• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Sekmadienį į vienintelę žiedinę trasą Lietuvoje atvykę žiūrovai išvys didžiausią motosporto renginį šiais metais. Pirmą kartą Lietuvos motosporto istorijoje į šalį atskrendą britų lenktynininkas Leonas Jeacockas, kuris praeityje yra dalyvavęs turbūt pačiame stipriausiame Europos nacionaliniame „British Superbike Championship“ čempionate.


Sekmadienį į vienintelę žiedinę trasą Lietuvoje atvykę žiūrovai išvys didžiausią motosporto renginį šiais metais. Pirmą kartą Lietuvos motosporto istorijoje į šalį atskrendą britų lenktynininkas Leonas Jeacockas, kuris praeityje yra dalyvavęs turbūt pačiame stipriausiame Europos nacionaliniame „British Superbike Championship“ čempionate.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leonas Jeacockas yra nusiteikęs atvažiuoti į pačią mūsų namų trasą ir mesti pirštinę ryškiausiai šalies motorsporto žvaigždei Šarūnui Pladui. Priešpaskutiniame, penktame „Tukada Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionato“ etape praktiškai visose klasėse lyderius teskiria vos keli taškai, todėl matysime kaip niekad artimą konkurencinę kovą.

REKLAMA

Įdomu tai, kad pirmą kartą istorijoje į mūsų šalį iš Didžiosios Britanijos atvyks aukščiausio lygio sportininkas, kuris pasistengs perpratęs „Nemuno žiedą“ įrodyti savo pranašumą. Iki šiol nesame Lietuvoje sulaukę bent panašaus lygio svečių iš Britanijos.


Kas yra Leonas Jeacockas?


Donato Balčiūno iniciatyva į rugpjūčio 6-tą d. organizuojamas varžybas atvykstančiam britui Leonui Jeacockui šiuo metu yra 34-eri. 2011 m. karjerą pradėjęs L.Jeacockas 2022 m. pasiekė savo karjeros viršūnę, kai prasibrovė į patį „British Superbike Championship“ čempionatą, kuris savo lygiu nusileidžia nebent tik pasauliniams „MotoGP“ ir „WorldSBK“.

REKLAMA
REKLAMA

Visuose sezono etapuose ten dalyvavęs Leonas praeityje yra laimėjęs ir daugelyje žemesnio lygio čempionatų, kaip pvz. 2021 m. „British Club Race“.


Ambicingas britas neslepia, kad jis nori ne tiesiog palenktyniauti su stipriausiais mūsų šalies sportininkais, tačiau ir mesti pirštinė mūsų motosporto žvaigždei Šarūnui Pladui.


Šalia pajėgaus brito, kartu su Donatu Balčiūnu į Lietuvą atvyksta ir Didžiojoje Britanijoje gyvenantys mūsų šalies lenktynininkai Tadas Jonušas ir Sigitas Černiauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar Šarūnas Pladas išlaikys trasos rekordą savo rankose?


Nors ir Leonas Jeacockas vengia apie tai atvirai kalbėti, jis neabejotinai galvoja ir apie trasos rekordą (1:09,479 min.), kuris iki šiol priklauso daug kartų praeityje jį gerinusiam Šarūnui Pladui. Legendinis lietuvis taip pat nepėsčias, praeityje jis yra startavęs net ir pasaulinio lygio WSBK čempionato varžybose.

REKLAMA

Atvažiuoti į sau nežinomą trasą ir ne tik aplenkus greičiausius šalies sportininkus, pagerinti dar ir trasos rekordą būtų žadą atimantis pasiekimas. Tačiau yra viena maža detalė, „Nemuno žiedas“ yra itin specifinė, greita ir labai pavojinga trasa, kurią Š.Pladas žino kone geriau už bet ką kitą. Dėl to šis susidūrimas kelia didžiulį ažiotažą motosporto mėgėjų tarpe. Ar svečias iš Didžiosios Britanijos įkas Š.Pladui?

REKLAMA

Dažnai reikalingos konkurencijos pasigendantis Šarūnas šį kartą greičiausiai turės rimtai pasistengti, kad sugebėtų laimėti artėjančioje principinėje kovoje.


Nuogąstaujančius, kad L.Jeacock pamatęs tragišką mūsų trasos būklę išsigąs, galime nuvilti. Šiemet jis jau dalyvavo ir garsiose masinio starto „North West 200“ lenktynėse, rengiamose tiesiog paprastuose bendro naudojimo keliuose. Drąsus sportininkas buvo net išrinktas geriausiu šių, net „Isle of Man TT“ savo pavojingumu primenančių varžybų debiutantu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ką pamatysime pagrindinėse Lietuvos čempionato klasėse?


Nors ir Š.Pladui neabejotinai didesnę nei įprasta konkurenciją sudarys iš Didžiosios Britanijos atvykstantys svečiai, jam ant padų ir Lietuvos čempionato „Superbike“ įskaitoje mina Tauras Norkūnas (bendroje įskaitoje atsilieka 9 taškais) bei Kęstutis Stankūnas (atsilieka 20 taškų).

REKLAMA

„Superstock“ čempionato lyderius: Žilviną Paškevičių (96 taškai) ir ilgai čempionate iki tol pirmavusį Joną Stankūną (95 taškai) skiria vos vienas taškas! Į trečią vietą čempionato įskaitoje pakilo ir visuose etapuose startavęs, savo užsispyrimu stebinantis Mantas Rajackas.


Itin įdomi situacija susidarė ir B1200 klasėje. Po dviejų pergalių ketvirtame čempionato etape Slovakijoje, į pirmą vietą bendroje įskaitoje pakilo Audrius Statulevičius (90 taškų). O antrąją vietą dalinasi Vytautas Krasnickas ir Danielius Savickas turintys po 78 taškus. Ketvirtas yra Redas Klionovskis (65 taškai).

REKLAMA

C klasėje konkurencija bus taip pat aštri


Ne ką mažiau artimos kovos pamatysime ir C1200 klasės varžybose. Etapą Slovakijoje praleidę sportininkai tikrai surems pečius Lietuvoje. Čia čempionato lyderį Aurimą Jankūną (65 taškai) ir antroje vietoje esantį Tomą Melniką (63 taškai) skiria vos du taškai. Kiek toliau nuo lyderių atsilikęs yra trečioje pozicijoje esantis Artūras Žigas (43 taškai).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

C600 klasėje lyderio poziciją užima sudėtingoje „Bikernieki“ trasoje laimėjęs Žilvinas Bardvidas (55 taškai). Jam įkandin seka kartą Kačerginėje jau šiemet nugalėjęs ir norintis tai pakartoti Mantas Apanavičius (45 taškai). Trečias yra „Bikernieki“ trasoje pole poziciją pelnęs Gintaras Čiegis (38 taškai) ir vos dviem taškais nuo jo atsilikęs, ketvirtą vietą čempionate užimantis Tautvydas Pacevičius (36 taškai).


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų