Tačiau išgirdus apie privalomas rinkliavas ir naujausius siūlomus vaikams taikyti metodus viename Lietuvos darželyje, ne vienam nusvirtų rankos. Į portalą tv3.lt kreipėsi dvi mamos (pavardės redakcijai žinomos), kurios piktinosi savo vaikų darželiu Šilutėje. Visgi, pastarojo bendruomenė, pateikė kitokią versiją.
Reikalauja įrengti lauko pramogų erdves
Su portalu tv3.lt bendravusios mamos aiškino, kad lopšelio-darželio „Pušelė“ bendruomenės reikalavimai jau perlipa visas normas.
„Darželio grupėje ant durų kabo toks raginimas tėvams atnaujinti tiek grupės tiek lauko erdves. Kodėl tėvai privalo atnaujinti erdves? Juk vaikai ten amžinai nesimokys. Po to buvo susirinkimas, jo metu nutarta grupei nupirkti tris daiktus.
Viskas dar proto ribose, suma nedidelė, susidėsime dėl vaikų gerovės, bet lauko erdvėse reikia medinių stalų ir suolų, tai turi padaryti kiekviena grupė asmeniškai, tai tikrai didelės sumos susidarys. O mūsų visų nuomonės atskirai niekas neklausė“, – aiškino mama. Nors sumos dydžio įvardyti negalėjo.
Pokalbio metu, kita mama prisiminė apie psichologo vestus seminarus darželio pedagogams, kuriame pasiūlyti naujausi metodai, iš pirmo žvilgsnio, šokiruoja.
„Mums, susirinkime buvusiems tėveliams, apie tai papasakojo grupės auklėtoja. Neva siūloma taikyti pykčio išliejimo metodą, kai vaikai uždaromi į didelę dėžę, pavyzdžiui, nuo šaldytuvo arba pastatyti bokso kriaušę.
Niekaip nesuprantu, kaip to gali mokyti pedagogus ir juolab, nenorėčiau, kad su mano vaiku taip darytų. Juk tai traumuoja vaikus, antru atveju tiesiog skatina emocijas išreikšti smūgiais. Manau, to pasekoje, užaugę vaikai kitaip nemokės išreikšti pykčio ir emocijų, o tik daužys viską pasitaikius aplink“, – neslėpdama pykčio kalbėjo mama.
Vadina konfliktiška mama
Portalo tv3.lt kalbintas darželio tėvų komiteto pirmininkas Andrius Romanovas tikino, kad situaciją netinkamai pristatė konfliktuoti linkusi mama, ieškanti priekabių.
„Darželio taryba susirinkime sprendė, kaip darželiui panaudoti gautas lėšas iš paskirto 2 proc. Buvo nuspręsta, kad pinigai bus panaudoti lauko baldų įsigijimui ir pastatymui. Dauguma tėvų skiria savo 2 proc. darželiui bei kiti geri žmonės.
Tai naudojami tik šie pinigai, jokių kitų rinkliavų nėra, juolab, ir prievartos skirti bet kokius pinigus ar daiktus“, – pasakojo A. Romanovas. Jo teigimu, darželyje kabančiuose lapuose parašyta, kad tėveliai prašoma padovanoti atliekamus ir darželiui tinkamus daiktus bei žaislus, bet ir vėl be jokios prievartos.
„ Kiek žinau, mūsų darželyje yra viena konfliktiška mama, ji ir kituose darželiuose konfliktuodavo, todėl keitė jau ne vieną. Ji tikriausiai ir vėl ieško priekabių naujam konfliktui čia“, – įsitikinęs A. Romanovas.
Direktorė: to dar nebuvau mačiusi
Darželio direktorė Virginija Čėsnienė portalui tv3.lt sakė, kad buvo girdėjusi gandų apie konfliktus tarp tėvų, bet niekada nebuvo nieko panašaus į šį.
„Trisdešimties metų patirtį turiu ir niekada nebuvo nieko panašaus. Juolab, niekada nedarėme ir privalomų, papildomų rinkliavų.
Mūsų šių metų prioritetas – lauko aikštelių, laboratorijų atnaujinimas. Tam panaudosime 2 proc. lėšas, iš krepšelio paimsime lėšų ir iš savivaldybės gausime dar šiek tiek. Sugalvojome tokius baldus medinius įrengti, kad galėtų ten vaikai lipdyti ir piešti“, – pasakojo direktorė.
Jos teigimu, tėvai prašomi pagal galimybes prisidėti prie atnaujinimo, be jokių prievartinių rinkliavų.
Paklausta apie metodus su dėžėmis ir bokso kriaušėmis, darželio vadovė sakė negirdėjusi, nors bokso kriaušės įrengimo idėja buvo pasiūlyta kaip energijos išliejimo priemonė vyresniems berniukams. Tačiau kriaušė nebuvo įrengta.
„Atvažiuoja pas mus psichologė iš Šilutės Pedagoginės psichologinės pagalbos tarnybos ir veda paskaitas tiek pedagogams, tiek tėvams. Paskutinį kartą kalbėjo, kaip tėvams su vaikais apie problemas kalbėtis, o šį kartą ves paskaitą apie ribų nubrėžimą.
Kai buvo pasiūlytas metodas su nusiraminimo kėdučių įrengimu, tai tikrai buvome aptarę jį ir išdiskutavę su tėveliais“, – sakė V. Čėsnienė.
Jos teigimu, kur kas geriau būtų, jeigu klausimų ar pastabų turinčios mamos ateitų pas ją pasikalbėti ir išsiaiškintų kylančius neaiškumus. Direktorė tikino, kad kiekvieną pavasarį darželyje vykdoma tėvų apklausa, kurios duomenys vėliau aptariami su bendruomene.