REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato organizatoriai suvienijo jėgas su „Ring Challenge“ kolektyvu, tad liepos 7-8 dienomis Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasa braškės per siūles.


Baltijos šalių žiedinių lenktynių čempionato organizatoriai suvienijo jėgas su „Ring Challenge“ kolektyvu, tad liepos 7-8 dienomis Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasa braškės per siūles.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beveik šimtas lenktynininkų surems pečius sprinto važiavimuose, dar pusšimčio laukiama „Time Attack“ sesijose.

REKLAMA

Ring Challenge 2023 I etapas

Net 8 sprinto lenktynių važiavimai per dieną


Bendrame Lietuvos ir Baltijos žiedinių lenktynių čempionato etape numatoma tiek daug veiksmo, kad jis neišsitenka per vieną dieną. Tiesa, organizatoriai grafiką sudėliojo patogiai žiūrovams. Penktadienį – laisvosios treniruotės ir kvalifikacinės sesijos, o šeštadienį – įskaitiniai važiavimai nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Rytą pradės Lietuvos „Time Attack“ lenktynių laikui čempionato dalyviai, o nuo pietų trasoje užvirs tikras pragaras: net 8 sprinto lenktynių važiavimai.

REKLAMA
REKLAMA

Bene labiausiai laukiamas šou – „BMW 325 Cup“ kova. Čia prie starto linijos stos daugiau nei 30 vienodų BMW automobilių, tad nugalėtoją lems tik vairuotojo įgūdžiai. Racionali lenktyninio automobilio ir jo eksploatacijos kaina bei technikos lygiavertiškumas lėmė staigų šios klasės išpopuliarėjimą, o įnirtinga kova sugundė prie šių automobilių vairo sėsti ir kitų kategorijų čempionus. Trys dešimtys vienodo pajėgumo automobilių garantuoja išskirtinį šou trasoje: neturėdami technikos pranašumo dalyviai dėl pozicijų kovoja drąsiais manevrais nevengdami kontakto. Tiesa, kartais lenktynių baigtis nebūna itin graži. Štai praėjusiais metais „Nemuno žiede“ „BMW 325 Cup“ metu įvyko masinė avarija, kurioje sudužo net 12 automobilių. Ir tai nebuvo lengvi apsibrozdinimai, nemaža dalis jų iškeliavo į metalo laužą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akimirkos iš Ring Challenge 2022
Akimirkos iš Ring Challenge 2022

Naujovės avarijų prevencijai


Lenktynių organizatoriai ir Lietuvos automobilių sporto federacija atsižvelgė į galimus pavojus, ir šiemet kiek pakeitė starto finišo tiesiosios greičio mažinimo zoną.


Šalia trasos kampus žyminčių padangų buvo įrengti gana aštrūs borteliai. Tai buvo išbandyta pirmajame „Ring Challenge“ etape, ir ši naujovė pasirodė esanti veiksni: dalyviai nebedrįso artintis prie trasą žyminčių padangų ir jų nevartė, teisėjams nereikėjo bėgti į trasą jų atstatinėti, kardinaliai sumažėjo geltonų, lenktynes pristabdančių vėliavų skaičius.

REKLAMA

Organizatoriai tikisi, kad tai padės išvengti skaudžių avarijų, o sportininkai kurs gerą šou žiūrovams ne daužydami automobilius, o agresyviai lenktyniaudami.


Ring Challenge 2023 I etapas

Verta pamatyti, kaip kovoja tiek dideli, tiek maži


Ne ką mažesnė kova laukia ir Lietuvos bei Baltijos šalių kėbulinių automobilių A lygos čempionato važiavimuose, kur šiuo metu yra prisiregistravę dvi dešimtys vairuotojų.


Žiūrovų dėmesio tikrai verti bus ir latvių ABC lenktynių dalyviai, kurie važiuoja pačiais mažiausiai ir pigiausiais iki 1,3 litro variklius turinčiais automobiliukais. Nors jų technika pasiekia vos 75 AG, kova dėl to ne tik nesumenksta, bet ir pasidaro įdomesnė.

REKLAMA

Klaidos čia nėra atleidžiamos, mat tiesiojoje varžovų prisivyti nepavyks. Dėl to lenktynininkai net ir netilpdami į posūkį dešinės kojos neatleidžia, automobiliai pigūs, tad nesibaimina drąsių lenkimų.


Ring Challenge 2023 I etapas

Sudalyvauti galima ir standartiniu automobiliu


Galiausiai, čia savo jėgas sprinto lenktynėse dėl pozicijų išbandys ne tik Latvijos, bet ir Lietuvos pradedantieji lenktynininkai B lygos čempionato antrajame etape. Iš viso šeštadienį laukia 4 skirtingų kategorijų startai po du kartus.


8 dėmesio vertos lenktynės. Šalia jų – ir Lietuvos „Time Attack“ čempionatas, arba lenktynės laikui, kuriose bus galima pamatyti tiek geriausią rato įveikimo laiką parodyti mėginančius profesionalus, tiek ir mėgėjus su standartiniais automobiliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į STOCK kategoriją galima važiuoti ir visiškai standartiniu, techniškai tvarkingu automobiliu, tad „Ring Challenge“ organizatoriai kviečia sportiškų automobilių savininkus išbandyti savo jėgas tikroje lenktynių trasoje ir tapti didžiausio šou „Nemuno žiede“ dalimi.


Dieną užbaigs „Nankang Endurance Academy“ 2 valandų ištvermės varžybos, kurios vyks jau saulei leidžiantis. Į jas užsiregistravo net 19 komandų.


Ring Challenge 2023 I etapas

Iššūkiai laukia ne tik lenktynininkų


Pramogos dalyviams ir žiūrovams veiksmu trasoje neapsiribos. Pirmajame „Ring Challenge“ etape daug dėmesio susilaukė mechanikų ratų keitimo varžybos „Ford“ prizams laimėti, o šiemet tiek dalyviai, tiek žiūrovai bus mokomi pasirūpinti savo automobilių švara.

REKLAMA

„Švaros Broliai“ parengė užduotį: kuo geriau ir greičiau nuvalyti automobiliui langus. Laimėtojams atiteks kuponai automobilio gražinimo procedūroms švaros centruose, o tiems, kuriems nepasiseks tinkamai atlikti užduoties, profesionalai pasidalins greito ir efektyvaus langų valymo paslaptimis.


Ring Challenge 2023 I etapas

Taip pat „Švaros Brolių“ ekspertai pasirūpins ir dalyvių sportinių automobilių švara, nes nuo to, pasak jų, priklauso ir saugumas.


Šeštadienį pirmieji „Time Attack“ važiavimai „Nemuno žiede“ prasidės nuo 8 ryto ir tęsis iki pietų. 12:15 prasidės dalyvių paradas, o nuo 12:50 – nenutrūkstami sprinto lenktynių važiavimai iki pat 17:30.


Tuomet – dar dvi valandos „Time Attack“ sesijų ir 19:30 – „Nankang Endurance Academy“ 2 valandų ištvermės lenktynės.


Apdovanojimai numatyti 22 valandą. Žiūrovams įėjimas į „Nemuno žiedą“ bus mokamas, bilieto kaina – 10 eurų.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų