Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Krūtinė (nuotr. 123rf.com)

Niekas nebeatsimena, kada prasidėjo diskusijos dėl to, ar reikia nešioti liemenėlę, ar ne. Nors jausmas po ilgos dienos vakare nusiėmus liemenėlę yra neprilygstamas, bet kitą dieną moterys ir vėl ją dedasi – iš poreikio ir įpročio, rašoma indiatimes.com.

REKLAMA

Ar prie šio brangiai kainuojančio ir nepatogaus drabužio, kuris, nepamirškime, pakeičia natūralią krūtų formą, mus pripratino daugelis klaidingų ir archajiškų socialinių normų metų? Spaudimas nešioti liemenėlę yra toks stiprus, kad net nedrįstame be jos išeiti į lauką.

Kitos vis dažniau drąsina moteris nebenešioti liemenėlių ir priimti savo krūtis tokias, kokios jos yra, kad ir į kurią pusę jos būtų pasisukusios, kad ir kokios atsikišusios ar nepastebimos bebūtų.

Moksliniai tyrimai taip pat verčia kelti klausimą, ar ne laikas mesti šalin šiuos „krūtų dangalus“.

Tyrimas

Jei liemenėlę dėvite visų pirma tam, kad krūtys išlaikytų jaunatvišką išvaizdą, būtų sveikos ir nenukartų, pasiruoškite išgirsti karčią tiesą.

Pasak profesoriaus Jean–Denis Rouillono iš Besansono universiteto Prancūzijoje, nešioti liemenėlės visai nebūtina. Jau 15 metų jo vykdomi tyrimai rodo, kad liemenėlės labiau kenkia, nei padeda.

Pasak jo, dėvint liemenėlę krūtys praranda natūralų savo stangrumą, todėl nusvyra. Jo tyrimo metu 15 metų laikotarpiu buvo matuojamos 330 tyrimo dalyvių nuo 18 iki 35 metų krūtys. J.–D. Rouillonas su savo komanda slankmačiais ir logaritminėmis liniuotėmis matavo moterų krūtų pokyčius.

REKLAMA

Rezultatai

15 metų trukusio tyrimo rezultatai buvo stulbinantys. Paaiškėjo, kad liemenėlių nenešiojusių moterų speneliai vidutiniškai buvo 7 mm aukščiau, lyginant su reguliariai liemenėles nešiojusiomis moterimis.

Be to, liemenėlių nenešiojančių moterų krūtys buvo stangresnės, jos taip pat turėjo mažiau strijų. Tyrėjai taip pat mano, kad gyvenimas be liemenėlės moterims padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną ir leidžia po krūtimis vystytis raumenims, kurie laiko krūtis, kad jos nenukartų.

Ką daryti?

Kol kas liemenėlių dar neišmeskite, visų pirma todėl, kad jos kainuoja brangiai, o antra – pats J.–D. Rouillonas pabrėžia, kad jo tiriamųjų grupė buvo per maža, kad būtų galima daryti išvadas apie viso pasaulio moteris.

O ką patariame mes? Jei norite, kad krūtys išliktų sveikos, dėvėkite tinkamo dydžio liemenėlę, kuri jų nespaustų ir jūsų nepradėtų varginti nugaros skausmai. Be to, kartais galima leisti krūtims nuo liemenėlės pailsėti ir pačioms žiūrėti, kaip tai veikia.

S Sinta 2020-04-05 12:18:28
Nepavyksta nusipirkti gerų liemenėlių. Latviškos buvo geros, bet nebematau jų.
Atsakyti
-2
G Genutė 2020-04-06 20:40:51
Turguje yra latvišku liemenėliu , man jos irgi geriausios .
Atsakyti
-2
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI