Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pergale pradėjo pasaulio čempionatą, kai pirmosiose D grupės rungtynėse i 93:67  (26:12, 20:22, 24:19, 20:11) įveikė Egipto krepšininkus.

Nors kapitono J. Valančiūno vedami lietuviai solidžiai pradėjo mačą, bet vėliau Egiptas pabėgti mūsiškiams pernelyg į priekį neleido. Po dviejų kėlinių lietuviai pirmavo 46:34.

Visgi antroje mačo pusėje lietuviams atsirišo krepšys iš tritaškio linijos, svarbius metimus pagaliau pataikė ir Eimantas Bendžius bei kiti rinktinės nariai, o komanda nutolo taip, kad ėmė triuškinti Egiptą.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė rinktinės debiutantas tokioje didelėje krepšinio scenoje Margiris Normantas. Vilniečių klubo kapitonas pelnė 18 taškų (3/3 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.).

„Pirmaudami 18 taškų sustojome gynyboje. Šiemet esame tokia komanda, kad viską turime pradėti nuo gynybos. Bet smagu, kad ketvirtajame kėlinyje išėjus Gabrieliui Maldūnui į aikštę susitvarkėme gynyboje. O ir jis pats „atsidarė“. Smagu ir už jį“, – šypsodamasis kalbėjo M. Normantas.

Jums tai buvo pirmosios oficialios rungtynės Lietuvos rinktinėje. Koks buvo jausmas ir kaip pavyko?

Nemeluosiu, buvo startinis jauduliukas. Bet išėjau susikaupęs, dirbti gynyboje ir susitvarkyti su jų metiku. Pavyko įmesti ir pačiam, smagu, gal kitą dieną pavyks įmesti kitam. Nenoriu nuvertinti Egipto, bet..

Ne kartą buvo minėta, kad pirmosios rungtynės turi savo specifiką. Bet dezultatas rodo, kad su viskuo susitvarkėte idealiai?

Na, kaip... Antrajame kėlinyje buvo duobelė, nebuvo viskas sklandu. Turime pažiūrėti video analizę, ką darėme ne taip, nes buvome susitarę vienaip, darėme truputį kitaip. Bet galutinis variantas yra pergalė.

Susidarė įspūdis, kad rinktinė gali būti labai priklausoma nuo tritaškių metimų. Ar čia visgi priklauso nuo varžovų?

Iš tikrųjų jie labai spaudėsi, nes žinojo, kad turime du bokštus D-Mo ir JV. Jie spaudėsi baudos aikštelėje, turėjo savo užduotis, pamatė, kad kai kurie blogiau metame ir nuo manęs ar Vaido Kariniausko ėjo į pagalbą,

Bet pataikėme laisvi ir lengviau šiandien laimėjome.

Prieš zoninę gynybą buvote gerai pasiruošę?

Jos nebuvo labai daug. Pradžioje ji kiek mus išmušė iš vėžių, bet galutiniame variante kamuolys nuėjo , kaip ir buvome susitarę, į kampus ir pataikėme savo metimus.

Ar jau žiūrėjote, kas per varžovas yra Meksikos rinktinė?

Mes nežiūrėjome, bet esu tikras, kad treneriai žiūrėjo, todėl rytoj bus viskas aišku

Kitas D grupės rungtynes lietuviai žais sekmadienį, kai susigrums su Meksika. Mačą nuo 15.30 val. tiesiogiai transliuos TV3 kanalas ir portalas tv3.lt.