2025 metais vestuvių tendencijos rodo, kad prioritetas nebe kiekybei, o kokybei – kokybiškam laikui kartu, prasmingoms detalėms ir įsimintinoms akimirkoms.
Kad iš arčiau pažvelgtume, kas šiemet vyksta vestuvių pasaulyje, naujienų portalas tv3.lt susisiekė su vestuvių planuotojų komanda „Marubella“ – Marta Lenktaite ir Rūta Sinice, kurios papasakojo apie šių metų populiariausias tendencijas, biudžetų skirtumus ir dažniausius patarimus jaunavedžiams.
Vestuvių dekoro ir tortų tendencijos 2025 metais
Anot M. Sinicės, šiemet, 2025-aisiais, vestuvėse ypatingai ryškios yra dekoro tendencijos. Vyrauja netradiciniai stalų išdėstymai, ryškūs dekorai, o tortų tendencijos taip pat yra be galo ryškios. Ji priduria, kad kas antroje šventėje jaunavedžiai nori beveik to paties dizaino torto.
„Mūsų komanda anksčiau negalėjo taip stipriai jausti tendencijų dekoro ir tortų. Šiemet žmonės labiau kreipia dėmesį į smulkmenas, jas akcentuoja ir užstringa ties jomis.
Iš esmės, ceremonija yra tos dienos esmė, tačiau jaunavedžiai dažnai užstringa ties tortu, makiažo meistrėmis. Tuomet norisi sustabdyti poras ir priminti, apie ką ta diena iš tikrųjų yra“, – pastebi ji.
Vestuvių planuotoja priduria, kad šiais metais vestuvėse populiarėja juostiniai fotoaparatai, kurie tampa nepakeičiama šventės dalimi.
„Pradedant dekoru, tortu, baigiant nuotraukų kokybe – vyrauja vintažas, juostiniai kadrai. Beveik kiekvienoje šventėje poros turi tokius fotoaparatus, kad vėliau galėtų išsiryškinti nuotraukas. Tada ką gauni, tą ir pamatai“, – aiškina ji.
Vestuvių planuotojos teigimu, į madą sugrįžta prieš 20–30 metų populiarios tendencijos – ypač tai atsispindi nuotakų šukuosenose ir suknelių stiliuose. Be to, šiemet vyrauja „old money“ stilius bei 90-ųjų mados elementai.
Vestuvių kainų pokyčiai
Vestuvių planuotoja atskleidžia, kad vestuves galima padaryti už labai įvairią sumą, tačiau svarbu realiai įvertinti savo galimybes ir norus.
„Kadangi pačios nesame prisirišusios prie vieno konkretaus koncepto, nesame apsibrėžusios, kad nuo X sumos biudžeto poras priimame planuoti.
Mūsų planuojamų švenčių apsuptyje tikrai yra vestuvių, kurios nesiekia 10 tūkst. eurų, bet yra ir tokių, kurios siekia 40 tūkst. eurų“, – atskleidžia pašnekovė.
Ji priduria, kad viskas brangsta – po sezono ir po žiemos švenčių jaučiamas kainų pakilimas, ypač maisto, inventoriaus, fotografų, vedėjų ir šventės vietų nuomos kainų.
„Stipriausiai pabrangsta šventės vietos, fotografai, vedėjai, atlikėjai. Šie net po kelis šimtus „užsimeta“ po praėjusio sezono“, – papildė kolegę R. Sinicė.
Siunčia patarimą jauniesiems
Vestuvių planuotojos dažnai pataria jauniesiems nežiūrėti į vestuves kaip į renginį, kurio metu privalu nuolat stebinti svečius įvairiais pasirodymais.
„Dažnu atveju poros ateina su lūkesčiu, kad reikia visko, daug, dažnu atveju apetitas kyla bevalgant, bet norisi priminti poroms, kad labiausiai šventėje pasigesite paprasto laiko pabendrauti.
Kadangi abi esame turėjusios savo vestuvių šventes, iš tos klaidos stengiamės, kad klientai pasimokytų ir nedarytų įtempto scenarijaus, renginio, o pasiliktų laiko pabendravimui, pabuvimui, pasimėgavimui savo švente, būriu žmonių, kurį pakvietė į šventę ir nereikėtų lyg per estafetę šventės dieną bėgti prie naujos srities“, – aiškina pašnekovė.
Ji priduria, kad kartais tenka sustabdyti poras, kurios daug žino, ko nori ir ko nenori, bet ceremoniją „numeta“ į antrą planą.
„Mes esame iš tų planuotojų, kurios drįsta pakomentuoti, kad „žiūrėkite, šiai daliai lygiai taip pat, kaip fotografui, kaip šventės vietai, turime skirti dėmesio, ypač jeigu tai yra bažnytinė santuoka“, – sako moteris.
Svarbu ne tik rinktis bažnyčios grožį, bet ir kunigą – todėl vestuvių planuotojos skatina poras nepatingėti ir apsilankyti mišiose, pasikalbėti su kunigu, nes tai yra esminė dienos dalis.
„Jeigu mes ceremoniją renkamės taip atsainiai, o viskam kitam skiriame tiek apgalvojimų, laiko, pastangų, apie ką tada pati ta šventė?“ – klausia ji.
Minimalistinės vestuvių šventės – auganti tendencija
Vestuvių planuotojos atskleidžia, kad miesto minimalistinės vestuvių šventės be nakvynės vis dažnėja ir populiarėja.
Tačiau tradicinis formatas – šventės su nakvyne ir 50–60 svečių – vis dar išlieka populiariausias.
„Smagu matyti, kad vis daugiau porų išdrįsta daryti kitaip. Šiemet turėsime fainą vestuvių konceptą – vestuvių „brunchą“, tokį komandai dar neturėtą vestuvių konceptą.
Smagu, kad poros pamažu šiek tiek nustoja labiau klausyti aplinkos, kas kaip darė ir kas kaip turi daryti, ir pradeda įsiklausyti į tai, kokios šventės jie patys nori“, – pažymi pašnekovė.
Ji priduria, kad visada skatina poras atsiskleisti ir prie šventės priderinti savo stilių, gyvenimo būdą, pomėgius.
„Kuo labiau galime suasmeninti tą šventę, tuo ji unikalesnė ir labiau apie porą, o ne šabloniška“, – atskleidžia pašnekovė.
Kiek vestuvių svečiui įdėti į vokelį?
Vestuvių planuotojos sako, kad suma į vokelį priklauso nuo svečio asmeninio ryšio su jaunaisiais ir šventės formato.
„Svečiai turi įsivertinti, ar tai yra dviejų dienų šventė, ar minėtas vestuvių „brunchas“, kokie asmeniniai ryšiai sieja. Kitą kartą sklando gandai, kad jaunavedžiams tenka sulaukti ir tuščių vokelių“, – atskleidžia pašnekovės.
Anot jų, dažniausiai pasitaikanti suma yra apie 100 eurų nuo žmogaus, tad jei į vestuves einate kaip pora – į vokelį galite įdėti 200 eurų.
„Tikrai žaidžia tas, kokie yra santykiai su jaunavedžiais. Tėvai, broliai, seserys nori prisidėti visaip kaip, nėra vadinamo „fikso“, kaip ir su bažnyčios auka. Reikėtų įsivertinti tą konceptą gavus pakvietimą“, – pažymi vestuvių planuotojos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!