žolės gaisrai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žolės gaisrai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žolės gaisrai“.

Per parą Lietuvoje kilo 35 pernykštės žolės gaisrai

Pastarąją parą Lietuvoje kilo 35 pernykštės žolės gaisrai, daugiausia jų – 14 – registruota Vilniaus apskrityje, Alytaus apskrityje užregistruoti 8 gaisrai, Klaipėdos – 4. Antradienį, po 14 val., buvo gautas pranešimas, kad Šilutės rajone, Gardamo seniūnijoje, Ramučių kaime, dega miško paklotė. Per gaisrą išdegė 1,4 ha miško paklotės. Vanduo buvo vežamas iš telkinio už 1 kilometro nuo gaisravietės. Gaisrą padėjo gesinti miškininkai, apie įvykį informuoti aplinkosaugininkai.
Kriminalai 2022-03-23

Specialiosios tarnybos prašo ir įspėja: ateina kritinis metas

 Sausus ir saulėtus orus ugniagesiai ir aplinkosaugininkai sutinka su nerimu: būtent tokiu oru padaugėja žolės degintojų. Nors šiemet žolė dega rečiau ir mažiau, neišvengta skaudžių nelaimių, kai nuo žolės užsiliepsnojo gyvenamieji pastatai, o Molėtų rajone toks gaisras nusinešė žmogaus gyvybę.
Aktualijos 2018-04-07

Aplinkosaugininkai jau registruoja pirmuosius žolės gaisrus

 Atšilus orams, aplinkosaugininkai jau registruoja pirmuosius žolės gaisrus Vakarų Lietuvoje. Aplinkosaugininkai primena, kad tokie gaisrai ne tik niokoja gamtą, bet ir kelia pavojų žmonių gyvybei bei turtui. Už sausos žolės ar medžių lapų, daržininkystės atliekų deginimą, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus, numatyta administracinė atsakomybė, gresia nuo 28 eurų iki 289 eurų bauda.
Kriminalai 2015-02-25

Kiekviename išdegintame plote – milijonai gyvybių

Pavasariniai žolės gaisrai, su kuriais Aplinkos ministerija kovoja vis griežtesnėmis priemonėmis, visuomenėje ne visada sutinkami vienodai. Jų žalos supratimui dažnai pritrūksta žinių ir žinojimo. Paprastai išdeginti laukų plotai siejami su estetiniu kraštovaizdžio žalojimu. Taip pat žala vadinama augalų, ypač sumedėjusių, miško sodinių sunaikinimas. Tačiau didžiausia žala padaroma biologinei įvairovei, nes gaisrai ne tik sunaikina jų pavasarines buveines, tačiau ir naikina ją pačią.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų