Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Pamokas mokiniams Lietuvoje dėl karantino pradėjus organizuoti nuotoliniu būdu, galimybių rengti užsiėmimus virtualiai ieškojo ir sporto bei meno mokyklos. Tačiau Kaunas nuėjo lengviausiu keliu – nutarė, kad jokių būrelių, kito neformalaus švietimo kauniečių vaikams virtualiai nebus. Priblokšti liko ir tėvai, ir pedagogai. Dėl tokių valdžios užmojų dokumentai jau keliauja į teismą, kritiką Kaunui žeria ir ministerijos.

REKLAMA

Vilkaviškietė Martyna kambaryje sukasi šokio žingsneliu, o ją atidžiai per kompiuteryje įdiegtą programėlę stebi pedagogė. Taip nuotoliniu būdu Vilkaviškyje įgūdžius tobulina liaudiškų šokių studijos „Vyželė” nariai.

„Didelių nesklandumų nėra, jungiamės į virtualias pamokas, turim grupes kolektyvo, kur bendraujam, ir dirbam kitomis sąlygomis, tai yra nedideli iššūkiai, bet įdomu“, – sako šokių studijos „Vyželė“ vadovė Sonata Jankienė.

Tad po nuotolinių pamokų bendrojo lavinimo mokyklose, moksleiviai buriasi į virtualius sporto, dailės ar muzikos mokyklų užsiėmimus, o pedagogai ieško patrauklesnių sprendimų.

REKLAMA

„Sakykim, kur didžiausia problema – grojant ansambliuose ar choruose dainuojant kartu, tai mes pakoregavom turinį ir juos supažindinam su garso įrašymo galimybėm“, – pasakoja Muzikos mokyklos direktorius Artūras Pečkaitis.

Nuotoliniu būdu neformalus vaikų ugdymas vyksta visoje šalyje, tačiau tik ne kauniečių vaikams. 

„Kauno muzikos mokytojai yra, atsiprašau, nenoriu įžeisti, tai turbūt kvailesni ar nesusivokiantys, negi vaikai yra kvailesni už visos Lietuvos vaikus, kad jie nesugebės pasijungti programėlių?“, – teigia fortepijono mokytoja Jurga Varnaitė.

REKLAMA

O toks retorinis klausimas iš Kauno pedagogės lūpų skamba ne atsitiktinai, mat Kauno savivaldybė vienintelė Lietuvoje tiesiog sustabdė neformalaus ugdymo įstaigų veiklą visame mieste.

„Manome, kad nuotoliniu būdu kokybiškos paslaugos suteikti ir prašyti iš tėvų mokesčio yra neįmanoma arba netikslinga“, – kalbėjo administracijos direktoriaus pavaduotojas Tadas Metelionis.

Pedagogai tai neigia ir tikina, kad nutraukus ugdymą, nebaigus programų, vasarą tęsti toliau nebus prasmės, teks viską pradėti iš naujo.

„Būtina su vaikai palaikyt tą lygį, kokį darbą įdėjom, nuo rugsėjo mėnesio“, – sako J. Varnaitė.

Laikinosios sostinės meno ir sporto mokyklos ruošėsi nuotoliniam ugdymui, diegė programas, apmokė mokytojus ir džiaugėsi pasirengimu. Apie tai liudija ir jų interneto svetainėse dar likę įrašai. Deja, sulaukė valdžios akibrokšto.

REKLAMA

„Buvo ultimatyviai pasakyta, per dvi tris valandas prašome atsiųsti prašymus, kas sutinkate, išeinate atostogų, jei ne, tuomet prastova jums“, – pasakoja J. Varnaitė.

Štai kaunietė Akvilė baiminasi, kad dukrai dabar smuiku griežt namuose teks vienai, be muzikos mokytojos priežiūros ir pastabų.

Moteris neslepia, miesto valdžios sprendimas dėl Kaune stabdomo neformalaus ugdymo – pribloškė:

„Atsiuntė ir užduotis, ir buvo suplanuotas laikas į priekį, kada susitikimas, bet tiesiog gavom laišką, kad ugdymas stabdomas. Šokas, absoliučiai šokas.“

Vis dėlto dalis pedagogų ryžosi aukoti šias priverstines atostogas ir vis viena konsultuoja mokinus, kad visi pasiekimai nenueitų perniek.

REKLAMA

„Mūsų atveju abi mergaitės mokytojos atostogų, trenerės atostogų sąskaita dirbs toliau, nes tie tėvai, kurie turi sportuojančius, grojančius vaikus supranta, kad tokios pertraukos negali daryti ilgos, neaišku, kada karantinas baigsis“, – teigia mama Akvilė Nistelė.

Kaunietiški valdžios sprendimai sukėlė įtarimų ir Vyriausybės atstovui apskrityje, jis ragina įsakymus atšaukti.

„Jie per penkias dienas turi panaikinti savo priimtus direktoriaus įsakymus, jeigu ne – tai mes turim teisę kreiptis į teismą“, – kalbėjo Vyriausybės atstovas Kauno apskrityje Andrius Cechanavičius.

REKLAMA

O pedagogai ir tėvai nebelaukia, jie Kauno valdininkų įsakymą vadina savivale ir jau ruošia dokumentus teismui.

„Jis yra neteisėtas, nes prieštarauja Vyriausybės nutarimui dėl karantino, kuriame nustatoma speciali darbo tvarka“, – sako advokatas Dominykas Varnas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija paragino tęsti darbą, mat neformaliojo vaikų švietimo krepšelis bus skiriamas ir nuotoliniu būdu veiklą vykdančioms įstaigoms. 

L Liucija 2020-04-06 18:24:56
Mokytojai puikiai paruošia nuotolinio mokymo pamokas. Jos suprantamos , nuotaikingos, lengvai įsisavinamos vaikams. Reikėtų mokytojams tik nuoširdžiai padėkoti, palinkėti geros sveikatos. Pagarbiai
Atsakyti
-16
N Nuomonė 2020-04-06 19:05:36
Nesamonė tas nuotolinis mokymas. Siekiama tai įdiegti, nes kuo toliau, tuo mokymas bus prastesnis- juk protingi niekam nereikalingi. Bukumo lygiui vystyti visos sąlygos!!!
Atsakyti
-12
M Mama 2020-04-06 22:34:37
Ukmergej sporto centras, meno mokyklos mokytojai išleisti atostogų. Kodel musu vaikai liko be sporto burelių? Be muzikos ir dailes bureliu?
Atsakyti
-5
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI