Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė užtikrinta pergale pradėjo pasaulio čempionatą. Penktadienio popietę lietuviai 93:67 (26:12, 20:22, 24:19, 20:11) įveikė Egiptą.

Kitas D grupės rungtynes lietuviai žais sekmadienį, kai susigrums su Meksika. Mačą nuo 15.30 val. tiesiogiai transliuos TV3 kanalas ir portalas tv3.lt.

Šio vakaro mače tinkamą toną žaidimui pradžioje davė kapitonas Jonas Valančiūnas, pelnęs 11 iš rinktinės pirmų 15 taškų.

Vis dėlto lietuvių puolima mašina buvo pristabdyta ir antrajame kėlinyje ne kartą rinktinės klaidos privertė Kazį Maksvytį griebtis už galvos.

Trečiojo kėlinio pradžioje K. Maksvytis dar ne kartą turėjo pastabų auklėtiniams. Visgi pagaliau tritaškiais papildę puolimą lietuviai ėmė tolti nuo varžovų, kad ir kaip šie stengėsi mūsiškių nepaleisti.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Lietuva pirmavo jau 81:57. Galiausiai likęs rungtynių laikas jau tebuvo formalumas.

„Pirmos rungtynės, tad emocijos ir energija liejosi per kraštus. Puolimas visas rungtynes, manyčiau, buvo neblogas. Išsimetėme daug gerų metimų, gerai ir laiku vaikščiojo kamuolys, geras klaidų ir rezultatyvių perdavimų balansas. Puolime rodome reikiamą energiją ir atkovojome 22 kamuolius iš berods 49 pramestų metimų. Tai yra arti 50 procentų. milžiniški skaičiai, o tai yra pliusas.

Bet norisi atkreipti dėmesį ir į gynybą, nes ji buvo banguota. Pirmajame kėlinyje buvo gera atkarpa, bet antroje rungtynių pusėje dar buvo, kai berods keturias varžovų pražangas puolime išprovokavome. Tai yra neblogas rezultatas.

Pirmos rungtynės, tikrai daug emocijų. Laimėjome, pergalė, bet  čia tik pradžia, padaryta pusė darbo, toliau bus tik sunkiau“, – po mačo sakė rinktinės treneris Kazys Maksvytis.

„Paskui nurimo emocijos, – apie slogų žaidimą antrajame kėlinyje, kurį Egiptas ir laimėjo, pridūrė K. Maksvytis. – Pirmos rungtynės, keitimai irgi kažkiek išbalansavo žaidimą. Tikiuosi, kad su stipresniais varžovais žaisime stabiliau“.

Ar Egiptas kažkuo nustebino, ar daugiau komanda vienu metu labai atsipalaidavo?

Mes per daug agresyviai gynėmės. Vieni spaudė aikštėje, o kiti ne. Iš per didelio noro ir baudos kelios buvo kvailokos. Manau, kad visa tai yra pirmas mačas, o ir emocijos ima viršų.

I. Brazdeikis per pirmus du kėlinius atrodė puikiai, bet po didžiosios pertraukos žaidė tik penkias minutes. Kodėl?

Jis buvo vienas iš geriausių rinktinių žaidėjų. Žaidėme prieš Egiptą, bus pajėgesnių varžovų, kai reikės jo pagalbos. Jono irgi tiek nenorėjome laikyti aikštėje. Tiesiog taupėme jį. Tik tiek.

M. Normantas buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas. Kokį įspūdį paliko jo žaidimas?

Geras jam mačas. Gerai gynėsi, sužaidė gerų atkarpų, neleido ramiai priimti kamuolių varžovams, o po to įsijungė ir puolime. Smagu.

Kiek buvo abejonių leisti JV jau rezultatui esant triuškinamam?

Buvo minčių visai neleisti, bet po blogos jo atkarpos norėjosi, kad pajaustų vėl žaidimą. Visgi mačo pabaigoje vis vien nutarėme jį patausoti ir neleisti į aikštę.

G. Maldūnas solidžiu savo žaidimu gali išsikovoti vietą aikštėje?

Be abejo. Gynyboje žaidė agresyviai, užkamšė baudos aikštelę, gerai ir greitai leidosi po krepšiu. Jis tam ir yra rinktinėje.

Gana stipriai šiandien puolime buvome priklausomi nuo tritaškių metimų. Ar toks ir gali būti viso čempionato braižas?

Varžovai labai spaudėsi po krepšiu, mes norėjome juos jėga pralaužti. Daug tritaškių buvo ir po atkovotų kamuolių. Tad tai labiau būdinga šiam mačui, kitose rungtynėse, matyt, gali būti kitaip.