• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šį savaitgalį Kipro saloje vyko paskutinis IRC (Intercontinental Rally Challenge) etapas. Prieš šį ralį į čempionato nugalėtojus pretendavo net 4 lenktynininkai. Tačiau stipriausias pasirodė, pirmą vietą ralyje ir čempionate užėmė vos 22 metų ŠKODA UK Motorsport Fabia Super 2000 lenktynininkas Andreas Mikkelsen. Jau berods trečius metus iš eilės antra vieta teko tenkintis čekui Jan Kopecký. Trečią vietą užėmė Juho Hänninen iš Suomijos. Visi lenktynininkai važiavo su Škoda automobiliais.
Reikia paminėti ir ypatingą Kipro ralį. Jis šiek tiek primena WRC Graikijos ralį, tačiau čia dar mažiau tiesių kelių. Trasa visada arba kyla į kalnus arba leidžiasi žemyn. Akmenuoti keliai keičiasi į asfaltuotus, o nusileidus nuo kalnų lenktynininkų laukė ištisos upės, kurias teko įveikti lenktynių rėžimu. Ypatingai čia pavojingi yra kelkraščiai. Kiekviename kirstame kampe gali būti akmenys kurie jei nepažeis automobilio, tai pradurs padangą. Todėl pradurtos padangos yra dažniausia lenktynininkų bėda.
Jau paaiškėjus lenktynių rezultatams sekmadienį buvo surengtas taip vadinamas Auksinis greičio ruožas. Jame dalyvavimas buvo nebūtinas, tačiau 19 kilometrų greičio ruožo nugalėtojai pasidalino 150.000 eurų prizinį fondą. Tačiau patys įspūdingiausi buvo vaizdai. Lenktynininkai kilo į kalno viršų ir leidosi žemyn.
Labai smagu, kad Kipro ralis, o ir IRC čempionatas baigėsi be didesnių incidentų. Priminsi, kad tai vienu laipteliu žemiau nei WRC. Todėl tikimės dalį IRC čempionato dalyvių pamatyti WRC jau kitais metais.

REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų