Lietuvos krepšinio rinktinė (3/0) užtikrintai kovoje dėl D grupės pirmosios vietos  91:71 (26:27, 22:13, 18:10, 25:21) įveikė Juodkalniją(2/1) ir be pralaimėjimų žengė į antrąjį turnyro etapą.

Rungtynėse atkakli kova buvo tik pirmajame kėlinyje, kuriame varžovai dar laikėsi ir net pirmavo, kai nepasiteisino kai kurios lietuvių rizikos.

Vis dėlto paskui lietuviai šovė į priekį, o lemiamą skirtumą sukrovė nuo suolo pakilę mūsiškiai. Po atkarpos 12:4 Lietuvos rinktinė prieš pertrauką pirmavo 40:33.

Vėliau skirtumas ūgtelėjo ir K. Maksvyčio auklėtiniai dar labiau pabėgo (64:48) ir jau mačo nugalėtojas buvo gana aiškus.

Lietuvius į priekį vedė Rokas Jokubaitis 19 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 27 n.b.) ir Mindaugas Kuzminskas 15. JV pridėjo 11 taškų ir 8 atkovotu kamuolius.

Pagyrų itin nusipelnė ir ypatingą užduotį varžovų lyderį N. Vučevičių stabdyti turėjęs Tadas Sedekerskis, kuris mačą baigė su 8 taškais ir 11 atkovotų kamuolių.

Jis savo užduotį iš esmės ir įvykdė, nes varžovų žvaigždė nors ir pelnė 19 taškų, bet taškus pagrinde rinko jau ketvirtojo kėlinio antroje pusėje baudų metimais, kai mačo nugalėtojas buvo aiškus.

Kitas varžovų lyderis Kendrickas Perry pelnė 13 taškų, bet irgi buvo tol gražu nuo tos pavojingiausios savo versijos.

Apie rungtynes su portalu tv3.lt kalbėjęs komentatorius Rytis Vyšniauskas negailėjo pagyrų lietuvių žaidimui.

„Šįkart jau žaidėme su rimtu varžovu. Pasiekta pergalė 20 taškų skirtumu. Manau, kad K. Maksvyčiui tai buvo vienos geriausių rungtynių treniruojant rinktinę. Puikus visas trenerio štabų darbas, sprendimai ir atlikti namų darbai.

Matėsi prieš mačą paruoštas planas. Buvo ilgai galvojama, kaip sustabdyti N.Vučevičių ir K. Perry, kad nekentėtume nuo jų du prieš du žaidimo ir eliminuotume stipriąsias puses. N. Vučevičius pavojingas ir prie tritaškio linijos, JV tai labai neparanku.

Bet buvo surastas fantastiškas sprendimas pastatyti T. Sedekerskį prieš N. Vučevivičų, o J. Valančiūnas saugojo baudos aikštelę. Atsitraukiant nuo D. Radončičiaus ir dar kelių žaidėjų, rizikuojant jiems kai kada išsimesti laisvesnius metimus iš toliau. Rizikos pasiteisino, varžovai iš toli metė tragiškai“, – sakė R. Vyšniauskas.

Ir iš tiesų Juodkalnija iš toli rungtynėse pataikė vos 5 metimus iš 31 (16 proc. taiklumas). Lietuviai sumetė 8 iš 17 (47 proc.).

„Jie išmetė daugiau tritaškiu, padarė mažiau klaidų nei mes, bet taip tragiškai metė, kad pralaimėjo 20 taškų. Apskritai T. Sedekerskio išnaudojimas atskleidė jo geriausias savybes. Mano nuomone, jis yra mačo naudingiausias žaidėjas“, – pagyrų puolėju negailėjo Lietuvos kovas Maniloje komentuojantis R. Vyšniauskas.

Pirmajame kėlinyje vaizdas dar buvo šiek tiek kitoks. Pasak R. Vyšniausko, iššovė kai kurie žaidėjai, prieš kuriuos buvo taikytos rizikos, bet vėliau situacija susitvarkė.

„Juodkalnija laikėsi mače, nes vis vien tai daug kokybės turinti komanda. M. Simonovičius pelnė 11 tašku pirmajame kėlinyje, o jis pakankamai gero lygio žaidėjas. Vėliau galbūt mum šiek tiek sekėsi, nepataikė jie kai kurių metimų iš gerų padėčių. Galbūt jei būtų susimetę savo tuos metimus kalbėtume apie sunkią pergalę atkaklioje kovoje.

Priimti geri gynybyniai sprendimai ir kai kurios rizikos leido to išvengti. O ir apskritai jei įmestu, pavyzdžiui, D. Radončičius penki stritaškius iš penkių ,reneris galėtų sakyti, kad tai mano klaida, nes leidau tokią riziką.

Bet buvo kitaip. Tad pirmas kėlinys jiems buvo geras, bet vėliau, kai aikštėje pasirodė atsarginiai, Lietuva prmą kartą reikšmingai išsiveržė į priekį ir surengė spurt. Tomas Dimša ir kiti puikiai įsijungė. Juodkalniečiai tuo pasigirti negalėjo, o mūsų rinktinės atsarginių žaidėjų indėlis buvo vienas iš pranašumų“, – pridūrė jis.

Įdomu tai, kad vakar Lietuvos nuo suolo pakilę krepšininkai pelnė 40 taškų, o juodkalniečių stovykloje tik 11.

„Jei, pavyzdžiui, lyginant su tokia komanda kaip Juodkalnija, kuri turi aiškius kelis lyderius, tai taip, mes šioje kategorijoje turime pranašumą. Matome, kaip nuo suolelio įėjo T. Dimša ar M. Kuzminskas. Kai žaidėme antrais penketais pabėgome.

Jei žiūrėtume į plius-minus rodiklius, mūsiškių yra patys geriausi. Bent šiame mače tai buvo pranašumas, kitose rungtynėse, be abejo, bus nauja istorija. Čempionate yra bent penkios-šešios komandos, kurios sudėties lygumu net gal ir lenkia mus. Bet prieš Juodkalniją mums tai tikrai turėjo būtų pranašumas“, – sakė R. Vyšniauskas.

Lietuvos rinktinė kitame pasaulio čempionate susigrums su Jungtinių Amerikos Valstijų krepšininkais, o antroji komanda paaiškės po šiandien vakare vyksiančio Graikijos ir N. Zelandos mačo.