Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota

Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo kreipėsi į Seimą dėl generalinio prokuroro Evaldo Pašilio atleidimo, pasibaigus jo įgaliojimų laikui. 

REKLAMA

E. Pašilio penkerių metų kadencija baigiasi gruodžio 29 dieną. 

Anot Prezidentūros, šalies vadovas tikisi, kad būsima prokuratūros vadovybė ne tik pratęs pradėtus darbus, bet ir skirs daug dėmesio prokurorų ir visuomenės lūkesčių patenkinimui. 

„Lietuvos prokuratūra per pastaruosius penkerius metus pagerino prokurorų socialines garantijas, atskirų prokuratūrų lygmeniu vykdė darbo optimizavimo procesus, užbaigė ir teismams perdavė ne vieną rezonansinę bylą. Šiuo laikotarpiu taip pat buvo keliamas tikslas bendrai sutrumpinti ikiteisminių tyrimų terminus“, – rašoma Prezidentūros pranešime. 

G. Nausėda taip pat pabrėžė, kad artimiausiu metu būtina stiprinti prokuroro profesijos prestižą, rūpintis skaidrumo standartais priimant vidinius administracinius sprendimus, sistemiškai įvertinti vidaus kontrolės ir rizikos nustatymo mechanizmus, ypač rezonansinių tyrimų atvejais. 

Šalies vadovo manymu, apie rezonansinius tyrimus prokuratūra turėtų komunikuoti efektyviau, taip pat turėtų būti siekiama stiprinti bendradarbiavimą su ikiteisminio tyrimo institucijomis. 

Pagal Konstituciją generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu. 

Generaliniu prokuroru E. Pašilis buvo paskirtas 2015-ųjų gruodžio pabaigoje. Iki tol jis 15 metų dirbo Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėju, penkis iš jų – šio teismo pirmininku. 

REKLAMA

Spalio pabaigoje generalinis prokuroras dalyvavo Teisingumo ministerijos rengtoje atrankoje į Europos Sąjungos Bendrąjį Teismą ir buvo pasirinktas Vyriausybės, kaip tinkamiausias pretendentas.

Prezidentas tuomet nepritarė jo kandidatūrai ir teigė, kad E. Pašilis neatitinka pozicijai keliamų reikalavimų, o pačią atranką pavadino mažai skaidria ir neefektyvia. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

A 2020-12-04 15:51:47
Pirmas žingsnis padarytas, dabar sekantys turi sekti, nes policinėje valstybėje teisingumo nerasta!!! Dar ponų laukia tarptautinis skandalas - teks labai kai ko atsiprašyti!!!
Atsakyti
-2
T Tai va 2020-12-04 16:34:02
Senai laikas , konservų draugas
Atsakyti
-1
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI