REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seime ketvirtadienį nepakako balsų panaikinti parlamentaro mandatą nuteistam ir įkalinimo bausmę atliekančiam Darbo partijos frakcijos atstovui Vytautui Gapšiui. Pats V. Gapšys tikėjosi sulaukti būtent tokio sprendimo, o dar nepaaiškėjus rezultatams papasakojo, kaip sekasi gyventi Kauno kalėjime, kur atlieka laisvės atėmimo bausmę kartu su buvusiu Liberalų sąjūdžio pirmininku Eligijumi Masiuliu. 

Seime ketvirtadienį nepakako balsų panaikinti parlamentaro mandatą nuteistam ir įkalinimo bausmę atliekančiam Darbo partijos frakcijos atstovui Vytautui Gapšiui. Pats V. Gapšys tikėjosi sulaukti būtent tokio sprendimo, o dar nepaaiškėjus rezultatams papasakojo, kaip sekasi gyventi Kauno kalėjime, kur atlieka laisvės atėmimo bausmę kartu su buvusiu Liberalų sąjūdžio pirmininku Eligijumi Masiuliu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„MG Baltic“ atstovas Raimondas Kurlianskis irgi kali Kauno kalėjime, tik kitame pastate. 

„Jūs jau daugiau mažiau viską žinot. Pagal įstatymą esame priskirti įkalinimo įstaigai, kur kali buvę pareigūnai. Pagal ten nustatytas sąlygas suskirstyta, gyvenam pagal įstatymą ir vidaus tvarkos taisykles“, – pasakojo V. Gapšys. 

REKLAMA

Į Seimą V. Gapšys buvo atvežtas pareigūnų, į plenarinių posėdžių salę įleistas anksti ryte. Kaip ir visuomet, politikas dėvėjo kostiumą, tačiau su juo beveik visur vaikščiojo pareigūnai, kurie saugojo įkalintą parlamentarą. Su juo priėjo bendrauti daug Seimo narių ir ne tik iš Darbo partijos frakcijos. Kolegos padovanojo atvirutę ir kalėdaičių, bet V. Gapšys nebuvo tikras, ar galės juos vežtis su savimi. 

„Nežinau, ar galėsiu pasiimti su savimi, bet jeigu leis, tai būtinai pasidalinsiu ir su kitais kolegomis“, – teigė politikas. 

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, kuo domėjosi su juo bendravę kolegos, V. Gapšys pasakojo, kad kolegos, labai panašiai kaip ir žurnalistai, norėjo sužinoti, kaip jis laikosi, kokiomis sąlygomis gyvena, kaip tai atrodo kasdienybėje. 

„Labai normalūs žmogiški klausimai apie šeimą, palinkėjo gražių Kalėdų“, – papaskojo politikas. 

Parlamentarams balsuojant V. Gapšys su pareigūnais atėjo į balsavimo vietą, kuri buvo įkurdinta spaudos konferencijų salėje ir noriai bendravo su žurnalistais. Politikas sako, kad nors Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nesutiko stabdyti bausmės vykdymo, bet jeigu Seimas nepanaikins mandato V. Gapšys, nepraranda vilties dar kartą kreiptis ir sulaukti sau palankaus sprendimo iki galutinio Aukščiausiojo Teismo sprendimo kasacinėje byloje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien turėjau kaip pavyzdį atnešęs į Seimą nutartį Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, kur esant dar mažiau komplikuotoms aplinkybėms bausmės vykdymas buvo sustabdytas iki kasacinės instancijos sprendimo. Aš ta teise pasinaudosiu. Nežinau, kaip į tai reaguos Lietuvos Aukščiausiasis Teismas, su advokatais esame kalbėję, kad jeigu taip nutiktų, kad mandatas nebūtų panaikintas, dėl sustabdymo būtų dar vienas kreipimasis“, – teigė politikas. 

Lapkričio mėnesio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas kaltais dėl papirkimo, kyšininkavimo, prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo pripažino verslininką R. Kurlianskį, tuometinius Seimo narius E. Masiulį, Vytautą Gapšį, Šarūną Gustainį, Gintarą Steponavičių, taip pat koncerną „MG Baltic“, kuris šiuo metu vadinasi „MG grupė“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją.

REKLAMA

Iš visų nuteistų fizinių asmenų tik V. Gapšys šiuo metu turi Seimo nario mandatą.

Pasak Lietuvos apeliacinio teismo, buvęs koncerno „MG Baltic“ atstovas R. Kurlianskis prašė V. Gapšio, pasinaudojant Seimo nario padėtimi ir įtaka bendrapartiečiams, paveikti kitus politikus: tai yra, tuometinę Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę, Darbo partijos frakcijos Seime narius, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto vadovybę bei komiteto narius, taip pat bei tuometinę žemės ūkio ministrę Virginiją Baltraitienę. Koncerno atstovas siekė, kad pats V.Gapšys ir kiti politikai, vykdydami savo įgaliojimus teisėtai ir neteisėtai veiktų taip, kaip prašė „MG Baltic“  atstovavęs R. Kurlianskis. 

REKLAMA

Už šių susitarimų įvykdymą buvo susitarta dėl neteisėto atlygio – užmaskuotų kyšių, kurie, V. Gapšiui pažadėjus paveikti prašomus asmenis ir pačiam atlikus R. Kurlianskio pageidaujamus veiksmus, buvo gauti kaip papildoma 12 100 eurų nuolaida Darbo partijos politinei reklamai bei 15 000 eurų parama viešajai įstaigai „Meno ir sporto projektai“. Apeliacinis teismas pripažino, kad R. Kurlianskis šiuo atveju papirkinėjo ir prekiavo poveikiu, o V. Gapšys – kyšininkavo ir prekiavo poveikiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

V. Gapšys pateikė kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, kartu prašydamas stabdyti bausmės vykdymą, tačiau teismas šio prašymo netenkino. Bet Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dar nepriėmė galutinio sprendimo, kuriuo būtų įvertintas apkaltinamasis apeliacinės instancijos teismo nuosprendis, nes nuteistieji siekia jį panaikinti ir palikti galioti išteisinamąjį pirmosios instancijos teismo nuosprendį. 

„MG Baltic“ prezidentas Darius Mockus šioje byloje nebuvo apkaltintas. Verslininkas ikiteisminio tyrimo metu buvo apklaustas specialiuoju liudytoju, bet tyrimo metu nebuvo surinkta pakankamai duomenų, kad D. Mockus būtų tapęs kaltinamuoju. Vis tik įsiteisėjusiame Apeliacinio teismo nuosprendyje ne vienoje vietoje kalbama apie epizodinį verslininko D. Mockaus dalyvavimą, iš jo matyti, jog koncerno prezidentas turėjo informacijos apie vykstančius procesus.

Po tokio akibrokšto,tikrai seimo opozicijai gėda,jie daugiausia ir palaikė nusikaltelį.Nes Gapšys priklauso darbo partijai.
Kaip apskritai galima ir reiks balsuoti per rinkimus, jei nuteisti nusikaltėliai toliau lieka seimo nariais ir valdys valstybę, o valstybė tai kas ?
Mes visi.
Kada pagaliau bus pradeti dydziausios nusikalstamos-antivalstybines-teroristines landsbergiu grupuotes tyrimai ir teismas?

Ar butina laukti ozio pakasynu baliaus?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų