Perspėja dėl saulės: šiuose Lietuvos miestuose nekiškite nosies į lauką

Artimiausiomis dienomis oro temperatūra kils per 30 laipsnių, be to, UV indeksas sieks 8 (tai reiškia, kad jums reikalinga ypatinga apsauga, praneša meteo.lt

Perspėja šių Lietuvos miestų gyventojus (meteo.lt nuotr.)

Vidurdienį geriau likti patalpoje, nebūti atviroje saulėje. Dėvėkite marškinėlius, skrybėlę ir saulės akinius su UVA ir UVB filtru.

Primename, kaip reikėtų elgtis per karščius:

Gerkite daugiau vandens, venkite alkoholinių gėrimų, skysčių su kofeinu, gėrimų su saldikliais.

Venkite riebių ir sunkiai virškinamų patiekalų. Valgykite daugiau skystų produktų, lengvai virškinamų liesų pieno produktų, vaisių ir daržovių.

Dėvėkite šviesius, laisvus, natūralaus audinio, gerai praleidžiančius prakaitą drabužius.

Tepkitės apsauginiu kremu nuo saulės.

Apribokite fizinę veiklą lauke, geriau darbus atlikite ryte ir vakare. Dažniau būkite pavėsyje, kad kūnas turėtų galimybę atsigauti. Nekarštą vasaros dieną rekomenduojama būti saulėje, kai ji nėra labai aktyvi, t. y. iki 10–11 val. ryto ir po 14 val.

Karštą vasaros dieną specialistai pataria nesilepinti saulės spinduliais nuo 10 iki 15 val., geriausia tą laiką praleisti mirguliuojančiame pavėsyje.

REKLAMA

Stenkitės būti patalpose, kur yra ventiliatoriai ar oro kondicionieriai, tik svarbu, kad patalpos oro temperatūra nebūtų žemesnė nei 18 ºC.

Nepalikite vaikų ar augintinių vienų automobilyje. Palaikykite namų aplinką vėsią. Dieną naudokite kuo mažiau elektrinių įrenginių, dirbtinės šviesos, nes tai sukuria papildomai karščio.

Patalpų garinimas, kambarinių gėlių laikymas padeda atvėsinti kambarį.  


Rašyti komentarą...
D
Daina
2019-06-11 15:14:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
o dar rupūžės medžius, kurie vėsina, masiškai kerta.
Atsakyti
-2

U
Uch
2019-06-11 20:01:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sveiki švietimo ministerija, gal norite jus ateit į mūsų mokyklas, kuriose NĖRA kondicioneriu, tvaku ai ir taip pasėdėt tvankiuose autobusuose ir taip pat gal norite grįžt namo šlapi? Taip ilginkit dar tuos mokslus žinoma, o patys sėdėkit vėdinamose patalpose.
Atsakyti
-2

D
Danutė
2019-06-11 14:25:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gali pradėti šildymo įranga paleisti tik su šaltu vandeniu bus galima vesint butus radiatoriai gal su vandeniu ir tegul juose cirkuliuoja.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų