
Geras servisas – svarbus kriterijus
UAB „Transaibė“ direktorius daug metų dirba pervežimų srityje, todėl žino, kur kai kuriems komercinio transporto pardavėjams ir gamintojų atstovams reikėtų pasitempti.
„Servisas irgi lemia didelę dalį pasirinkimo. Anksčiau yra tekę susidurti su tragiškais sandėlio valdymo pavyzdžiais, kai turint garantinę automobilį tenka dvi savaites laukti detalės. To neturėtų būti – dažniau pagal garantiją keičiamas detales galima sandėlyje turėti ir jau sutvarkius automobilį pradėti aiškintis su gamintoju, ar tai garantinis remontas, ar ne“, – sako V. Kaziukonis.
Pasak jo, kiekvienas apsilankymas servise kainuoja, tad kuo rečiau nustatomi privalomi aptarnavimai, būtinas remontas – tuo įmonėms naudingiau. Tiesa, ne visus vizitus į servisą įmanoma suplanuoti iš anksto. Tokiu atveju itin svarbus tampa serviso tinklo dydis Lietuvoje. Pasak verslininko, konkurencinėje kovoje laimi tie pardavėjai, kurių techninio aptarnavimo centrus galima rasti ne tik sostinėje, bet ir kituose šalies miestuose.
Ekologija taupo pinigus
Automobilių ekonomiškumas ir ekologija turi tiesioginę įtaką ne tik sąskaitos už kurą dydžiui. Keliolikos per metus po 100 tūkstančių kilometrų įveikiančių komercinių automobilių parką valdančios UAB „Baltic travel“ direktorius Valentin Machankov prisimena netikėtą atvejį, kuomet mikroautobusų ekologiškumas turėjo didelę tiesioginę įtaką įmonės išlaidoms.
„Niekada gyvenime negalvojau, kad transporto ekologiškumo kriterijus bus aktualus, tačiau būna visaip. Pavyzdžiui, dalis mūsų mikroautobusų važiuoja Skandinavijoje, kur yra ekologiškumo mokesčiai – jie skiriasi priklausomai nuo „Euro“ standarto. Mūsų mikroautobusai nauji, su „Euro 5“ , tad didelių išlaidų išvengėme“, – pamena V. Machankov.
Jis neatmeta ir degalų sąnaudų kriterijaus priimant pirkimo sprendimą – tai turi didelę įtaką vėlesnei eksploatacijai. Tačiau ekologiškus ir ekonomiškus komercinius automobilius gali pasiūlyti daug gamintojų, tad ne mažiau svarbus yra mikroautobuso pavarų dėžės ir variklio lankstumas – ar būtina jungti žemesnę pavarą norint aplenkti lėčiau važiuojantį automobilį, su sunkiu kroviniu kylant į kalną.
Vairuotojo patogumas gerina darbo kokybę
Įtaką renkantis komercinį automobilį turi ir vairuotojo darbo vieta – kuo geriau ji įrengta, kuo lengviau valdomas mikroautobusas, tuo jo darbo kokybė geresnė, žmogus mažiau pavargsta.
Svarbi ir komplektacija. „Vilniaus citma“ direktorius R. Rudenka teigia, kad vairavimo patogumas, įvairių privalumų, kaip kondicionieriaus ar autopiloto, kaina turi nemažą įtaką priimant galutinį sprendimą dėl transporto parko atnaujinimo. Vairuotojai yra labiau motyvuoti vairuodami geriau įrengtą ir patogesnę transporto priemonę.
Jau ne vienerius metus perkamiausias mikroautobusas Lietuvoje yra „Fiat Ducato“. „2015-aisiais Lietuvoje buvo parduotas 171 „Fiat Ducato“ mikroautobusas. 2016 m. šis skaičius išaugo 34 proc. 2017-ieji metai taip pat nusimato geri šiam modeliui. Dar nesibaigus 2017-iesiems, pardavimo rodikliai jau viršijo pernykštį parduotų automobilių skaičių“, – sako L. Boguševičius, „Fiat Professional“ pardavimų Lietuvoje vadovas.
Prieš trisdešimt šešerius metus „Fiat Ducato“ tapo pirmuoju lengvuoju krovininiu automobiliu, kuris varomas priekiniais ratais. Per visą modelio istoriją buvo pagaminta daugiau nei 10 tūkst. „Ducato“ variantų, o parduodamas jis daugiau nei 80 šalių visame pasaulyje.





