• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kone per mėnesį Vilniaus gyvybės langelyje paliktas jau antras kūdikis. Šiuo metu mažylė medikų priežiūroje. Pasak gydytojų, mergaitė greičiausiai gimė prieš tris paras, ji jaučiasi gerai ir yra visiškai sveika.

Kone per mėnesį Vilniaus gyvybės langelyje paliktas jau antras kūdikis. Šiuo metu mažylė medikų priežiūroje. Pasak gydytojų, mergaitė greičiausiai gimė prieš tris paras, ji jaučiasi gerai ir yra visiškai sveika.

REKLAMA

Tiesa, specialistai pastebi, kad tai jau šeštasis šiais metais Lietuvoje gyvybės langelyje paliktas kūdikis.  Nuo 2009-ųjų, kai Lietuvoje atsirado tokie mažylius gelbstintys langeliai, skambučiai, pranešantys apie tėvų paliktus kūdikius, aidėjo jau 88 kartus.

Plačiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Slaugytoja prie krūtinės glaudžia ramią mažylę. Ją į Santaros klinikų neonatologijos skyrių, atvežė ketvirtadienį.

Maždaug 6 valandą ryto mergytę rado sostinės Žolyno gatvėje esančiame gyvybės langelyje. Ten tvarkingai aprengtą mažylę atnešė tėvai ar artimieji, praėjus kelioms paroms nuo gimimo. Pasak medikų, 3 kg 90 gramų rastinukei jau atlikti būtiniausi tyrimai, gydytojai džiaugiasi, kad ji visiškai sveika.

REKLAMA
REKLAMA

„Graži mergaitė, manau, kad ji greit turbūt suras savo arba laikinus, ar nuolatinius tėvus, nes iš tikrųjų gaila, jei toks vaikelis neturėtų tėviškos priežiūros. Nes yra išsivysčiusi, normali mergaitė, matyt, ir nėštumas vyko be komplikacijų“, – tikino Neonatologijos centro vadovas Arūnas Liupšys.

REKLAMA

Gydytojai sako, kad mažoji yra ganėtinai rami, apetitu taip pat nesiskundžia. Medikai numano, kad ji galėjo gimti namuose.

„Nes virkštelė nebuvo sutvarkyta kaip reikia. Bet šiaip, jokių smurto žymių, jokių nubrozdinimų, nieko ant kūnelio nebuvo, ir vaikelis atrodo labai simpatiškas, be jokių apsigimimo požymių, išnešiotas“, – teigė A. Liupšys.

Iškart po ligoninės mergytė keliaus pas laikinuosius globėjus, kurių dabar jai ieško Vaiko teisių tarnybos socialiniai darbuotojai. Ji gaus dokumentus, asmens kodą ir taps Lietuvos piliete.

REKLAMA
REKLAMA

O tėvai dar turi tris mėnesius apsigalvoti ir mergytę susigrąžinti. Jei jie to nepadarys, vaikui tarnyba ieškos įtėvių.

Šis kūdikis jau 6-asis paliktas gyvybės langelyje šiais metais. Pernai gyvybės langeliuose darbuotojai per visus metus aptiko 3 rastinukus, o 2020-aisiais – net 10.

Gyvybės langeliai Lietuvoje atsirado 2009 metais. Nuo to laiko juose buvo palikti iš viso 88 mažyliai.

Tačiau pasitaiko, kad per duotus 3 mėnesius tėvai persigalvoja ir susigrąžina vaikelį. Tokių atvejų – net 13.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvienas atvejis skirtingas, visi jie jautrūs, nes ta situacija, kurioje atsiduria mama, tėvai, kad atlieka tokį veiksmą, jų būsena būna sudėtinga. Labai svarbu, kad išreiškus savo valią susigrąžinti vaiką, yra inicijuojama visapusiška emocinė, psichologinė pagalba“, – tikino Vaiko teisių tarnybos atstovė Eglė Vainoraitė-Rauktienė.

Pasak psichologės, priežasčių, kodėl tėvai palieka vaikus gyvybės langeliuose gali būti įvairių, tačiau specialistė pažymi, kad po gimdymo moterys dažnai susiduria su daugybę tiek psichologinių, tiek fiziologinių pokyčių, su kuriais būna sunku susitvarkyti. 

REKLAMA

„Sprendimas gali būti labai impulsyvus ir momentiškas, nes tuo metu moters gyvenime vyksta daug pokyčių – kūnas, hormoniniai dalykai, rolė socialinė, moteris tampa mama“, – aiškino Vaiko teisių tarnybos psichologė Neringa Martišienė.

Tad, anot psichologės, labai svarbu palaikyti mamomis tampančias moteris.

„Pagalba gali būti įvairi. Gali užtekti ir artimo žmogaus palaikymo, išbuvimo kartu, padrąsinimo, pasidalinimo patirtimi, kai jauna mama išsigandusi, abejoja savo galimybėmis. O kartais reikia ir psichologo, gal ir psichiatro pagalbos, kai užklumpa sudėtingesni dalykai“, – teigė N. Martišienė.

Gyvybės langelių Lietuvoje iš viso yra 10, jie veikia 13 metų.

Visą TV3 žinių reportažą žiūrėkite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.

sėkmės mergytei gyvenime.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų