kavinėse ,kioskeliuose nerealias kainas mokate už gėrimą,vadinama kava ,ji tai tikrai iš aukso pupelių   ATSAKYTI
Eik tu sik... on 2019-08-17 18:01:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Once once ka as sumoku uz l puodely degalinej ir ka sumoku pvz kavineej uz du lasus kavos tai tik degalinej ir pirksiu kava tai kad nesvaik  
KimČenPilėtis 2019-08-16 22:53:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Buvau Juodkalnijoje, su lektuvu galima nuskristi už 60-80 eur. Už 1 eur 3 rutuliukai ledų, LTU 1vnt. 1,7 eur. Gabalas picos 1 eur, sočiai pavalgyt. Gabalas 1/4 mūsų picos šeimyninės. Dienos pietus 7,5 eur sunkiai įveikt. Ir svarbiausias tai ir Oras ir Jūra. Į LTU grižom kaldrą išsitraukėm. Todėl nereikia verkti, kad šaltibarščiai 6 eur ir oro nėr, nereikia važiuoti, lai valgo patys tuos savo barščius.    ATSAKYTI
Anupras 2019-08-16 20:45:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Zydrojoj pakrantej (nicoje) saltibarsciai 16€ tai lietuvoj dar pigu   ATSAKYTI
Low 2019-08-16 22:44:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Prasičiūhink 6 eu už šaltekus :D kai savikaina 5ltr 10 eu :D  
Saulute 2019-08-16 19:50:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
Nevaikštau ten kur man nepatinka. Einu į tokias vietas kur garantuotai skanei pavalgysiu. O dažniausiai gaminuosi pati. Tai niekada neaimanuoju kad kažkur kažkas blogai gamina.    ATSAKYTI
Nesvarbu 2019-08-16 19:48:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
As buvau PAlangoje ir maciau kad saltibarsciai kainuoja 2 ,50.   ATSAKYTI
Oi, Dangute, Dangute 2019-08-16 18:34:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-20
jeigu tamsta, jau tokia mandra, tai gelbėdama "Bulvinukę" atvykit į ją ir pagaminkit kažką skanaus ( blynų, cepelinų, bulv. kukuliukų, skanių šaltbarščių...). Negražu skaičiuoti svetimus pinigus, bet tamstelė l.piniginga ( iš kur ir už ką ?) ir gyvenime nemandagi, tuščia pižonė ?   ATSAKYTI
Haha 2019-08-17 21:41:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Ryskiai nusikalbejai, vargdiene. Is kur ir kodel pas tave tokios dideles problemos su teksto suvokimu?  

Top Video

Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
DABAR RODOMA
Šokiruojantis įrašas: policija elektra kratė vyrą, kurio rankose – vienerių metų vaikas
DABAR RODOMA
Vyras renka žmonių nagus: nepatikėsite, kam juos naudoja
DABAR RODOMA
Šuo tapo sensacija – šeimininkui moka pasakyti žodžiais, ko nori
DABAR RODOMA
Linksmos sesučių Emilijos ir Martynos pamokos, kaip kepti pyragą
DABAR RODOMA
Mikutavičius atskleidė, kokios aistros verda „X faktoriaus“ užkulisiuose
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, kai pamatė, ką porelė veikia viduryje gatvės
REKLAMA
Vakar Kajukas iškeliavo Anapilin
Pirmadienį tv3.lt portalo komandą pasiekė liūdna žinia, mirė tūkstančius lietuvių sujaudinęs vos vienerių metukų Kajus. Šią žinią patvirtino feisbuko grupės „Vilties ...
Saulius Urbonavičius (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Šv. Kotrynos bažnyčia, akustinė aplinka ir galingoji roko grupė BIX – supratote teisingai, būtent toks derinys kiekvieno muzikos gurmano laukia jau rytoj, lapkričio 12-ąją. ...
Naglis Šulija (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Ilgametis TV3 televizijos sinoptikas ir astrologas Naglis Šulija pristato naujovę – astrologinį 2020-ųjų metų kalendorių. Tai – pirmasis jo paties sudarytas kalendorius. Apie ...
Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Vaidas Bakanovas sustojo, prisistatė, ištiesė ranką, davė „žaibą“, pakalbino Luką, paėmė ant rankų. / Asmeninio archyvo nuotr.
Vienam mažam kėdainiečiui berniukui, vardu Lukas, susitikimas su policijos pareigūnu įsimins dar labai ilgai. Verkiantį vaiką pakalbinęs ir ant rankų paėmęs pareigūnas ištirpdė ...
Mirė tūkstančius lietuvių sujaudinęs Kajukas (tv3.lt fotomontažas)
Pirmadienį tv3.lt portalo komandą pasiekė liūdna žinia, mirė tūkstančius lietuvių sujaudinęs vos vienerių metukų Kajus. Šią žinią patvirtino feisbuko grupės „Vilties ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų