REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Lietuvis žiedinių lenktynių specialistas Tauras Tunyla su jaunąja Latvijos „drifto“ žvaigžde Nikolassu Bertransu apsikeitė automobiliais.


Lietuvis žiedinių lenktynių specialistas Tauras Tunyla su jaunąja Latvijos „drifto“ žvaigžde Nikolassu Bertransu apsikeitė automobiliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tauras gavo pavairuoti šonąslydininko 600 AG BMW, o šis jam patikėjo savo „Hyundai i30 TCR“ bolidą. Kaip stipriai skiriasi šios lenktynių disciplinos?

REKLAMA

Tauras Tunyla su Nikolassu Bertransu
Tauras Tunyla su Nikolassu Bertransu

„Drifte“ dominuoja galia


Automobilių sporto gerbėjai neretai mėgsta pasiginčyti, kuri disciplina yra geresnė, įdomesnė, kur lenktyniaujantys vairuotojai yra stipresni, kuriuos automobilius vairuoti yra sunkiau? „Monster Energy“ atletai Baltijos šalyse Tauras Tunyla ir Nikolass Bertrans Rygos Bikerniekų trasoje apsikeitė savo automobiliais norėdami pajusti, ką reiškia įlipti į svetimus batus. Tauras Nikolassui patikėjo savo žiedinėms lenktynėms ruoštą „Hyundai i30 N TCR“, o pastarasis lietuviui leido išbandyti savo „driftui“ skirtą BMW su V8 varikliu, pasiekiančiu 600 AG.

REKLAMA
REKLAMA

„Tos arklio galios išties jaučiasi. Net stogą rauna. Aš kaip tik galėdamas stengiausi pajusti, kiek inercijos turi automobilis, kai pradeda slysti. Atsakas buvo neįtikėtinas, ko aš tikrai nesitikėjau. Iš tiesų važiavimo metu buvau kiek sunerimęs, nes nežinojau ar dar turiu bet truputį protektoriaus ant padangų po kelių paslydimų, ir galiu slysti toliau, nes jei ką nors panašaus būčiau padaręs su savo TCR, padangų jau seniausiai būtų nelikę“, - pasakojo 29-erių daugkartinis Lietuvos kartingo ir žiedinių lenktynių čempionas T. Tunyla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai buvo pirmasis sportininko prisilietimas prie tikro lenktyninio automobilio „driftui“, ir jis džiaugėsi, kad patirtis įgyta prie lenktynių simuliatoriaus vairo leido jam komfortiškai jaustis persikėlus į realybę. Tauras ne vieną žiemą su draugais džiaugdavosi kelią padengusiu sniegu važiuodamas šonu, tačiau pirmą kartą išbandė tikrą šonąslydį dideliu greičiu esant geram sukibimui su asfaltu.


Nikolo Bertranso bolidas
Nikolo Bertranso bolidas

„Drifterį“ nustebino tikslumas


Kol lietuvis bandė pažaboti išskirtinai šonąslydžiui HGK dirbtuvėse surinktą 600 AG monstrą, 18-mečiui „drifteriui“ iš Latvijos tereikėjo suvaldyti 350 arklio galių kaimenę, kuri slepiasi po priekiniais ratais varomo „Hyundai Motorsport“ gamykloje sukonstruoto TCR bolido gaubtu. Nepaisant beveik dvigubai mažesnio variklio pajėgumo, pergales trasose slystant šonu skinančiam perspektyviam sportininkui nebuvo lengva nuo pirmojo prisėdimo vaikytis greičiausio rato įveikimo laiko.

REKLAMA

„Buvo tikrai pašėlusiai smagi, ir tuo pačiu keista patirtis. Automobilis atrodė toks tolygus ir tikslus, mane nustebino, kiek fizinių pastangų reikia norint juo važiuoti greitai. Tai tarsi itin didelis gokartas, perteikiantis tau gerokai daugiau grįžtamojo ryšio į rankas, nes norint važiuoti greitai, reikia tiksliai laikytis lenktyninių trajektorijų“, - išlipęs iš Tauro automobilio įspūdžiais dalijosi „Nik Nak“ pseudonimą turintis latvis.


Nors tiek Tauras, tiek Nikolass ne kartą metuose lenktyniauja važiuodami tais pačiais Bikerniekų trasos posūkiais, apsikeitę automobiliais pripažino, kad pasijuto it patekę į visiškai kitą pasaulį.

REKLAMA

Hyundai i30 N TCR prieš BMW drifto bolidą
Hyundai i30 N TCR prieš BMW drifto bolidą

Įvertino, kad visos disciplinos vertos pagarbos


„Su TCR automobiliu viską reikėjo daryti kitaip, nei aš esu įpratęs. Tai, kaip automobilis keičia pavaras ir juda – nuostabu. „Hyundai“ yra varomas priekiniais ratais, tad jiems tenka visas galios perdavimas, ir dar juos reikia vairuoti, kai mano „drifto“ automobilyje visa galia eina į galą, ir automobilį galima vairuoti akseleratoriumi. Niekada nesu vairavęs TCR bolido, galvojau, galbūt jį galiu pastatyti šonu, tačiau Tauras mane perspėjo, kad tai nėra gera idėja. Nepaisant to, džiaugiuosi nauja patirtimi, ir esu be galo dėkingas už šią galimybę“, - kalbėjo jaunasis latvis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„TCR ir „Drifto“ automobiliai yra labai skirtingi – važiuoklės nustatymai, galios tiekimas, valdymo savybės – viskas yra absoliučiai kitaip, nei maniškiame „Hyundai i30 N TCR“. Tačiau tuo pačiu metu žiedinės lenktynės yra apie balansą, kuris reikalingas ir „drifte“, tad manau, kad šiandien įgytą patirtį galėsiu panaudoti ir žiede. Mano rankos dreba nuo adrenalino, kaip dar niekada nedrebėjo. Nuo šiandien norėsiu daugiau išbandyti „drifto“, užsikabinau“, - kalbėjo T. Tunyla.


Abu sportininkai sutarė, kad kiekviena automobilių sporto disciplina reikalauja specifinių įgūdžių ir patirties norint siekti aukštų rezultatų, ir kiekvienų varžybų nugalėtojai nusipelno vienodo aukšto įvertinimo.https://www.youtube.com/watch?v=pS6GHB2-w7Y


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų