10 šalių, kurias verta aplankyti bent kartą

Kiekviena šalis  kupina istorijos, architektūrinių paminklų, kvapą gniaužiančių kraštovaizdžių ir unikalių kultūrų. Kai kurie miestai dėl savo unikalumo tampa tokie populiarūs, kad į juos nuolatos plūsta turistai iš viso pasaulio.

Kviečiame pasižvalgyti po įsimintinų šalių sąrašą ir galbūt atrasite kelionės krypti, kur norėtumėte nuvyksti artimiausiu metu.

10. Austrija

Ši šalis dažniausiai asocijuojasi V. A. Mocartu, alpių ežerais, didingais kalnais bei elegantiškais miestais bei turtingu jų kultūriniu paveldu. Austrijos sostinė Viena neretai vadinama net Europos kultūriniu brangakmeniu, tad akivaizdu, kad šioje šalyje bet kokio tipo keliautojas gali atrasti kažką artimo sau.

9. Škotija

Škotijos peizažai išsiskiria sodriais miškais, griuvėsiais, žaliomis kalvomis, pakrantėmis bei pilimis. Vienas gražiausių Škotijos miestų – Edinburgas, kuriame vienas populiariausių lankytinų objektų yra įspūdinga Edinburgo pilis, taip pat gausu ir kitų populiarių istorinių objektų.

REKLAMA

Kita dėmesio verta vieta Škotijoje – Eilean Donan, maža sala vakarų Škotijos aukštumose. Unikalu, kadangi ją su žemynu jungia pėsčiųjų tiltas, o beveik visą salą užima vaizdinga viduramžių pilis.

8. Turkija

Šioje šalyje galima išvysti neįtikėtiną kultūrų ir spalvų mišinį, smėlėtus paplūdimius, unikalius turgus bei daugybę senovinių griuvėsių. Tai šalis, kurios niekada nepamiršite.

7. Islandija

Be abejonės, Islandija ypač išsiskiria kvapą gniaužiančiomis gamtos grožybėmis: geizeriais, lavos laukais, karštomis versmėmis, juodojo smėlio paplūdimiais.

6. Graikija

Jei negalite apsispręsti, kokios kelionės trokštate – pažintinės ar poilsinės, Graikija gali būti puikus pasirinkimas, kuomet galima ir atostogauti prie jūros, ir aplankyti istorines vietas. Taip pat tai vieta, kuri traukia turistus dėl savo puikaus klimato, maisto bei istorinio paveldo.

5. Kroatija

Tik žvilgtelėjus į žemėlapį lengva suprasti, kodėl daugelį taip traukia Kroatija. Daugiau nei 1000 salų, įspūdinga gamta, nuostabūs paplūdimiai, kalnai bei architektūros paminklai.

4. Prancūzija

Tai viena iš dažniausiai turistų lankomų Europos valstybių, kur galima rasti visame pasaulyje garsių lankytinų objektų, žinoma, jų ypač apstu Paryžiuje. Taip pat keliautojai dažnai traukia į Nicos miestą, kuriame galima rasti tiek nuostabaus grožio kraštovaizdžių, tiek archeologinių statinių.

3. Norvegija

Atrodo, kurią kryptį šioje šalyje pasirinktum, visur galima atrasti gamtos stebuklų: kalnus, fjordus, miškus. Taip pat čia gausu įdomių miestų bei miestelių, kuriose žmonės išsiskiria ramiu skandinavišku gyvenimo būdu bei unikalia gamta.

2. Italija

Atrodo, kad Italija šalis, kurioje kad ir kiek kartų besilankytum, ji vis nustebins. Dauguma pažintį su Italija pradeda nuo istorinio ir kultūrinio paveldo, didžiausių ir gražiausių miestų, kaip Roma, Neapolis, Milanas, Venecija ir t.t. Taip pat sunku būtų rasti žmogų, kuris nemėgtų itališkos virtuvės ir tai yra dar viena priežastis, viliojanti tiek daug keliautojų.

1. Ispanija

Spalvinga, gyva Ispanija europiečius ir kitų žemynų gyventojus traukia savo egzotika ir išskirtiniu temperamentu. Viduržemio jūros pakrantė, ranka pasiekiami kalnai, maistas ir daugelis kitų šalies išskirtinumų kiekvieną kelionę į Ispaniją gali paversti nepakartojama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų