REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Cascada” – naujas prašmatnus keturvietis kabrioletas su prailgintu siluetu bei aukštos kokybės minkšto audinio sulankstomu stogu yra  tinkamas važiuoti bet kokiu sezonu. Šis automobilis „Opel“ prekybos atstovų salonuose pasirodys jau balandį.
„Opel“ produktų linijos pirmoje pozicijoje besirikiuojantis „Cascada“ yra vidutinio dydžio kabrioletas, kuris išsiskiria ne tik savo dydžiu (ilgis:4,696 mm, plotis: 2,020 mm su šoniniais veidrodėliais), bet ir savo žavesiu, aukščiausio lygio technologijomis ir funkcijomis.
„Opel Cascada“ pasižymi tiksliu važiavimu dėl tvirto kėbulo ir priekyje montuojamos „HiPerStrut” pakabos, kuri buvo sukurta efektyviam „Insignia OPC“ modeliui, bei adaptyvinės „FlexRide“ važiuoklės sistemos. Visi keleiviai gali mėgautis atvira erdve, kokybiško sulankstomo minkšto audinio stogo dėka, kuris mygtuko paspaudimu susilanksto vos per 17 s, net jei važiuojamam 50 km/h greičiu. Stogo sulankstymo mechanizmas valdomas ir nuotoliniu būdu. Aukštos kokybės elektra valdomi saugos diržų įtempikliai, prabangia „Nappa” oda dengtos, ventiliuojamos ergonominės sėdynės bei, nors ir nematomos, bet budrumą padedančios išlaikyti saugos sistemos, daro važiavimą patogesnį ir saugesnį.

Opel-Cascada-282258-medium
Daugybę papildomų funkcijų turintį kabrioletą „Cascada“ jau galima užsisakyti ir jo kaina Baltijos šalyse prasideda nuo  76624 tūkst. litų (22197 eurų). Pristatant naujausią „Opel“ modelį, dr. Karlas, Tomas Neumannas, „Adam Opel AG“ valdybos direktorius sakė: „Cascada“ modelio pristatymas šiuo metu yra paskutinysis mūsų pastarųjų produktų pasiūlos kampanijos etapų. Mes stipriname savo produktų gamą įžengdami į naujus segmentus su naujais modeliais – elektromobiliu „Ampera“, mažo dydžio visureigiu „Mokka“, moderniu, miesto automobiliu ADAM bei naujuoju kabrioletu „Cascada“. Didžiuojamės, jog įžengėme į vidutinio dydžio kabrioletų segmentą, kuriame lig šiol puikavosi vien tik brangūs, prabangių automobilių gamintojų modeliai. Su „Cascada“ kompanija „Opel“, vidutinio dydžio kabrioletų mėgėjams, siūlo aukščiausią kokybę už prieinamą kainą.“
Po kelerių kompaktinių „Kadett” ir „Astra” kabrioleto modelio kartų, „Opel” ir vėl grįžta į senų tradicijų, prestižinį ir gan retą vidutinio dydžio, su sulankstomu minkšto audinio stogu keturviečių  kabrioletų segmentą, susietą su šeštojo ir septintojo dešimtmečio modeliais, tokiais kaip „Kapitan“ ir „Rekord“, tačiau su visiškai atnaujintu, įdomiu ir naujausiomis moderniomis technologijomis galinčiu pasigirti modeliu „Cascada“.

Požiūris: sulankstomo stogo elegancija leidžianti mėgautis važiavimu po atviru dangumi


Tvirtas, grakščių skulptūriškų formų, „Opel” dizainui būdingas „Cascada“ kėbulas, atspindi klasikinę, nesenstančią praėjusio amžiaus „Grandes Routières” eleganciją. Važiavimas sulanksčius stogą atskleidžia tikrą „Cascada” vaizdą: už tvirto ir grakštų nuolydį turinčio priekinio statramsčio, silueto nedarko stogo dangtis ar matomos saugos atramos. Siekiant pridėti dar daugiau jausmingumo, apatinė kėbulo dalis lyg veidrodyje atkartoja viršutinės dalies subtilią „Opel” ženklo formos liniją, kuri nusidriekia lik galinių žibintų. Ribą tarp stogo ir kėbulo elegantiškai pažymi vos iškilusi, horizontaliai nusidriekusi chromo juosta.

Opel-Cascada-283116-medium
„Cascada” kėbulo linijoms suteikėme dar daugiau žaismo, kad ši išsiskirtų iš kitų kabrioletų,” – sako Malcolmas Wardas, „Opel“ vyriausiasis dizaineris. „Su sulankstytų stogu dauguma kabrioletų žiūrisi puikiai, tačiau su pakeltu šie atrodo grubiai. Tačiau „Cascada“, nesvarbu ar jos stogas sulankstytas ar ne, subtilus siluetas visuomet atrodo vientisas.“
Skoningai suprojektuota oro įsiurbimo anga ant variklio dangčio, o giliau įmontuotos variklio aušinimo grotelės paryškintos chromuotomis detalėmis. Rūko žibintai yra apversto peleko formos ir padailinti chromuotu apvadu. Galiniai bei priekiniai LED žibintai, kaip ir kituose „Opel“ modeliuose yra sparno formas. Naujos kartos, 3D vienalyčio šviesos srauto galiniai LED žibintai skleidžia solidžią ir ryškią šviesą, kas būdinga prabangiems automobiliams. Chromo juosta sujungia žibintus su bagažinės dangčiu, kuri atvaizduoja priekinį chromo juostos dekorą.

Tobulumas: geriausi inžinieriniai sprendimai konstruojant „Cascada” minkšto audinio stogą   


„Opel Cascada” minkšto audinio sulankstomas stogas buvo konstruojamas iš pačių kokybiškiausių medžiagų ir naudojant geriausius inžinierinius sprendimus. Konstrukcijoje panaudotos mažo svorio magnio liejinio detalės, o galinis stiklas įsilieja į stogo audinį, kas būdinga prabangiems kabrioletams. „Cascada“ sulankstomas stogas pasižymi gera garso ir šilumos izoliacija, nes tarpinis vidaus ir išorės sluoksnis yra sukurtas iš specialios poliesterio medžiagos.
Elektra valdomas hidraulinis stogo mechanizmas aktyvuojamas mygtuku esančiu tarp priekinių sėdynių, o stogas sulankstomas vos per 17 sekundžių, net jei važiuojama 50 km/h greičiu. Tai greičiausiai ir patogiausiai valdomas sulankstomas stogas lyginant su kitais modeliais.Sulankstomo stogo spalvą galima rinktis iš trijų galimų: juodos (Black), vyno raudonumo (Malbec red) ir saldintos kavos (Sweet Mocca). Vėliau stogo spalvą bus galima derinti prie dešimties kėbulo spalvų tonų – nuo sportiškos mėlynos (Blue Buzz) ar elegantiškos pilkos (Phantom Grey) iki prabangiai atrodančio tamsaus raudonmedžio (Dark Mahagony).

 Mėgavimasis: salono priekinė dalis sukurta didžiausiam važiavimo malonumui ir komfortui patirti


„Cascada” kabina pasižymi stulbinančiu, skulptūriškai suprojektuotu bei sportišku dizainu, kurį dar labiau pabrėžia rankų darbo detalės. Sparno formos prietaisų skydelis, padengtas minkšta „Marrocana“ medžiaga, kurios dekoras nusidriekia iki durelių ir dinamiškai apima priekines sėdynes. Sėdynių apdailą galima rinktis iš elegantiškų audinių ir natūralios odos pasiūlos. Aukščiausiame apdailos lygyje, iš daugybės skirtingų medžiagų ir dviejų natūralios odos spalvų, yra siūlomos AGR sertifikuotos ergonominės sėdynės. Juodos spalvos perforuotos odinės sėdynės atrodo sportiškai, o brendžio spalvos „Nappa“ oda aptrauktos sėdynės išsiskiria prabanga ir komfortu. Abejos priekinės sėdynės yra šildomos, o odinės sėdynes galima rinktis su ventiliavimo sistema, kas suteiks daugiau komforto vairuotojui ir keleiviui karštą vasaros dieną.
„Cascada” modelyje montuojama įranga, kuri būdinga tik prabangiems kabrioletams: elektra valdomi saugos diržų įtempikliai bei patogiai pasiekiamos diržų sagtys, elektra valdoma „Easy Entry“ sistema, dėl ko itin patogu patekti ant galinių sėdynių ir mėgautis erdve kojoms.

Opel-Cascada-282281-medium
„Opel Cascada“ yra patogus, visais metų laikais tinkamas važinėti kabrioletas, turintis patogių daiktadėžių ir pakankamai vietos bagažui. Keletas didelių ir naudingų daiktadėžių sumontuota visai šalia vairuotojo: durelėse, prietaisų skydelio zonoje bei centrinėje konsolėje, kuri itin patogi ir talpi dėl montuojamo elektrinio rankinio stabdžio (aukštesnio lygio „Cosmo“ apdailos versijose montuojama standartiškai).
Kabrioletas bagažo skyrius  talpina 280 l krovinį, o sulanksčius stogą – 350 l. Tai vienas talpiausių kabrioletų. Norint gabenti ilgus krovinius (pvz. snieglentę ar slides) šiuo „Opel Cascada“ taip pat įmanoma, nes čia montuojama elektra valdoma „FlexFold“ sistema, galines sėdynes galima sulankstyti santykiu 50:50. Tokių funkcijų  – padidinti bagažo skyrių iki 750 l ir 1,818 cm ilgio – negali pasiūlyti joks kitas kabrioletas su kietu sulankstomu stogu.
„Opel Cascada” turi visas funkcijas kurių pagalba su kabrioletu galima važiuoti bet kokiu oru ir bet kokiu metų laiku, be jokių apribojimų. Be puikia šilumos izoliacija pasižyminčio stogo, čia yra ir kitų praktiškų funkcijų: šildomas vairaratis, autonominis salono šildytuvas, greitai orą salone įšildanti sistema.

Pranašumas: standus kėbulas dera su modernia važiuoklės technologija


Kėbulo standumas yra pagrindinis kriterijus kabrioleto tipo automobiliams, turintis didelį poveikį važiavimo dinamikai, vairavimo tikslumui, akustikai, saugai ir komfortui. Kėbulo standumas perteikia kokybės ir solidumo jausmą. Keletas specialių priemonių – automobilio dugne esantys plieniniai strypai, suteikia „Cascada“ kėbului atsparumą sukimui ir lenkimui. Ši konstrukcija suteikia tvirtą pagrindą pakabai, sumažina triukšmą ir vibraciją.
Palyginti su ankstesnės kartos „Opel“ kabrioletu „Astra TwinTop“, „Cascada“ kėbulas yra 43% atsparesnis sukimui ir 10% lenkimui.
Naujas vidutinio dydžio „Opel Cascada“ kabrioletas turi įspūdingų požymių gerinančių valdymo savybes ir stabilumą, ir žinoma, automobilio išvaizdą. Kabrioleto ratų bazė (2,695 cm) yra tik 40 mm trumpesnė nei „Insignia“ modelyje. Priekinių ir galinių ratų tarpvežė yra 1,587 cm, ir tai yra 2 mm platesnė nei „Insignia“.
Visi „Casacada“ modelio variantai turės priekinę ašį su „HiPerStrut“ pakaba, pirmiausiai debiutavęs „Insignia OPC“ modelyje. „HiPerStrut“ („High Performance Strut“) atskiria amortizavimo ir vairavimo funkcijas bei suteikia aukščiausią valdymo ir manevravimo tikslumą, taip pat mažina vairui sukti reikiamą jėgą bet kokiame važiavimo režime.
„Opel Cascada“ turi elektrinį vairo stiprintuvą jautriai reaguojantį į automobilio greitį. Didesniam jautrumui bei vairavimo preciziškumui, vairavimo sistemos elektros varikliukas sumontuotas ant stovo, o ne ant vairo kolonėlės pagrindo.
„Cascada“ taip pat turi integruotą, adaptyvinę važiuoklės kontrolės sistemą „FlexRide“, turinčią tris režimus (standartinė, komfortiška „Tour“ ir „Sport“). Ši sistema gerina važiavimo bei vairavimo galimybes, saugą, nes automatiškai prisitaiko prie vairavimo stiliaus bei pasirinktų vairuotojo poreikių. „Opel Cascada“ siūloma su 17 – 20 colių ratlankiais.

Patobulinimai: naujos kartos 1,6 l benzinis „SIDI Turbo ECOTEC” variklis su tiesioginio degalų įpurškimo sistema


Galima didelė variklių pasiūla „Opel Cascada“ kabrioletui. Variklių gama prasideda nuo 1,4 l, turbininio, benzininio agregato. Jis komplektuojamas su 6 laipsnių mechanine pavarų dėže ir galimas skirtingų galių – 88 kW/120 AG ar 103 kW/140 AG, sukamasis momentas – 220 Nm. Abiejų galių varikliai turi slėgio padidinimo („overboost“) funkciją.
Prekybos pradžioje, galingiausias „Cascada“ variklių gamos agregatas bus 1,6 l „SIDI Turbo ECOTEC“ benzininis variklis. Šis, kabriolete debiutuojantis vidutinio dydžio agregatas, su tiesioginio degalų įpurškimo sistema yra naujos kartos variklių šeimos dalis. Jis bus montuojamas ir kitus vidutinio ir mažo dydžio „Opel“ modelius. 1,6 l „SIDI Turbo ECOTEC“ variklis garantuoja tolygų važiavimą bei sukamąjį momentą, kas labai aktualu kabrioletams dažnai važiuojantiems su pastovaus greičio palaikymo funkcija. Jo galia – 125 kW/170 AG, esant 4250 ir 6000 aps./min. ir 280 Nm sukamasis momentas pasiekiamas slėgio padidinimo („overboost“) funkcijos dėka. Ir tai yra geriausi 1,6 l variklio su turbina rodikliai, šios galios kategorijoje. Variklis bus siūlomas su mechanine pavarų dėže ir „Start/Stop“ funkcija bei naujos kartos automatine 6 laipsnių transmisija. 1,6 l „SIDI Turbo ECOTEC“ variklis ne tik efektyvus (išvysto maksimalų 222 km/h greitį, o nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja per 9,6 s), tačiau ir taupus (6,3 l/100km, anglies dvideginio tarša 148 g/km).
Iki vasaros debiutuos ir naujas, modernus 2,0 l „CDTI BiTurbo” dyzelinis variklis, kurio galia 143 kW/195 AG, sukamasis momentas 400 Nm. Nuoseklaus darbo „BiTurbo“ technologija leidžia pasiekti maksimalią galią (maksimalus greitis – 230 km/h, nuo 0 iki 100 km/h  įsibėgėjama per 9,4 sekundes) bei taupyti degalus (5,2 l/100 km, anglies dvideginio tarša tik 138 g/km). Šis variklis bus komplektuojamas su šešių laipsnių mechanine pavarų dėže bei „Start/Stop“ įranga.
Kitas 2,0 l CDTI dyzelinis variklis kurio galia 121 kW/165 AG, bus galimas su šešių laipsnių mechanine ar šešių laipsnių automatine pavarų dėžėmis. Šio variklio sukamasis momentas padidėja iki 380 Nm slėgio padidinimo sistemos dėka.
„Cascada” pirmasis „Opel” modelis, kuriame bus montuojama naujos kartos, mažos trinties šešių laipsnių automatinė pavarų dėžė. Ši transmisija turės „Active Select“ funkciją, kuri leis perjungti pavarų laipsnius ranka ir išnaudoti mašinos sportiškumą.

Saugumui: tobulesnės technologijos ir saugos funkcijos


„Cascada” siūlo malonų važiavimą po atviru dangumi bei geriausias „Opel” technologijas: AFL+ adaptyvinę priekinių žibintų sistemą, su daugiau nei 10 automatiškai prisitaikančių prie važiavimo funkcijų,  antros kartos „Opel Eye“ priekinio vaizdo kamerą, taip pat turinčia daug funkcijų (kelio ženklų atpažinimo, įspėjimo apie išvažiavimą iš juostos, galimo priekinio susidūrimo funkcijos), galinio vaizdo kamerą, automobilio statymo pagalbinę sistemą, palengvinančią manevruoti automobiliu jį parkuojant, ultragarsinę sistemą „Side Blind Spot“ įspėjančią vairuotoją apie nematomą kliūtį šone, ergonomines priekines sėdynes, šildomą vairaratį bei pajudėjimo įkalnėn sistemą.
„Cascada” ypač tvirtas kėbulas yra pagamintas iš deformacijai atsparaus plieno, kuris autoįvykio metu užtikrina didžiausią įmanomą erdvę salone esantiems žmonėms. Durys sutvirtintos įstrižai sumontuotais ir ypač tvirtais plieno strypais,  taip pat sutvirtinta ir automobilio langų linija. Priekinis statramstis laikantis priekinį stiklą, yra pagamintas iš grūdinto plieno. Automobilio apsivertimo atveju, pirotechnikos pagalba aktyvuojami labai tvirti saugos lankai, kurie automatiškai išsiskleidžia už galinių sėdynių. Šie lankai yra aktyvuojami ir tuomet kai suveikia apsaugos pagalvės, siekiant apsaugoti keleivius galimo apsivertimo atveju. Priekinės sėdynės turi aktyvias galvos atramas ir dvigubus diržų įtempiklius. Galinėse sėdynėse taip pat įmontuoti diržų įtempikliai.
Sukurta ir suprojektuota Vokietijoje, „Cascada“ gamyba vykdoma modernioje „Opel“ gamykloje Glivicės mieste, Lenkijoje.

„Cascada” – naujas prašmatnus keturvietis kabrioletas su prailgintu siluetu bei aukštos kokybės minkšto audinio sulankstomu stogu yra  tinkamas važiuoti bet kokiu sezonu. Šis automobilis „Opel“ prekybos atstovų salonuose pasirodys jau balandį.
„Opel“ produktų linijos pirmoje pozicijoje besirikiuojantis „Cascada“ yra vidutinio dydžio kabrioletas, kuris išsiskiria ne tik savo dydžiu (ilgis:4,696 mm, plotis: 2,020 mm su šoniniais veidrodėliais), bet ir savo žavesiu, aukščiausio lygio technologijomis ir funkcijomis.
„Opel Cascada“ pasižymi tiksliu važiavimu dėl tvirto kėbulo ir priekyje montuojamos „HiPerStrut” pakabos, kuri buvo sukurta efektyviam „Insignia OPC“ modeliui, bei adaptyvinės „FlexRide“ važiuoklės sistemos. Visi keleiviai gali mėgautis atvira erdve, kokybiško sulankstomo minkšto audinio stogo dėka, kuris mygtuko paspaudimu susilanksto vos per 17 s, net jei važiuojamam 50 km/h greičiu. Stogo sulankstymo mechanizmas valdomas ir nuotoliniu būdu. Aukštos kokybės elektra valdomi saugos diržų įtempikliai, prabangia „Nappa” oda dengtos, ventiliuojamos ergonominės sėdynės bei, nors ir nematomos, bet budrumą padedančios išlaikyti saugos sistemos, daro važiavimą patogesnį ir saugesnį.

Opel-Cascada-282258-medium
Daugybę papildomų funkcijų turintį kabrioletą „Cascada“ jau galima užsisakyti ir jo kaina Baltijos šalyse prasideda nuo  76624 tūkst. litų (22197 eurų). Pristatant naujausią „Opel“ modelį, dr. Karlas, Tomas Neumannas, „Adam Opel AG“ valdybos direktorius sakė: „Cascada“ modelio pristatymas šiuo metu yra paskutinysis mūsų pastarųjų produktų pasiūlos kampanijos etapų. Mes stipriname savo produktų gamą įžengdami į naujus segmentus su naujais modeliais – elektromobiliu „Ampera“, mažo dydžio visureigiu „Mokka“, moderniu, miesto automobiliu ADAM bei naujuoju kabrioletu „Cascada“. Didžiuojamės, jog įžengėme į vidutinio dydžio kabrioletų segmentą, kuriame lig šiol puikavosi vien tik brangūs, prabangių automobilių gamintojų modeliai. Su „Cascada“ kompanija „Opel“, vidutinio dydžio kabrioletų mėgėjams, siūlo aukščiausią kokybę už prieinamą kainą.“
Po kelerių kompaktinių „Kadett” ir „Astra” kabrioleto modelio kartų, „Opel” ir vėl grįžta į senų tradicijų, prestižinį ir gan retą vidutinio dydžio, su sulankstomu minkšto audinio stogu keturviečių  kabrioletų segmentą, susietą su šeštojo ir septintojo dešimtmečio modeliais, tokiais kaip „Kapitan“ ir „Rekord“, tačiau su visiškai atnaujintu, įdomiu ir naujausiomis moderniomis technologijomis galinčiu pasigirti modeliu „Cascada“.

Požiūris: sulankstomo stogo elegancija leidžianti mėgautis važiavimu po atviru dangumi


Tvirtas, grakščių skulptūriškų formų, „Opel” dizainui būdingas „Cascada“ kėbulas, atspindi klasikinę, nesenstančią praėjusio amžiaus „Grandes Routières” eleganciją. Važiavimas sulanksčius stogą atskleidžia tikrą „Cascada” vaizdą: už tvirto ir grakštų nuolydį turinčio priekinio statramsčio, silueto nedarko stogo dangtis ar matomos saugos atramos. Siekiant pridėti dar daugiau jausmingumo, apatinė kėbulo dalis lyg veidrodyje atkartoja viršutinės dalies subtilią „Opel” ženklo formos liniją, kuri nusidriekia lik galinių žibintų. Ribą tarp stogo ir kėbulo elegantiškai pažymi vos iškilusi, horizontaliai nusidriekusi chromo juosta.

Opel-Cascada-283116-medium
„Cascada” kėbulo linijoms suteikėme dar daugiau žaismo, kad ši išsiskirtų iš kitų kabrioletų,” – sako Malcolmas Wardas, „Opel“ vyriausiasis dizaineris. „Su sulankstytų stogu dauguma kabrioletų žiūrisi puikiai, tačiau su pakeltu šie atrodo grubiai. Tačiau „Cascada“, nesvarbu ar jos stogas sulankstytas ar ne, subtilus siluetas visuomet atrodo vientisas.“
Skoningai suprojektuota oro įsiurbimo anga ant variklio dangčio, o giliau įmontuotos variklio aušinimo grotelės paryškintos chromuotomis detalėmis. Rūko žibintai yra apversto peleko formos ir padailinti chromuotu apvadu. Galiniai bei priekiniai LED žibintai, kaip ir kituose „Opel“ modeliuose yra sparno formas. Naujos kartos, 3D vienalyčio šviesos srauto galiniai LED žibintai skleidžia solidžią ir ryškią šviesą, kas būdinga prabangiems automobiliams. Chromo juosta sujungia žibintus su bagažinės dangčiu, kuri atvaizduoja priekinį chromo juostos dekorą.

Tobulumas: geriausi inžinieriniai sprendimai konstruojant „Cascada” minkšto audinio stogą   


„Opel Cascada” minkšto audinio sulankstomas stogas buvo konstruojamas iš pačių kokybiškiausių medžiagų ir naudojant geriausius inžinierinius sprendimus. Konstrukcijoje panaudotos mažo svorio magnio liejinio detalės, o galinis stiklas įsilieja į stogo audinį, kas būdinga prabangiems kabrioletams. „Cascada“ sulankstomas stogas pasižymi gera garso ir šilumos izoliacija, nes tarpinis vidaus ir išorės sluoksnis yra sukurtas iš specialios poliesterio medžiagos.
Elektra valdomas hidraulinis stogo mechanizmas aktyvuojamas mygtuku esančiu tarp priekinių sėdynių, o stogas sulankstomas vos per 17 sekundžių, net jei važiuojama 50 km/h greičiu. Tai greičiausiai ir patogiausiai valdomas sulankstomas stogas lyginant su kitais modeliais.Sulankstomo stogo spalvą galima rinktis iš trijų galimų: juodos (Black), vyno raudonumo (Malbec red) ir saldintos kavos (Sweet Mocca). Vėliau stogo spalvą bus galima derinti prie dešimties kėbulo spalvų tonų – nuo sportiškos mėlynos (Blue Buzz) ar elegantiškos pilkos (Phantom Grey) iki prabangiai atrodančio tamsaus raudonmedžio (Dark Mahagony).

 Mėgavimasis: salono priekinė dalis sukurta didžiausiam važiavimo malonumui ir komfortui patirti


„Cascada” kabina pasižymi stulbinančiu, skulptūriškai suprojektuotu bei sportišku dizainu, kurį dar labiau pabrėžia rankų darbo detalės. Sparno formos prietaisų skydelis, padengtas minkšta „Marrocana“ medžiaga, kurios dekoras nusidriekia iki durelių ir dinamiškai apima priekines sėdynes. Sėdynių apdailą galima rinktis iš elegantiškų audinių ir natūralios odos pasiūlos. Aukščiausiame apdailos lygyje, iš daugybės skirtingų medžiagų ir dviejų natūralios odos spalvų, yra siūlomos AGR sertifikuotos ergonominės sėdynės. Juodos spalvos perforuotos odinės sėdynės atrodo sportiškai, o brendžio spalvos „Nappa“ oda aptrauktos sėdynės išsiskiria prabanga ir komfortu. Abejos priekinės sėdynės yra šildomos, o odinės sėdynes galima rinktis su ventiliavimo sistema, kas suteiks daugiau komforto vairuotojui ir keleiviui karštą vasaros dieną.
„Cascada” modelyje montuojama įranga, kuri būdinga tik prabangiems kabrioletams: elektra valdomi saugos diržų įtempikliai bei patogiai pasiekiamos diržų sagtys, elektra valdoma „Easy Entry“ sistema, dėl ko itin patogu patekti ant galinių sėdynių ir mėgautis erdve kojoms.

Opel-Cascada-282281-medium
„Opel Cascada“ yra patogus, visais metų laikais tinkamas važinėti kabrioletas, turintis patogių daiktadėžių ir pakankamai vietos bagažui. Keletas didelių ir naudingų daiktadėžių sumontuota visai šalia vairuotojo: durelėse, prietaisų skydelio zonoje bei centrinėje konsolėje, kuri itin patogi ir talpi dėl montuojamo elektrinio rankinio stabdžio (aukštesnio lygio „Cosmo“ apdailos versijose montuojama standartiškai).
Kabrioletas bagažo skyrius  talpina 280 l krovinį, o sulanksčius stogą – 350 l. Tai vienas talpiausių kabrioletų. Norint gabenti ilgus krovinius (pvz. snieglentę ar slides) šiuo „Opel Cascada“ taip pat įmanoma, nes čia montuojama elektra valdoma „FlexFold“ sistema, galines sėdynes galima sulankstyti santykiu 50:50. Tokių funkcijų  – padidinti bagažo skyrių iki 750 l ir 1,818 cm ilgio – negali pasiūlyti joks kitas kabrioletas su kietu sulankstomu stogu.
„Opel Cascada” turi visas funkcijas kurių pagalba su kabrioletu galima važiuoti bet kokiu oru ir bet kokiu metų laiku, be jokių apribojimų. Be puikia šilumos izoliacija pasižyminčio stogo, čia yra ir kitų praktiškų funkcijų: šildomas vairaratis, autonominis salono šildytuvas, greitai orą salone įšildanti sistema.

Pranašumas: standus kėbulas dera su modernia važiuoklės technologija


Kėbulo standumas yra pagrindinis kriterijus kabrioleto tipo automobiliams, turintis didelį poveikį važiavimo dinamikai, vairavimo tikslumui, akustikai, saugai ir komfortui. Kėbulo standumas perteikia kokybės ir solidumo jausmą. Keletas specialių priemonių – automobilio dugne esantys plieniniai strypai, suteikia „Cascada“ kėbului atsparumą sukimui ir lenkimui. Ši konstrukcija suteikia tvirtą pagrindą pakabai, sumažina triukšmą ir vibraciją.
Palyginti su ankstesnės kartos „Opel“ kabrioletu „Astra TwinTop“, „Cascada“ kėbulas yra 43% atsparesnis sukimui ir 10% lenkimui.
Naujas vidutinio dydžio „Opel Cascada“ kabrioletas turi įspūdingų požymių gerinančių valdymo savybes ir stabilumą, ir žinoma, automobilio išvaizdą. Kabrioleto ratų bazė (2,695 cm) yra tik 40 mm trumpesnė nei „Insignia“ modelyje. Priekinių ir galinių ratų tarpvežė yra 1,587 cm, ir tai yra 2 mm platesnė nei „Insignia“.
Visi „Casacada“ modelio variantai turės priekinę ašį su „HiPerStrut“ pakaba, pirmiausiai debiutavęs „Insignia OPC“ modelyje. „HiPerStrut“ („High Performance Strut“) atskiria amortizavimo ir vairavimo funkcijas bei suteikia aukščiausią valdymo ir manevravimo tikslumą, taip pat mažina vairui sukti reikiamą jėgą bet kokiame važiavimo režime.
„Opel Cascada“ turi elektrinį vairo stiprintuvą jautriai reaguojantį į automobilio greitį. Didesniam jautrumui bei vairavimo preciziškumui, vairavimo sistemos elektros varikliukas sumontuotas ant stovo, o ne ant vairo kolonėlės pagrindo.
„Cascada“ taip pat turi integruotą, adaptyvinę važiuoklės kontrolės sistemą „FlexRide“, turinčią tris režimus (standartinė, komfortiška „Tour“ ir „Sport“). Ši sistema gerina važiavimo bei vairavimo galimybes, saugą, nes automatiškai prisitaiko prie vairavimo stiliaus bei pasirinktų vairuotojo poreikių. „Opel Cascada“ siūloma su 17 – 20 colių ratlankiais.

Patobulinimai: naujos kartos 1,6 l benzinis „SIDI Turbo ECOTEC” variklis su tiesioginio degalų įpurškimo sistema


Galima didelė variklių pasiūla „Opel Cascada“ kabrioletui. Variklių gama prasideda nuo 1,4 l, turbininio, benzininio agregato. Jis komplektuojamas su 6 laipsnių mechanine pavarų dėže ir galimas skirtingų galių – 88 kW/120 AG ar 103 kW/140 AG, sukamasis momentas – 220 Nm. Abiejų galių varikliai turi slėgio padidinimo („overboost“) funkciją.
Prekybos pradžioje, galingiausias „Cascada“ variklių gamos agregatas bus 1,6 l „SIDI Turbo ECOTEC“ benzininis variklis. Šis, kabriolete debiutuojantis vidutinio dydžio agregatas, su tiesioginio degalų įpurškimo sistema yra naujos kartos variklių šeimos dalis. Jis bus montuojamas ir kitus vidutinio ir mažo dydžio „Opel“ modelius. 1,6 l „SIDI Turbo ECOTEC“ variklis garantuoja tolygų važiavimą bei sukamąjį momentą, kas labai aktualu kabrioletams dažnai važiuojantiems su pastovaus greičio palaikymo funkcija. Jo galia – 125 kW/170 AG, esant 4250 ir 6000 aps./min. ir 280 Nm sukamasis momentas pasiekiamas slėgio padidinimo („overboost“) funkcijos dėka. Ir tai yra geriausi 1,6 l variklio su turbina rodikliai, šios galios kategorijoje. Variklis bus siūlomas su mechanine pavarų dėže ir „Start/Stop“ funkcija bei naujos kartos automatine 6 laipsnių transmisija. 1,6 l „SIDI Turbo ECOTEC“ variklis ne tik efektyvus (išvysto maksimalų 222 km/h greitį, o nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja per 9,6 s), tačiau ir taupus (6,3 l/100km, anglies dvideginio tarša 148 g/km).
Iki vasaros debiutuos ir naujas, modernus 2,0 l „CDTI BiTurbo” dyzelinis variklis, kurio galia 143 kW/195 AG, sukamasis momentas 400 Nm. Nuoseklaus darbo „BiTurbo“ technologija leidžia pasiekti maksimalią galią (maksimalus greitis – 230 km/h, nuo 0 iki 100 km/h  įsibėgėjama per 9,4 sekundes) bei taupyti degalus (5,2 l/100 km, anglies dvideginio tarša tik 138 g/km). Šis variklis bus komplektuojamas su šešių laipsnių mechanine pavarų dėže bei „Start/Stop“ įranga.
Kitas 2,0 l CDTI dyzelinis variklis kurio galia 121 kW/165 AG, bus galimas su šešių laipsnių mechanine ar šešių laipsnių automatine pavarų dėžėmis. Šio variklio sukamasis momentas padidėja iki 380 Nm slėgio padidinimo sistemos dėka.
„Cascada” pirmasis „Opel” modelis, kuriame bus montuojama naujos kartos, mažos trinties šešių laipsnių automatinė pavarų dėžė. Ši transmisija turės „Active Select“ funkciją, kuri leis perjungti pavarų laipsnius ranka ir išnaudoti mašinos sportiškumą.

Saugumui: tobulesnės technologijos ir saugos funkcijos


„Cascada” siūlo malonų važiavimą po atviru dangumi bei geriausias „Opel” technologijas: AFL+ adaptyvinę priekinių žibintų sistemą, su daugiau nei 10 automatiškai prisitaikančių prie važiavimo funkcijų,  antros kartos „Opel Eye“ priekinio vaizdo kamerą, taip pat turinčia daug funkcijų (kelio ženklų atpažinimo, įspėjimo apie išvažiavimą iš juostos, galimo priekinio susidūrimo funkcijos), galinio vaizdo kamerą, automobilio statymo pagalbinę sistemą, palengvinančią manevruoti automobiliu jį parkuojant, ultragarsinę sistemą „Side Blind Spot“ įspėjančią vairuotoją apie nematomą kliūtį šone, ergonomines priekines sėdynes, šildomą vairaratį bei pajudėjimo įkalnėn sistemą.
„Cascada” ypač tvirtas kėbulas yra pagamintas iš deformacijai atsparaus plieno, kuris autoįvykio metu užtikrina didžiausią įmanomą erdvę salone esantiems žmonėms. Durys sutvirtintos įstrižai sumontuotais ir ypač tvirtais plieno strypais,  taip pat sutvirtinta ir automobilio langų linija. Priekinis statramstis laikantis priekinį stiklą, yra pagamintas iš grūdinto plieno. Automobilio apsivertimo atveju, pirotechnikos pagalba aktyvuojami labai tvirti saugos lankai, kurie automatiškai išsiskleidžia už galinių sėdynių. Šie lankai yra aktyvuojami ir tuomet kai suveikia apsaugos pagalvės, siekiant apsaugoti keleivius galimo apsivertimo atveju. Priekinės sėdynės turi aktyvias galvos atramas ir dvigubus diržų įtempiklius. Galinėse sėdynėse taip pat įmontuoti diržų įtempikliai.
Sukurta ir suprojektuota Vokietijoje, „Cascada“ gamyba vykdoma modernioje „Opel“ gamykloje Glivicės mieste, Lenkijoje.

REKLAMA
REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų