tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasikeitus vėžio tyrimų krypčiai, mokslininkai išsiaiškino, kad beveik ketvirtadaliui pacientų, kuriems vėliau diagnozuojamas vėžys, randamas vienodas simptomas.

Pasikeitus vėžio tyrimų krypčiai, mokslininkai išsiaiškino, kad beveik ketvirtadaliui pacientų, kuriems vėliau diagnozuojamas vėžys, randamas vienodas simptomas.

REKLAMA

Vėžys gali pasireikšti įvairiomis formomis ir daugelyje kūno vietų, dėl to išbandomi vis kiti gydymo būdai. Ši mirtina liga kasmet nusineša milijonus gyvybių visame pasaulyje.

Dažnai nežinojimas ir uždelsimas nustatant ligą gali būti pagrindinė mirčių priežastis, nes žmonės neatpažįsta požymių pakankamai anksti, kad galėtų pradėti veiksmingą gydymą.

Vėžys gali išplisti per kūną nepastebėtas ir kuo labiau jis išplinta, tuo daugiau gydymo reikia su juo kovoti. Štai kodėl anksti aptikti vėžį yra taip svarbu. Darant tyrimus buvo nustatytas vienas bendras ženklas, kuris gali padėti parodyti vėžio pavojų dar prieš diagnozę.

Koks yra tas dažnas ženklas?

Žurnalas „Journal of Public Health“ atliktas tyrimas parodė, kad vėžio simptomai pilvo srityje pasireiškė 23 % pacientų, kuriems vėliau buvo diagnozuoti 27 dažno ir reto vėžio tipai.

REKLAMA

Straipsnyje mokslininkai teigė: „Svarbu, kad laiku būtų ieškoma pagalbos, informacijos apie galimus vėžio simptomus. Vėžiu sergančių pacientų pilvo simptomų dažnumo ir pobūdžio supratimas galėtų padėti rengiant ir vertinant visuomenės sveikatos informavimo kampanijas.“

REKLAMA

Tyrimas atliktas 15 956 pacientams, kuriems vėliau buvo diagnozuotas vėžys, nagrinėjant aštuonis skirtingus pilvo simptomus – pilvo skausmą, žarnyno įpročių pasikeitimą, pilvo pūtimą / išsipūtimą, dispepsiją, kraujavimą iš tiesiosios žarnos, refliuksą ir pykinimą / vėmimą.

Beveik ketvirtadalis jautė simptomus pilvo srityje, rašo portalas mirror.co.uk.

„Vėžiu sergantiems pacientams pojūčiai pilve yra dažni, o laikas iki pasireiškimo skiriasi priklausomai nuo simptomų“, – padarė išvadą tyrėjai.

REKLAMA

Kiti vėžio simptomai yra šie:

  • Kraujingos išmatos
  • Viduriavimas ar vidurių užkietėjimas be aiškios priežasties
  • Jausmas, kad ne iki galo išsituštinote nuėjus į tualetą
  • Skausmas skrandyje arba išangėje

Kuo anksčiau pasikonsultuosite su savo šeimos gydytoju, tuo greičiau galėsite padaryti tyrimus ir sužinoti, ar dėl kažko vertėtų nerimauti. „Jei jūsų šeimos gydytojas įtaria vėžį, jis nukreips jus pas specialistą – paprastai per dvi savaites.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų