REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS


Partnerio turinys

REKLAMA

Vairuotojai savo transporto priemonės skydelyje gali pastebėti įvairius įspėjamuosius ženklus, kurie informuoja apie automobilio sistemų gedimus ar apie jų būklę. Nors tam tikri ženklai daugumai vairuotojų yra pakankamai aiškūs, tačiau kai kurie jų pasirodo ganėtinai retai, todėl ne visada yra žinoma, kokia yra jų reikšmė. Svarbu žinoti, kad degant tam tikriems įspėjimams nebegalima tęsti kelionės, ir vertėtų kuo greičiau imtis remonto darbų. Prireikus atlikti tam tikrus transporto priemonės remonto darbus jums gali praversti automobilių
dalys internetu Trodo.lt: šioje virtualioje prekybos vietoje rasite iš tiesų nemažą automobilio detalių pasirinkimą, taigi, galėsite įsigyti pačias tinkamiausias.

REKLAMA
REKLAMA

Trijų spalvų lemputės


Automobilio skydelio įspėjamosios lemputės gali būti trijų spalvų – žalios, geltonos arba raudonos. Kiekvienam vairuotojui yra svarbu žinoti, kokia yra šių signalų reikšmė: žalios lemputės yra informacinės, todėl jos dažniausiai nekelia klausimų, geltonos – įspėjančios, o raudonos spalvos signalai informuoja apie galimą pavojų. Jei užsidega raudonos spalvos lemputė, dažnais atvejais nebegalima tęsti kelionės, nes priešingu atveju rizikuojama sugadinti variklį. Žinoma, to norėtų išvengti kiekvienas transporto priemonės savininkas, todėl į tokius signalus vertėtų tinkamai reaguoti. Vis dėlto, tam tikrais atvejais raudonos spalvos signalas įspėja vien tik apie galimus nepatogumus: pavyzdžiui, jei skydelyje užsidega raudonos spalvos lemputė su minuso ir pliuso ženklu, tai paprasčiausiai reiškia, kad netrukus transporto priemonė pristigs elektros, taigi, teks priverstinai sustoti.

REKLAMA

Svarbiausių įspėjamųjų ženklų reikšmė


Informacinių skydelio ženklų reikšmes galite sužinoti skaitydami savo transporto priemonės gidą: čia yra pateikiama visa svarbiausia informacija apie šiuos informacinius įspėjimus, todėl galite gauti informacijos, kurie jų būdingi vienam ar kitam automobilio modeliui. Vis dėlto, tam tikri įspėjamieji ženklai gali būti pastebimi daugelio automobilių skydeliuose, todėl svarbu išsiaiškinti, kokia yra jų reikšmė. Pavyzdžiui, geltonos spalvos lemputė su šauktuku įspėja, kad perdegė vienas iš transporto priemonės žibintų. Niekam ne paslaptis, kad automobilio žibintai yra labai svarbūs vairuotojo ir kitų eismo dalyvių saugumui, todėl į šį įspėjimą vertėtų tinkamai reaguoti. Jei
skydelyje pastebite geltoną stabdžių disko su trinkelėmis simbolį, tai yra pakankamai rimtas signalas, kad vertėtų susirūpinti transporto priemonės stabdžių būkle. Kiekvienam vairuotojui svarbu pasirūpinti, kad transporto priemonės
stabdžių būklė būtų tiesiog nepriekaištinga, tad į šio pranešimo jokiu būdu negalima ignoruoti. Jei užsidega informacinė variklio lemputė (gali būti užrašas „Check engine“ arba degti geltona lemputė su variklio ar degalų siurblio simboliu), vertėtų patikrinti variklio būklę. Jei automobilio gedimas yra rimtas, tokiu atveju galėsite važiuoti tik labai lėtai (vis dėlto, kartais automobilių servisą pavyksta pasiekti be didelių nepatogumų). Informacinės variklio lemputės užsidegimas gali būti susijęs su begalėmis priežasčių, todėl geriausia pasitarti su specialistais, kurie pasistengs, kad gedimas būtų kiek įmanoma greičiau pašalinamas. Dyzelio spiralės simbolis vairuotojus įspėja apie dyzelinio variklio žvakių netinkamą veikimą. Įprastai toks simbolis pasirodo praėjus 3-5 sekundėms nuo degimo įjungimo, kuomet žvakės pasiekia reikalingą temperatūrą. Nors šis simbolis dažniausiai yra susijęs būtent su žvakėmis, tačiau tam tikrais atvejais gali būti įspėjama ir apie EGR vožtuvo ar purkštukų gedimus (bet kuriuo atveju į šį įspėjimą vertėtų reaguoti). Jei oro slėgis ratuose tampa pernelyg mažas, apie tai informacinis skydelis praneša šauktuko ir padangos simboliu. Nors tokia transporto priemonės būklė yra nesunkiai ištaisoma, tačiau svarbu į šį signalą reaguoti pakankamai greitai.

REKLAMA
REKLAMA

Kada važiuoti nebegalima?


Esant tam tikriems įspėjamiesiems signalams nebegalima tęsti kelionės. Informaciniai ženklai užsidega ne šiaip sau, todėl būtina į juos tinkamai sureaguoti. Jei šie ženklai bus ignoruojami, rizikuosite savo saugumu ir rimtais transporto priemonės pažeidimais. Ekspertai teigia, kad tam tikri įspėjimai turėtų būti tinkamai įvertinami: vienas jų – tai įspėjimas apie alyvos lygio sumažėjimą. Kartais vairuotojai mano, kad šis įspėjimas atsirado per klaidą, todėl nesukdami sau galvos ir toliau tęsia kelionę. Vis dėlto, gana dažnais atvejais tai baigiasi rimtais variklio gedimais, todėl to geriausia išvengti. Jei užsidega raudona lemputė, kuri įspėja apie kritinius gedimus, geriausia tiesiog sustoti ir išsikviesti techninę pagalbą: tokiu atveju ne tik pasirūpinsite savo saugumu, bet taip pat apsaugosite transporto priemonę nuo rimtų pažeidimų. Jei įspėjamoji lemputė yra geltonos spalvos, įprastai galima ramiai nuvažiuoti iki artimiausio autoserviso, kuriame bus suteikta reikalinga pagalba. Nors praktikoje pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet sugenda signalų davikliai, tačiau tai anaiptol nereiškia, kad įspėjamuosius ženklus turėtumėte ignoruoti: tik tuomet, kai automobilio būklė bus nuodugniai ištirta, bus galima pasakyti, kokia yra gedimo priežastis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu tinkamai reaguoti


Ekspertai teigia, kad net ir tuomet, jei įspėjamieji skydelio ženklai yra ignoruojami, tikrai ne visada pavyksta toli nuvažiuoti. Pasirodžius tam tikriems įspėjamiesiems signalams automobilio gedimai vairuotojams neturėtų būti didelė staigmena – ypatingai tada, jei šie ženklai yra kurį laiką ignoruojami. Deja, pasitaiko ir tokių atvejų, kad tokių ženklų ignoravimas automobilio gedimus paverčia itin rimtais, ir remontuoti transporto priemonę paprasčiausiai neapsimoka. Vertėtų nepamiršti, kad automobilio techninė apžiūra įprastai yra pradedama nuo prietaisų skydelio tikrinimo, taigi, laiku sureaguoti į įspėjamuosius signalus vertėtų ir dėl šios priežasties. Kiekvienam vairuotojui svarbu atminti, kad rūpintis savo transporto priemone vertėtų ne tik tada, kai pastebimi tam tikri gedimai: jei pakankamai dėmesio skirsite profilaktikai, įvairių gedimų tikrai bus galima išvengti. Automobilių dalys internetu Trodo.lt parduotuvėje yra siūlomos tikrai patraukliomis kainomis, tad prireikus atnaujinti automobilį galite kreiptis būtent čia.


REKLAMAAutobilis.lt
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų